Тема за взаимопомощ

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. Пловдив

Модератори: pistata9889, Harry Poter, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 16 Ное 2015, 10:25

Колеги вече сериозно се отчаях. Днес сутринта търсих сервиз за гърнета /ауспух ама нито един не може да приеме ниска кола.
Бях на Карловско след светофара на надлеза, в единия сервиз не може да е качи колата, другия 20мин няма никой. На парка над бул. Васил Априлов (парка срещу бул. Свобода) също колата не влиза, долу на бул. Васил Априлов точно преди кръстовището с 6ти септември сервиза пък не работи.

Моля споделете някакви със сигурност работещи обекти. Трябва ми да се погледне колата - вероятно съм смачкал/скъсал някоя от секциите защото под вратите отчетливо се чува как "изпуска", а и няма Х-пайп след колекторите изпускателните - трябва да се добави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ е39 2.0i
Мечтае да кара: Е38 4.4i

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от SHeRiFa » 17 Ное 2015, 23:07

Посока Коматево в ляво има,добри отзиви имам .
Andare Dopo Dio!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 19 Ное 2015, 23:37

host написа:Колеги вече сериозно се отчаях. Днес сутринта търсих сервиз за гърнета /ауспух ама нито един не може да приеме ниска кола.
Бях на Карловско след светофара на надлеза, в единия сервиз не може да е качи колата, другия 20мин няма никой. На парка над бул. Васил Априлов (парка срещу бул. Свобода) също колата не влиза, долу на бул. Васил Априлов точно преди кръстовището с 6ти септември сервиза пък не работи.

Моля споделете някакви със сигурност работещи обекти. Трябва ми да се погледне колата - вероятно съм смачкал/скъсал някоя от секциите защото под вратите отчетливо се чува как "изпуска", а и няма Х-пайп след колекторите изпускателните - трябва да се добави.


Има един до НАП на сфетофара отвън има подемник даже, другия който се сещам е от моста на Герджика хващаш посока Новотела (Емементо) и на завоя има 1 или 2 ма с ауспуси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 23 Ное 2015, 0:29

Този на НАП е идеален за ниски коли. Щом моята влиза, 99% е пригоден за стенс коли. Обаче не се наема да направи Х-пайп. Ще търся друг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: lachssilber-metallic (203)

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от RxD » 24 Ное 2015, 19:59

Коматевско шосе, като отиваш към Коматево, след последния светофар се пада от ляво, пак става за ниски коли. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Eppelheim/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от wesley » 03 Дек 2015, 22:22

Здравейте. От няколко седмици имам проблем със задното окачване гговоря за е39 2001 комби. Задницата се снижи адски много и вози доста твърдо. Има ли начин да проверя дали компресора се е прицакал? Така или иначе въздушните възглавници ще ги поръчам нови, тъй като предния собственик бил сменял едната и то със втора употреба. И да питам има ли проблем ако се кара така примерно 2000 км да се пребера до бг за да мога да я вкарам в сервиза. По принцип си върви не опира в калниците. Ако е компресора ще изпише ли нещо на чека? Ако някой знае нека сподели.
20151129_111134.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 06 Дек 2015, 0:13

wesley написа:Здравейте. От няколко седмици имам проблем със задното окачване гговоря за е39 2001 комби. Задницата се снижи адски много и вози доста твърдо. Има ли начин да проверя дали компресора се е прицакал? Така или иначе въздушните възглавници ще ги поръчам нови, тъй като предния собственик бил сменял едната и то със втора употреба. И да питам има ли проблем ако се кара така примерно 2000 км да се пребера до бг за да мога да я вкарам в сервиза. По принцип си върви не опира в калниците. Ако е компресора ще изпише ли нещо на чека? Ако някой знае нека сподели.
20151129_111134.jpg


Заслушваш се дали помпи компресора,ако е заминал, то въобще нищо няма да се чува.На полеви условия е това което можеш да направиш ,другото е да откачиш от бомбетата някой маркуч на нивомата от ляво или дясно и да видиш дали ще отпусне от другия край ,но по-добре си се прибери в България и отиди да ти качат на диагностика колата за да си 100% сигурен ,че компресора е ок. Не би трябвало да имаш проблем така да се прибереш освен ,че ще ти е доста нестабилна колата и избягвай високи скорости и големи дупки. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Eppelheim/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от wesley » 06 Дек 2015, 1:56

Точно това намправих днес. Нечух нищо да се включва отзад в багаж.
А дали ако вазглавниците са заминали компресора ще включва? Намерих втора употреба клапан и компресорчето в евау.де. :D поръчах ги. Говоря за под резервната гума хавите. И тук идва въпроса нещо по специално изисква ли се да ги заменя тези части, отнема ли многовреме?

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Eppelheim/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от wesley » 06 Дек 2015, 19:55

В багажното отделение от дясно на резервната гума има една черна кутия, която е празна отвътре и донея има батерия която е разкачена. Те имат ли нещо общо с окачванвто? Ще ми се ако е от компресора да го заменя преди да тръгна да пътувам. Но ми трябва малко помощ и инфо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от boris » 07 Дек 2015, 13:21

Вътре в черната кутия трябва да има модул, които ти пуска и спира компресора.
Такива батерии бмв-тата нямат оригинално, виждал съм ги на ГПС системи за проследяване против кражба.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Eppelheim/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от wesley » 18 Дек 2015, 0:50

Колеги, благодаря за насоките които ми дадохте, но имам още едно въпросче. Сигурно не в тази тема е точното място да ви занимавам с моите проблеми, но дадох доста парички да купувам неща които не са ми необходими да вдигна задницата. В един тукашен бг сервиз ги попитах могат ли нещо да направят човека каза ще опита да помогне смени компресора , но в момента на откачане на тръбичките още повече клекна даже се уплаших че не мога въобще да се пребера до бг. Обаче излезна хитър въпреки че новия компр. Не заработи отново направи малко шашма и наду системата с неговия си компресор в сервиза та така колата се вдигна с два сантиметра повече от преди и ми каза че може проблема да е в двата сензора за нивото. Не е сигурен защото неговата диагностика не успя да влезне в системата на окачването. На всякъде другаде го допуска, двигател, електроника всякакви системи само за окачването нищо не излиза нито грешки нищо. Може ли тези сензори да управляват цялата система да ги търся ли да ги купувам и тях или да пробвам първо с модула? И да ми кажете къде в пловдив има специализиран сервиз за диагностика за да знам точно какво да купувам защото няма да имам много време в бг.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 29.08.2006

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от OnGeboreN » 10 Яну 2016, 23:23

Здравейте, някой може ли да ми предложи човек, който може да дойде на място да ми смени ремъка на алтернатора?

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Бибо » 11 Яну 2016, 15:56

OnGeboreN написа:Здравейте, някой може ли да ми предложи човек, който може да дойде на място да ми смени ремъка на алтернатора?


Имаш Л.С.!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от host » 11 Яну 2016, 17:04

стенд за реглаж преден/заден мост? ама някой който знае какво е камбър, тоу и т.н., че да не ми види наклоните и да рече "момче тая кола не може да се кара извън стандарта е" ... че вече съм го чувал тоя лаф, знам свестен стенд но ми е далечко (след надлеза на Карловско в посока изход от Пловдив, в ляво точно на светофара на надлеза), а колата е доста избягал реглаж и не искам да съсипвам гумите да я карам чак до там - около центъра колата спряна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 11 Яну 2016, 22:59

host написа:стенд за реглаж преден/заден мост? ама някой който знае какво е камбър, тоу и т.н., че да не ми види наклоните и да рече "момче тая кола не може да се кара извън стандарта е" ... че вече съм го чувал тоя лаф, знам свестен стенд но ми е далечко (след надлеза на Карловско в посока изход от Пловдив, в ляво точно на светофара на надлеза), а колата е доста избягал реглаж и не искам да съсипвам гумите да я карам чак до там - около центъра колата спряна


При Людмил (Макскар - Енеос център) до Найси кар преди Асеновградския надлез

ПредишнаСледваща

Назад към Пловдив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook