Тема за взаимопомощ

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. Пловдив

Модератори: pistata9889, Harry Poter, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.06.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Dancho940415 » 17 Юни 2013, 1:19

RoyJones написа:Здравейте колеги :) Трябва ми някой който да може да чете коли и, или да ми препоръчате някой сервиз за да ми прочетат колата. Защото имам опасение,че може и да е станала за продан :|За сега съм се ориентирал към М-кар защото вярвам, че ще свършат най - точно работа но все пак... Открит съм към всякакви предложения, единственото което искам е да е някой който наистина си разбира от работата, защото вече 2-3 пъти само си давам парите.... Благодаря ви предварително :bchug:


Автоцентър Кърчеви; телефон за контакти: 0878118397- Васил
намира се в Първомай.. но си струва всеки километър :)
вместо 5 пъти в пловдив, 1 път там :) звънни преди да тръгнеш да попиташ по-точно каквото те интересува и цена

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 25 Юни 2013, 21:04

RoyJones написа:...........

Препоръчвам ти сервиз Флексауто, телефона ще си извадиш от темата "Регионално развитие", търсиш Запрян. Диагностиката без отстъпка ще ти струва 35лв. Не зная какъв ти е проблема с колата, но няма да е зле, да дойдеш на сбирка и да споделиш, преди да търсиш специализирана помощ!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от hpnotic2 » 26 Юни 2013, 22:32

Здравейте колеги.Искам да ви попитам къде е най-удачно в Пловдив да си затъмня задните прозорци и стоповете.Благодаря предварително.

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 01 Юли 2013, 20:24

Имаш л.с.!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от ilia1984 » 03 Юли 2013, 18:23

Колеги някой знае ли къде в Пловдив свалят и чистят дюзи ? Както и ориентировачна цена за 4 дюзи ? :wave:

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 03 Юли 2013, 22:04

Имаш л.с.!
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Киров » 11 Юли 2013, 15:34

Колеги, на някой да му се намират излишни букси за халогените на е36 всъщност една ми трябва , аз друга съм си намерил :yes: Ако някой има да ми даде , пък бирата от мен :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 17 Юли 2013, 7:48

Някой да ми препоръча бояджия и да каже цени за Пловдив? 4-5 детайла ще трябва да правя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 17 Юли 2013, 16:12

Днес вече си разглобих колата и ляв (шофьорски) рог е доста крив и десния (пасажерски) също леко крив. Според майстора ми и според мен тая кола както и да се оправя ще е гроб на колела.
Въпроса ми е следния, понеже моето купе е регистрирано без номер на мотора, оригинално е 320ка. Ако купя цяло купе друго, което е спряно от движение как като го регистрирам го зачисляват с какъв мотор е? Идеята ми е пак да си взема от 320 и да го регна без номер на мотора. Или тоя финт е само за коли внос от италия които там са регнати без номер на мотора?! Имал ли е някой опит ?!

_______________________________

Също така всякакъв опит с ремонт на предница с крив рог ще ми е добре дошъл да чуя какво се процедира.

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 18 Юли 2013, 11:03

Не е невъзможно, но е свързано с много нерви, тичане и пари. Ако сменяш купето и ще ползваш двигателя, преди всичко трябва да бракуваш в КАТ автомобила. След като преместиш двигателя си в другото купе, трябва да минеш Технотест първо, след това регистрация в КАТ.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 408
Регистриран на: 18.06.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 523i

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Plamin » 18 Юли 2013, 11:15

Бибо написа:Не е невъзможно, но е свързано с много нерви, тичане и пари. Ако сменяш купето и ще ползваш двигателя, преди всичко трябва да бракуваш в КАТ автомобила. След като преместиш двигателя си в другото купе, трябва да минеш Технотест първо, след това регистрация в КАТ.


И да и не това за парите и нервите е така ... но трябва да питаш в кат как ще стане с твоя мотор щом е без номер, отделно технотест няма вече ами е ншкаква друга глупост... съвета ми е да скочиш до кат та да не те е яд после :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 18 Юли 2013, 11:32

Ок колеги. Явно първо през КАТ да разбера каква е хавата там.
Четох разни глупости от типа - режи номера на рамата и ходи да я боядисваш новото купе същия цвят като старото?!

Вече за 1 седмица толкова неща прочетох и толкова от тях са съмнителни, че нз вече. :banghead: :banghead: :banghead:

___________________________

И за тия рогове дали... един пише изправяли се, други не ставали... ?! Има ли в Пловдив някой който се занимава с изправяне на шасита?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от bavaretca_tns » 18 Юли 2013, 16:36

Ще ти дам следния следния.Ако имаш близък полицаи или човек които ще ти свърши работата както тябва и няма дате въртят из КАТ или дате разиграват се захващаи иначе недеи да се захващаш, но този човек трябва да е в системата на МВР и да го познават в Пловдив.
Ако колата е е36 или някои по стар модел си купи направо друга, а тази отиваш в КАТ и я пишеш за бракуване като опеменаваш в декларацията, че ще стои колата в частен имот, по този начин колата остава без да плащаш данъци или нящо подобно и нете задължават да я закараш на вторични, при тях се дават номерата както и малкия талон, а големия ти го резват в единия ъгъл и ти го дават за пред данъчните, ако се заяждат нещо.В този случаи ако искаш след време пак можеш да регистрираш колата но с други номера.

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 18 Юли 2013, 16:55

Да, Пламен е прав. Най-добре първо питай в КАТ. Колкото до Технотест, действително хомологация на пътни-превозни средства вече се прави в ДЕКРА Аутомотив ООД.
А тук, Явор е направил тема по въпроса.
ДЕКРА има подразделение и в Пловдив...
•гр. Пловдив околовръстен път между Пазарджишко и Пещерско шосе
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 19 Юли 2013, 11:30

Ето какво е под броните и буферите >

Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Пловдив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook