СОФИЯ - сбирки е46

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. София

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: Plaza Dance
Пол: Мъж
Кара: 330ci Stahlgrau

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от asotsf » 13 Юни 2016, 12:09

Супер беше, евала на всички!

пс. С кръсника сме голем тандем :mhihi:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от Runnaway » 14 Юни 2016, 13:26

Приятели, много е важно да споделите, ако нещо не ви е харесало или имате някаква идея, за да направим сбирката догодина ОЩЕ по-добра!

Благодаря! :bchug:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от Gqbriel » 14 Юни 2016, 13:28

Runnaway написа:Приятели, много е важно да споделите, ако нещо не ви е харесало или имате някаква идея, за да направим сбирката догодина ОЩЕ по-добра!

Благодаря! :bchug:


а нещо морско мислили ли сте,че това време в годината за 2 вечери на гръцко ще е мега :twisted:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от rve » 14 Юни 2016, 14:48

Ако речем и на Ринга можем да го направим, но как да подхванем такава организация като чувам, че на хората и тези 60лв. им се виждат много :dunno: Идеята е все пак да се посъберем повечко хора, за това интересът на масите е с приоритет. Ако увеличим нощувките и пакетната цена като цяло със сигурност ще имаме много по-малка посещаемост. Пример с ///М-трипа ни с Васко из Алпите миналата година - от тогава тръбим на знайни и незнайни М-каджий за още по-як трип тази година. Е познай - след една година оглущки от тук - от там другия месец пак си тръгваме само двамцата в пакет :roll:

Аз редовно се замислям над тези неща и се опитвам да правя равносметка защо примерно някои идвали плътно първите няколко години сега просто изчезнаха от хоризонта и се убедих, че причината не е в парите. Тази година цената беше същата като в х-л Дива от миналата година т.е. най-ниската, която някога сме получавали. Някои се обадиха, че си имат основателни причини, което е напълно нормално. Други просто си сменят приоритетите и тази Сбирка, а вероятно и БМВ като Клуб или марка въобще им остава на заден план или е просто някакъв далечен спомен. И това е нормално, интересите на хората са една от най-непостоянните величини в природата.

Това, което обаче трябва дебело да подчертаем е смъртта на тази секция "Събори и мероприятия", а защо не и на целия форум като цяло :( Като погледне човек назад в тези 220-страници история преди всяка Сбирка има поне 15 страници планове, трепети и настроение. След всяка поне 2 страници с обратна връзка. Сега освен дежурните организационни постове от мен и Жоро нито един не се "престраши" да драсне 2 реда. Да знам - куцо, кьораво и сакато е във фейса и там е безкрайно лесно всеки да се прави на Лили Иванова, но това НЕ ТРЯБВА да измества този форум, а само да го допълва. Все пак от тук е тръгнало всичко, но в момента тази къща е празна.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 6.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: 34 alpina B10
Детайли за колата: ех. е39

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от msonic » 15 Юни 2016, 13:31

Във фейса е безкрайно лесно - да, но някак не оставя следа :) Постовете се загубват, въпросите се препотретват и става досадно.

За първи път бях на е46 сбирка и ми хареса! Подкрепям идеята на Gqbriel за 1,2,3 нощувки някъде на морето (било то БГ или Гръцко).

Иска ми се да можех да се включа в тези европейски трипове, но за съжаление за момента няма как да се получи.

Така че не губете надежда за форума ;) Едни си отиват, но други пристигат заредени с ентусиазъм :)

Sent from my SM-G870F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2016, 7:47

rve написа:Ако речем и на Ринга можем да го направим, но как да подхванем такава организация като чувам, че на хората и тези 60лв. им се виждат много :dunno: Идеята е все пак да се посъберем повечко хора, за това интересът на масите е с приоритет. Ако увеличим нощувките и пакетната цена като цяло със сигурност ще имаме много по-малка посещаемост. Пример с ///М-трипа ни с Васко из Алпите миналата година - от тогава тръбим на знайни и незнайни М-каджий за още по-як трип тази година. Е познай - след една година оглущки от тук - от там другия месец пак си тръгваме само двамцата в пакет :roll:

Аз редовно се замислям над тези неща и се опитвам да правя равносметка защо примерно някои идвали плътно първите няколко години сега просто изчезнаха от хоризонта и се убедих, че причината не е в парите. Тази година цената беше същата като в х-л Дива от миналата година т.е. най-ниската, която някога сме получавали. Някои се обадиха, че си имат основателни причини, което е напълно нормално. Други просто си сменят приоритетите и тази Сбирка, а вероятно и БМВ като Клуб или марка въобще им остава на заден план или е просто някакъв далечен спомен. И това е нормално, интересите на хората са една от най-непостоянните величини в природата.

Това, което обаче трябва дебело да подчертаем е смъртта на тази секция "Събори и мероприятия", а защо не и на целия форум като цяло :( Като погледне човек назад в тези 220-страници история преди всяка Сбирка има поне 15 страници планове, трепети и настроение. След всяка поне 2 страници с обратна връзка. Сега освен дежурните организационни постове от мен и Жоро нито един не се "престраши" да драсне 2 реда. Да знам - куцо, кьораво и сакато е във фейса и там е безкрайно лесно всеки да се прави на Лили Иванова, но това НЕ ТРЯБВА да измества този форум, а само да го допълва. Все пак от тук е тръгнало всичко, но в момента тази къща е празна.


Много истина има в твоите думи Тишо,може би групата,която стартирахме тази инициатива просто оставихме колите малко на заден план,приоритетите се смениха,моделите се смениха - трепета от пътуването от срещата с всички с които си чешем езиците всеки ден във форума се премести у Фейса ,но и много от тази голяма група станахме близки приятели и се виждаме по-често,говорим почти всеки ден.
Незнам дали формата стана малко (не мога да намеря точната дума и не знам дали ще е правилно) скучен,еднообразен - колите станаха по-достъпни,не е както когато дойде с Мката и всички се блещиха,че тогава масово колата беше 320д - сега е 330I ,може би трябва да изместим малко фокуса от Е46 сбирка като такава - пътуване - ядене пиене - спане - тръгване ,не може и без това,ако трябва да съм честен,имам някакви идеи ,но незнам дали са приложими въобще.

А за секцията,че умира - амиии,дали причината е само в тази група или генерално,че форум/клуб остават на заден план,някак си освен 1-2 събития друго няма,дори и феста на морето - убеден съм,въпреки че не съм ходил - хората ще са почти едни и същи но пък морето си е море - то колкото е едно и също толкова е и различно ...което не значи,че и ние трябва да правим нещо такова..

Бойка подмента нещо от сорта "то тва трябва най-добре да стане Пролетен Фест" но и след такъв събор тази година - дали не дръпна ентусиазма на много хора за пътуване и събиране с приятели?
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от BMDrago » 06 Сеп 2016, 15:02

viewtopic.php?f=34&t=114390&hilit=%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вече 8 години правим сбирки, първи по рода си в България. Добиха голяма популярност, не само в нашия форум. Щастлив съм, че успях да "изкарам" хората от бензиностанциите и въобще от градовете. Имаха си апогей....даже паркинга ставаше малък. Много усмихнати хора, положителни емоции, баници ,айрани ,мръвки , бири...Но за съжаление всяко чудо за три дни. Хората идват и си отиват. Таргет групата на модела се подменя постепенно- идват други интереси....Силно се надявам да се запази традицията и да успяваме поне една сбирка годишно да скалъпваме (а само като си спомня, че имаше желание всяка неделя да има пикник :mhihi: )
Поздрави от мен :wave:
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от rve » 06 Сеп 2016, 16:35

Ее Драго, къде се загуби бре?
Така е прав си, хората идват и си отиват, но сбирката остава. Националната с всяка следваща година събира все повече хора, ранно-есенната скара-бира на Железница няма пропуск всяка година. Към края на този месец също ще заформим обичайното опушване на витошките околия та гледай да си на линия. Че вече "Нямам 46-ца, значи нямам място на сбирката не върви." Виж по-горе в темата, последната сбирка на Железница я обявихме като съвместна с Е90, но нито ти, нито Митака или пък Димитров се появихте ;) Всеки път има и нови хора и стари муцуни, та всичко си е по старому. Единствено темата ни тук позамря, че станах малко като монолози да си редя, но той целият форум е дал фира, жертва на сурат тефтера.

Така, че мятай каса бира в багажника и те чакаме на есен с песен :bchug:

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от BMDrago » 06 Сеп 2016, 17:09

Касите с бира са неизменна част от интериора в моят багажник :yes: Живот и здраве на есен, само чакаме природата да мине с цветната четка през гората и се задействаме :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от vavilon » 06 Сеп 2016, 19:29

Дата? :D

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от rve » 06 Сеп 2016, 20:05

Ще има :yes: Задават се два уикенда с работни съботи и после пак идва 4-дневка та ми се върти пак едно ранно-октомврийско.. Ще се чуе скоро :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от mitaka7 » 07 Сеп 2016, 16:14

Кой каза, че не съм ходил на е46 сбирки? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.10.2014
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: s3 sedan

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от dbocho » 09 Сеп 2016, 14:21

И аз ще мина на следващата, за да не съм капо. Винаги са ми били интересни. (Преди доста време идвахме с една с X5, но на по-масовите пред НИС Бояна) Следя темата! :wave:
Репчо, е46 Touring 330d, се продава: viewtopic.php?f=46&t=412489&e=0 :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от Gqbriel » 13 Сеп 2016, 12:51

mitaka7 написа:Кой каза, че не съм ходил на е46 сбирки? :mhihi:

Ти не ходиш на Е90 на Е46 си най редовен :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: СОФИЯ - сбирки Е46

Мнение от mitaka7 » 16 Сеп 2016, 16:21

Gqbriel написа:
mitaka7 написа:Кой каза, че не съм ходил на е46 сбирки? :mhihi:

Ти не ходиш на Е90 на Е46 си най редовен :mhihi:



На алтернативни сбирки извън форума не стъпвам.

ПредишнаСледваща

Назад към София и София окръг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook