Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Форум за меломани.

Модератори: err0r, alpina-ma6inata

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 05 Май 2019, 22:12

Здравейте
Обмислям да си сменя говорителите и субуфера с Match https://aval-bg.com/product/4245-paket- ... h-ms-42c-1. Основното, което ми хареса в тази марка е, че са plug & play и няма да се наложи да се реже или да се разпробиват корите. Някой има ли преки наблюдения върху въпросната марка? Потърсих мнения за тях, но не намерих никакви освен в няколко чуждестранни сайтове, който са основно положителни. Питам, понеже цялата система за отпред със всичко заедно с задните колони ще е около 750 лева, без да включвам новия плейър, който ако не се смени няма никакъв смисъл от нови колони. В момента съм с business cd като ще се наложи да вземе professional cd, което също е 150-200 лева. Цялата сума ще излезе към 950 1000 лева с монтажа, което не е никак малка сума за музика особено в еденица. :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 05 Май 2019, 23:11

Разкажи повечко за сегашната конфигурация. Може да не се наложи да сменяш говорители, а и решението да е по-просто
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 06 Май 2019, 7:44

SpeedyMan написа:Разкажи повечко за сегашната конфигурация. Може да не се наложи да сменяш говорители, а и решението да е по-просто


В момента съм с фабричните говорители. Плейера ми е Business CD. Общо взето най-базовата музикална система, която вграждат в Е87.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 06 Май 2019, 14:56

Аз също имах грандиозни идеи, не ми харесваше звука на Professional радиото. Първо него смених - сложих си плейър с 13 еквалайзера, 5 нива на баса, DSP опции за повдигане на звука и т.н. и се оказа, че фабричните говорители вадят чуден звук.

220 лв. за плейъра (има си и блутут, подсветка, която може да се настрой с какъвто цвят искаш, USB, изход за усилвател и т.н.)
20 лв. адаптер
10 лв. преходник от оригиналната букса
8 лв. преходник за антенна букса.
+3 лв. части да се пусне постоянен плюс.

Звукът е покъртителен, особено като за оригиналните говорители, които явно са си много добри. Но оригиналното радио си е с много плитки настройки.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 06 Май 2019, 15:05

SpeedyMan написа:Аз също имах грандиозни идеи, не ми харесваше звука на Professional радиото. Първо него смених - сложих си плейър с 13 еквалайзера, 5 нива на баса, DSP опции за повдигане на звука и т.н. и се оказа, че фабричните говорители вадят чуден звук.

220 лв. за плейъра (има си и блутут, подсветка, която може да се настрой с какъвто цвят искаш, USB, изход за усилвател и т.н.)
20 лв. адаптер
10 лв. преходник от оригиналната букса
8 лв. преходник за антенна букса.
+3 лв. части да се пусне постоянен плюс.

Звукът е покъртителен, особено като за оригиналните говорители, които явно са си много добри. Но оригиналното радио си е с много плитки настройки.


И аз съм намислил да го сменям, но не ми се иска да слагам друг плейър освен оригиналните си на BMW. Ще се наложи да се взима пластмаса, ако се сложи не оригинален и лично за мен става много грозно. Идеята ми беше, ако някой си е взел такива говорители на Match да сподели каква е разликата с тях и въобще дали има някаква разлика. Понеже са plug&play няма да има никакви допълнителни трудности около монтирането им.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 06 Май 2019, 15:26

Тогава трябва да преработиш звука на плейъра. Т.е. отваряш, правиш корекции по електрониката за да изкара каквото трябва.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 06 Май 2019, 15:32

SpeedyMan написа:Тогава трябва да преработиш звука на плейъра. Т.е. отваряш, правиш корекции по електрониката за да изкара каквото трябва.


Да отворя фабричния плеиър ли? С моите възможности най-много да спре да работи. :roll:
Можеш ли да кажеш какво по-точно трябва да се направи с него?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 06 Май 2019, 21:25

Не съм отварял тези плейъри, не знам дали е приложимо, но вероятно може да се направи вътрешен филтър, който да обогатява звука малко повече. Себестойност на частите 5 лв.

Между другото, остана ми оригиналния PROFESSIONAL плейър.. стречосан. Доста запазен е но дисплейя започва да избледнява като позатопли.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 06 Май 2019, 21:33

SpeedyMan написа:Не съм отварял тези плейъри, не знам дали е приложимо, но вероятно може да се направи вътрешен филтър, който да обогатява звука малко повече. Себестойност на частите 5 лв.

Между другото, остана ми оригиналния PROFESSIONAL плейър.. стречосан. Доста запазен е но дисплейя започва да избледнява като позатопли.


Аз не разбирам от електроника, така че ще попитам някой по-запознат от мен какво може да се направи с плейъра. Относно вашия плейър Professional на каква цена го давате? Търсих в olx такива, но имаше само няколко. Повечето бяха все с някакви проблеми, читавите бяха по 150 лева, даже фейсовите бяха по 200 лева. Въпреки, че и при вас ще се наложи ремонт на пикселите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 06 Май 2019, 21:54

Само дисплей е около 100 лв. нов. За това не видях смисъл да правя нищо с този плейър, а и няма как да се сравнява с новия ми. Дори се радвам, че го смених, защото така разбрах, че говорителите са много добри. :)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 06 Май 2019, 22:05

SpeedyMan написа:Само дисплей е около 100 лв. нов. За това не видях смисъл да правя нищо с този плейър, а и няма как да се сравнява с новия ми. Дори се радвам, че го смених, защото така разбрах, че говорителите са много добри. :)


Прав си, няма смисъл да се сменя, че ще се оскъпи прекалено. Ще се радвам да се включи и още някой в дискусията, да сподели мнение за говорителите Match или просто, ако е правил някакви изменения с музикалната система в колата. Те говорителите и субуфера мисля, че са еднакви с троиките E90. И там май са с по един говорител, пищялка и субуфер отпред и говорители в багажника, ако не се бъркам. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 07 Май 2019, 5:57

Така като ги гледам са прото говорители, които са направени за да свирят силно, т.е. за усилвател. Ако няма да слагаш допъпнителен, не ти трябват.

Ако все пак решиш да сменяш плейъра, може да споделя с какво съм в момента.Мисля, че още се продава.
С тези екстри, които ти казах , има доста скъпи плейъри, но моя пак е от известна марка и е малко над 200 лв.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от mark_933 » 07 Май 2019, 7:36

SpeedyMan написа:Така като ги гледам са прото говорители, които са направени за да свирят силно, т.е. за усилвател. Ако няма да слагаш допъпнителен, не ти трябват.

Ако все пак решиш да сменяш плейъра, може да споделя с какво съм в момента.Мисля, че още се продава.
С тези екстри, които ти казах , има доста скъпи плейъри, но моя пак е от известна марка и е малко над 200 лв.


Сподели с какъв плейър си. Не се знае може да реша да го сменя. Сега като се замисля дори и в най-високото оборудване с навигацията, говорителите са същия брой който са и в най-ниската версия, която е при мен. Освен при Logic 7, но той до колкото съм запознат не се вгражда в еденица.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Смяна на говорителите на E87 с Match MS 42C-1

Мнение от SpeedyMan » 08 Май 2019, 14:36

Плейърът e JVC KD-R992BT https://eu.jvc.com/mobile-entertainment/audio-receivers/KD-R992BT/
Това ми е втория плейър от тази марка, тъй като по-стария вариант замина с по-предишната ми кола, с която също мислех да сменям говорители, тъй като с плейър от друга именита марка се бях разочаровал. Ако се вгледаш внимателно - има доста екстри и за тази цена няма равен.

От тази серия има няколко подобни на него но са с по-малко опции. Общото е че са с 13-лентови еквалайзери и подобни настройки, но някои са с постоянен цвят на подсветката или с по-малко входове, но в твоя случай входовете и изходите може би нямат значение.

Единствено след време може би ще го заменя за някой с DAB евентуално, но така или иначе наблягам на USB и BLUETOOTH-а.

Еквалайзерът е 13-бандов, bass-extension, 5 нива на бас, 3 нива Space Enhancement, 2 нива на LOUDNESS, 3 нива Sound-lift (прави високите по-силни), Ext-Vol (подчертава баса, полезно докато колата се движи за да изпъкне по-добре звука на фона на шума от движението), К2 - поправя синусуидата на високите честоти(при цифровата музика си има изкривявания), като всички настройки са дублирани с достъп през приложение за смартфон. Подсветката е с 2 зони с различен цвят и 2 часови режима (може да се задава дневна и нощна разцветка за димера, който може да се настрои в колко часа да се включи и в колко да се изключи). Има настройки за cross-over, големина на говорителите (за да не подаде прекалено силна мощност в ниските честоти на по-малките), разстояние от говоител до шофьора и т.н.
Не съм проучил дали мога да вържа бутоните от волана с някакъв модул, но ако не се лъжа има вариант. Така или иначе звукът ми харесва, както и всичко останало и това надделява при мен.

Ако решиш да купиш нещо от тази серия, и ако те интересуват подбробности как точно да се настрои - може да пишеш на лични.

Ако решиш да сменяш говорителите, като ползваш усилвателя само от плейъра - най-добре е HERTZ по-ниската серия, защото има добра чувствителност и изкарват сравнително силен звук при по-малко мощност. Естествено не издържат на по-голяма от предвидената и не трябва да се ползват.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Назад към Музикални предпочитания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook