BMW G 310 GS

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

BMW G 310 GS

Мнение от VenciSto » 27 Яну 2018, 18:26

Здравейте!
Имам желание да си купя мотор БМВ G 310 GS. Някой нещо да изкоментира, посъветва или просто да почеши езика!?
Карал съм немного китайски мотор 250куба, нов от магазина и не останах очарован от качеството. Нов мотор, ама китайска работа! Та го продадох и вече искам качество и надежност!
Нямам приятели мотористи за съвети, та затова отварям тема тук!
Бих бил благодарен на всички отделили време за коментари!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: BMW G 310 GS

Мнение от b.bonev » 11 Фев 2018, 16:32

Хубава градска и Лека моторетка, дори ще има сили и за извън града за някое трипче на близко разстояние. Едноцилиндрова, т.е.шумна във високи обороти, но все пак е БМВ ДЖИ ЕС със АБС, мисля че се произвеждат в Индия. Виждал съм я на живо изглежда много добре, не съм я карал,но има доста клипове в Ютуб които дават известна представа като пътно поведение.
ПС. Малката кубатура се връща на мода.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW G 310 GS

Мнение от Kris » 22 Фев 2018, 9:44

Хич не е лека моторетката, а и според мен, е прекалено немощна.

Да за града става (горе/долу), но на практика един скутер 150/200 кубика ще е доста по-добре за градско и близки разстояния.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW G 310 GS

Мнение от bum_bum » 22 Фев 2018, 14:47

Лека щеше да е ако беше 7-800 кубика. В тоя сегмент с малките едноцилиндрови мотори лидера е друг. С тегло около 150кг пълен с гориво, масло и антифриз и мощност 10 коня над БМВ-то.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: BMW G 310 GS

Мнение от b.bonev » 24 Фев 2018, 19:15

Модела минава за лек със своите 169 кг. с празен резервоар. Питайте някой собственик на GS 1200 /250 ++кг./ като падне в канавката на някой черен път, как го извлачва оттам? Този си е направо "комар", а скутер 200 че и 400 кубика няма нищо общо с такъв клас мотоциклет. БМВ-то може и извън пътя да върви, докато скутера с малките гуми и 200-кг. направо потъва в пясъка.
ПС. Според мен си заслужава цената от 9000 лв.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW G 310 GS

Мнение от bum_bum » 24 Фев 2018, 23:04

Не говорим за скутери, а за мотор със сходен като обем двигател и тегло 150кг с течностите и 10 коня в повече.

Иначе, да. Всичките такива се правят в Индия- БМВ, КТМ или Тайланд- Кавазаки. Пак си е БМВ ама не съвсем в предвид колко е бюджетно и къде е сглобено.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW G 310 GS

Мнение от Kris » 13 Мар 2018, 11:15

b.bonev написа:Модела минава за лек със своите 169 кг. с празен резервоар. Питайте някой собственик на GS 1200 /250 ++кг./ като падне в канавката на някой черен път, как го извлачва оттам? Този си е направо "комар", а скутер 200 че и 400 кубика няма нищо общо с такъв клас мотоциклет. БМВ-то може и извън пътя да върви, докато скутера с малките гуми и 200-кг. направо потъва в пясъка.
ПС. Според мен си заслужава цената от 9000 лв.


Кой спомена за извън пътя?

Аз до колкото разбрах му трябва най-вече за градско и близко извън градско. Освен ако извън градското не го броиш "извън-пътско".

За това му предложих нещо, което реално ще му върши работа и ще е удобно. Защото иначе и с танк няма да му пречи.

P.S.
И да се заям малко, има скутери и с големи гуми. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.03.2015
Кара: BMW E91

Re: BMW G 310 GS

Мнение от opsi4 » 13 Мар 2018, 15:57

Според мен след като вече имаш опит с двуколесната техника, по-добре да се насочиш към нещо малко по-сериозно.

В момента за твоите нужди добре ще се вписва Nonda NC 750. Сравнително евтин мотор, 50+ коня, нисък център на

тежеста и нисък разход на гориво.

Да не забравя, че го има и в DCT модификация, ако не искаш с ръчни скорости. :bchug:

https://motorcycles.honda.bg/nakedmoto/nc-750s/

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Re: BMW G 310 GS

Мнение от VenciSto » 25 Мар 2018, 20:24

Благодаря на включилите се!
Поради естеството на работата ми Моторът ми е нужен за да ходя по горите и в постоянен офроуд, грубо казано! Затова пистовите не са добра алтернатива за мен! Бих желал да попитам от къде мога да си го купя за 9000 лв?До колкото знам струва около 11 хиляди!
Ще го карам извън градско на около 60-80 километра разстояние. Защо смятате че няма да мога да мина и 350км преход? Сигурен съм че 100 -110 километра в час ще е нормална скорост за моторетката! Бих бил щастлив Ако се включи някой който вече има такъв мотор G310GS! въпрос може ли да му се сложи темпомат на този мотор, Понеже няма стандартно аварийки дали може някак си да се направи? Също така за този модел няма странични кофри та Въпросът ми е Къде могат да се направят по поръчка?
Благодаря ви!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: BMW G 310 GS

Мнение от b.bonev » 29 Мар 2018, 9:10

В аутобавария го предлагат на 9087 лв., пак там питай също дали предлагат и странични стойки за куфари.
пс.350 км на ден няма да са проблем за мотора, а по-скоро за задкормилното устройство
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Re: BMW G 310 GS

Мнение от VenciSto » 01 Апр 2018, 18:58

Всъщност поръчах си аз конкретния мотор, дет са вика: поживем, увидим! Бъдете живи и здрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: BMW G 310 GS

Мнение от b.bonev » 02 Апр 2018, 11:54

Новото си е ново няма да съжаляваш.
Пусни снимки като го вземеш колега.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: BMW G 310 GS

Мнение от astrapower » 05 Апр 2018, 17:18

Честито колега! Щом си го харесал и си решил вече въпроса, със здраве да си го караш! И все пак ако работата ти изисква предимствата на GS моделите, можеше да погледнеш F800GS, двата цилиндъра са си два...Ето и една тема от офроуд форума просто за инфо :) http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=94816 , като ти умалее след година-две да има за какъв ъпгрейд да мислиш. Изключвам тежките R1200GS поради спецификата която си споменал (т.е къде ще се кара моторетката), но F-ката въпреки, че не е с класическия боксер има и редица предимства и най-вече тегло, което при офроуд е едно от най-важните.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Re: BMW G 310 GS

Мнение от VenciSto » 09 Апр 2018, 21:03

Истината е че Fката ми харесва и то много, ама тыкато съм свикнал да си купувам само ново, ми се видя малко повечко за мен! А и аз като се знам къв съм рисков шофер( просто не се страхувам като съм зад кормилото) и реших да е по маломощен та да може семейството да ми се радва подълго! Другото е и че все още не съм чак такъв фен моторист, засега, тааа....каквото сабя покаже! ще пробвам и ще видим! Мотор още нямам ама вече се оборудвам!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: BMW G 310 GS

Мнение от astrapower » 11 Апр 2018, 21:23

Разсъждаваш правилно! Това е похвално колега. Така се прави, оборудването е по-важно от машината :) Никой не е останал с първия си мотор, така че имаш много вариантиза "по-натам", а сега най-важното е да се кефиш безопасно разбира се на придобивката!

Следваща

Назад към BMW Motorrad

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook