:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 08 Авг 2010, 10:49

Преди да се вземе, каквото и да било решение за колегата Mihmor, бих искал да задам един последен въпрос към него, с който тотално темата за мен се изчерпва.Снощи с него писахме на скайп за 2-3 мин, като той ме обвини, че лъжа, че не ми бил казал за климатика.Бил го направил още първия път, когато съм отишъл да гледам колата му.Защо ми е на мен да лъжа за такова нещо, при наличието на хиляди други проблеми, които са далеч по-сериозни?Но нека чисто хипотетично допуснем, че той ми е казал за климатика, но поради някаква свръх причина, аз не съм наясно с това.Тук изниква елементарният въпрос - за какво щеше да се хванеш, ако ми беше казал за климатика?Какво променя това?Аз пак щях да взема от теб един невървящ, загряващ вибратор!И това е моят основен проблем, а не някакви си пластмаси, за които не си ми казал, или пък си ми казал.Няма никакво значение!Какво щеше да кажеш тогава?Сигурно: "Аз ти казах за климатика!"?


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 08 Авг 2010, 11:35

raduslaf написа:Преди да се вземе, каквото и да било решение за колегата Mihmor, бих искал да задам един последен въпрос към него, с който тотално темата за мен се изчерпва.Снощи с него писахме на скайп за 2-3 мин, като той ме обвини, че лъжа, че не ми бил казал за климатика.Бил го направил още първия път, когато съм отишъл да гледам колата му.Защо ми е на мен да лъжа за такова нещо, при наличието на хиляди други проблеми, които са далеч по-сериозни?Но нека чисто хипотетично допуснем, че той ми е казал за климатика, но поради някаква свръх причина, аз не съм наясно с това.Тук изниква елементарният въпрос - за какво щеше да се хванеш, ако ми беше казал за климатика?Какво променя това?Аз пак щях да взема от теб един невървящ, загряващ вибратор!И това е моят основен проблем, а не някакви си пластмаси, за които не си ми казал, или пък си ми казал.Няма никакво значение!Какво щеше да кажеш тогава?Сигурно: "Аз ти казах за климатика!"?


Свръх причината поради която ти не си наясно е защото си търсиш някой да искараш виновен за твойте решения и затова, че са ти одрали кожата в последсвие! Когато дойде да гледаш колата, отворихме капака ти, обясних ти за климатика, че ел. перката няма как да стане отпред, как в следсвие когато си монтираш КЛИМАТИКА, трябва и климатична перка да му сложиш ако мислиш да ползваш виско (ти ми разправяше как ще махаш всичко и ще слагаш леки маховици,други колектори и т.н. да ти станела яката бегачка), пита ме а водният радиатор трябва ли да се сменя, казах ти че не трябва, казах ти за акомулатора, питаме дали можеш да караш временно така, казах ти едва ли ще е проблем, но не ти имаш някаква цел със всичката тази драма! Няма как аз да знам защо ти е на теб да лъжеш, мога само да предположа, нито съм психолог, нито съм Ванга, пък и боба дето фърлям да гледам бъдещето и да чета мисли ми свърши ;) Повтарям че нито съм сервиз, нито печеля от форума, имам някакви условия, затова предложих да ти го монтираме, изписах цял роман в това защо и как са се случили нещата, който иска да ми вярва, който иска да не ми вярва. Сега ще видим и дали правилата важат за всички или е избирателно...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 08 Авг 2010, 12:21

Зададох ясен въпрос - ако допуснем, че си ми казал за климатика, какво щеше да отговориш за останалите бедствия, а именно невървяща, загряваща и тресяща кола?Как ще обясниш тези факти?Това ми е болката на мене.Остави за момент климатика, перките и т.н. настрана, защото те са на заден план, когато говорим за чисто техническото състояние на колата, а то беше потресаващо.Ако състоянието на колата беше отлично и не се беше наложило да стои още три седмици в сервиз, аз щях да си затворя очите за шибаните пластмаси и климатика, но то не беше!Бил съм търсил да изкарам някого виновен!Как може изобщо да го кажеш това?!Аз няма какво да търся, защото виновникът си ти и в това няма две мнения.А това, че са ме "одрали" впоследствие, теб не те касае ни най-малко, защото аз не поисках от теб нищо повече, освен това, което ти сам сметна за справедливо да ми дадеш, и, което не ми даде!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.05.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Мотопед :)
Мечтае да кара: колело
Детайли за колата: супер е

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от harko77 » 09 Авг 2010, 1:00

Добре де знам че е спам ама нали скаипа има хронология даите да видим какво става там ;)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от I.Voykov » 09 Авг 2010, 9:14

Mihmor написа:
I.Voykov написа:
Mihmor написа:...

Даже не смятам да ти отговарям... както и при колегата за няколко поста написа една торба лъжи...

П.С. Следващия път като решиш да петниш нечие име не е лошо да го направиш веднага след като си недоволен а не една година по-късно, чудейки се как да се защитиш ;)

П.П.С. Не разбрах смяташ ли да се оправиш с колегата или не че знаем какво да те правим?


Правете каквото ще направите и с вас самият, не мисля че когато направиш глупост има давност, особенно когато си модератор и имаш име! ;) По въпроса на момчето съм написал какви са ми намеренията, а тръгнах да петня вашето име, защото се намесихте с компететно ви мнение по въпрос за който не знаете нищо, но ме съдите и петните моето име! Лъжа не съм написал нито една, така че мисля че вие господин I.Voykov се опитвате да се измъкнете!!!

:lol: Аз да съм ти дал нещо счупено не... дал съм ти м броня на перфектна цена като ти е трябвало да си купиш счупените от нас щипки :mhihi: аз съм продавал броня не щипки бе приятелю :mhihi: А ти какво направи на човека даде му невъряща, загряваща и събрана със свиннски опашки кола..

Дал съм ти пружини за които ти твърдиш че не са М-техник (което ме съмнява защото по вин колата излиза с м-тех окачване ;) ), но ти не си ми ги върнал за да си вземеш парите... е къде е моята вина

Не съм те издирвал като падар за да ти продам едни гуми.. ами извинявай ама ми е под достойнството да издивам някой за да му продам нещо... уговорката ни съм я спазил на 100%, това че ти я изопачаваш си е твой проблем.

П.С. Продължавам да не виждам намеренията ти относно колегата с мотора???
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Умрело е36
Мечтае да кара: кола на газ...

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от PEEL_OFF » 09 Авг 2010, 12:52

Аиде и аз да се похваля тук в хубавата тема. Става вапрос за "Padreto" от Хасково, колегата търсеше подглавници за е30 с някаква си там тапицерия имаше снимка какво се търси и т.н. намираха ми се намен едни такива, казах му символична цена пратих му снимка доста добра на която се вижда тапицерията и т.н. тои каза да му ги пратя, и всичко уж точно ама не съвсем. Въпреки снимката(доста ясна), човека ми върна пратката, заштото не било това което търсел. проблема не е в за 15-те лв. за куриер от софия до хасково а принципа,че някакси да си праштам някакви нешта насам натам за да ги погледнат хората и да ги върнат не е нешто което много ми се нрави. Целта на поста ми е колегата да си вземе бележка от случея, а не да ми се прави на интересен и да ми казава че съм бил неграмотен... заштото сега е за 15 кинта но утре някои ште му прати нещо по голямо и скъпо и тои пак щте направи същия номер. а така си разваляме готиния форум с некоректни личности. а все пак сме тук да си помагаме а не да си правим номера.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Cosworth » 09 Авг 2010, 15:04

ludia - чакам те с отговор, за пореден път си ъпваш темата, без промяна в нея !!!
ИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mollov » 09 Авг 2010, 18:47

Mihmor написа:


Ако не ти е проблем да ме светнеш по няколко неясни (поне на мен) положения:

1. Казваш, че за всичко си му казал предварително... за преправянията имам в предвид... да речем, че той се е навил... хипотетично... после защо каза, че "при всяка нужда от уточняване, всичко бе съгласувано с него по телефон и т.н. - какво сте съгласували, като е изяснено предварително?!? Нещо не ти хващам логиката... или липсва изобщо такава.
2. Казваш, че всичко му е изяснено предварително... ами тогава що като е отишъл да си вземе колата твоя човек е почнал да му разяснява - глей са... нямаш климатик... глей ся, перката тука трябваше да се смени... и т.н. и т.н. Отново издиша от към яснота и логика поради казаното в началото на т.2.
3. Не ми отговори защо си изменяше посоката на теза и доводи според нещата, които бяха казвани "в движение" при този спор... първо се казало това и онова, после пък вече било съгласувано при всяка необходимост и т.н. и т.н.

Не казвам, че "потърпевшия" е на 100% ясен и точен в доводи и т.н., но ти си още по-неточен и от него...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 09 Авг 2010, 19:38

Аз с какво съм неточен? :shock:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mollov » 09 Авг 2010, 21:30

raduslaf написа:Аз с какво съм неточен? :shock:


Неточен си с това, че нямаш нищо черно на бяло, което да докаже на 100% казаното от теб... щото както виждаш е твоята дума срещу неговата, а ние трябва да "отсъждаме" именно по това..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 10 Авг 2010, 7:48

Mollov написа:
raduslaf написа:Аз с какво съм неточен? :shock:


Неточен си с това, че нямаш нищо черно на бяло, което да докаже на 100% казаното от теб... щото както виждаш е твоята дума срещу неговата, а ние трябва да "отсъждаме" именно по това..

Е, какво да е това "черно на бяло?" :) Колегата bum_bum потвърди всичко, което казах.Той видя колата.Не мисля, че е малко.Не ми се иска да намесвам sonny, защото той изрично каза, че не иска да се занимава с циркове, но той работеше по колата след това.За много от нещата той сам ми каза.Другите бяха очевидни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 10 Авг 2010, 8:04

vicho написа:
raduslaf написа:Аз с какво съм неточен? :shock:


че си си взел колата с:

- спукан капак на клапаните :shock:
- неработещо виско
- рязани кабели
- много свински опашки
- без климатик
- платил си си допълнително за диф, полуоси, кардан и щанга :|
- и т.н.
- и т.н.

"евала" на човека сглобил колата :clap: :bowdown:

А пък от колегата vicho купих виско и перка, щото бяха наред ония :mhihi: Колега, това са дребните неща.Поне някои от тях.По-важни са тези, които се установиха след 5 км каране, ама айде да не ги споменавам пак, че вече наистина няма смисъл.
P.S. - за дифа и полуоските така си се разбрахме.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mollov » 10 Авг 2010, 11:01

raduslaf написа:Е, какво да е това "черно на бяло?" :) Колегата bum_bum потвърди всичко, което казах.Той видя колата.Не мисля, че е малко.Не ми се иска да намесвам sonny, защото той изрично каза, че не иска да се занимава с циркове, но той работеше по колата след това.За много от нещата той сам ми каза.Другите бяха очевидни.


Аз не казвам, че си виновен за това... ами че ти липсва по-стабилен аргумент... bum_bum е видял колата, ама не е присъствал на разговорите ви... дето се вика - 10 реда на skype/ЛС да имаше за това какво точно сте се разбрали предварително (а не в последствие), щяхме да си спестиме много обяснения и дебнене...

За sonny наистина няма сми да го намесваш, щото той е участник в последвалите неща... а в случая е важно да се установи какво сте се разбрали предварително, какво точно сте коментирали в процеса на работа по колата и какво е станало след това...

Mihmor , очаквам да ми отговориш на нещата, дето ги писах по-горе...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 10 Авг 2010, 11:17

Mollov написа:
raduslaf написа:Е, какво да е това "черно на бяло?" :) Колегата bum_bum потвърди всичко, което казах.Той видя колата.Не мисля, че е малко.Не ми се иска да намесвам sonny, защото той изрично каза, че не иска да се занимава с циркове, но той работеше по колата след това.За много от нещата той сам ми каза.Другите бяха очевидни.


Аз не казвам, че си виновен за това... ами че ти липсва по-стабилен аргумент... bum_bum е видял колата, ама не е присъствал на разговорите ви... дето се вика - 10 реда на skype/ЛС да имаше за това какво точно сте се разбрали предварително (а не в последствие), щяхме да си спестиме много обяснения и дебнене...

За sonny наистина няма сми да го намесваш, щото той е участник в последвалите неща... а в случая е важно да се установи какво сте се разбрали предварително, какво точно сте коментирали в процеса на работа по колата и какво е станало след това...

Mihmor , очаквам да ми отговориш на нещата, дето ги писах по-горе...

Със сигурност не сме се разбрали да ми върне счупена кола :mhihi: Не е ли в крайна сметка това най-важното?Невървящата, загряваща и тресяща кола, са неща, за които със сигурност не сме се разбирали.По какъв начин това може да бъде променено?По никакъв.Дали ми е казал за климатика и за пластмасите, няма значение, защото така или иначе, щях да си взема колата в това състояние.То не е ли приоритетно като резултат от тяхната работа?Аз купих сонди, купих виско и перка, сега предстои и други неща да купувм.Това са само част от парите, които съм дал.Всичко е в резултат на гореспоменатото, а не, защото не ми е казал за климатика.


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 11 Авг 2010, 14:18

Mollov написа:
Mihmor написа:


Ако не ти е проблем да ме светнеш по няколко неясни (поне на мен) положения:

1. Казваш, че за всичко си му казал предварително... за преправянията имам в предвид... да речем, че той се е навил... хипотетично... после защо каза, че "при всяка нужда от уточняване, всичко бе съгласувано с него по телефон и т.н. - какво сте съгласували, като е изяснено предварително?!? Нещо не ти хващам логиката... или липсва изобщо такава.
2. Казваш, че всичко му е изяснено предварително... ами тогава що като е отишъл да си вземе колата твоя човек е почнал да му разяснява - глей са... нямаш климатик... глей ся, перката тука трябваше да се смени... и т.н. и т.н. Отново издиша от към яснота и логика поради казаното в началото на т.2.
3. Не ми отговори защо си изменяше посоката на теза и доводи според нещата, които бяха казвани "в движение" при този спор... първо се казало това и онова, после пък вече било съгласувано при всяка необходимост и т.н. и т.н.

Не казвам, че "потърпевшия" е на 100% ясен и точен в доводи и т.н., но ти си още по-неточен и от него...


Е нали обясних че инцидента с капак и виското стана в последствие, както и докато разберем защо не запали първоначално се консултирах с него, това имах превид като казах че съм му звънял за всичко, неща който нямаше как да знам предварително...
Немога да разбера, защото при положение че точно и ясно казвам какво и кога е станало, цитирам думите му, само дето по минути не ви водя хронолигия, какво не ви е ясно?
Ситуацията е супер проста, идва човека, почваме му машината, стават усложнения (за който сме си ние виновни, спор няма) който ние си ги оправяме, но той идва, бързал (макар че му казах че ако не стане събота и неделя, нещатата ще се проточат, точно за да не претупваме работата и да стане всичко ОК), но не, той идва, казва че от тук поема той и неговият си майстор, въпреки че му е предложено ние да дооправим колата, той отказва, потвърждава че ще се оправя сам нататък, при което неговият майстор му съдира задника и нашето момче се сеща че може да ме изкара виновен...ами защо не се върна с колата за рекламация, защо не я докара да я дооправим, както се прави навсякъде като имаш претенции към свършената работа??? Господин I.Voykov е много прав в това отношение (макар че се заядох с него, защото ме съди предварително, вместо да се постави на мое място и да погледне фактите), че като има нещо, се връщаш, правиме го докато не те задоволи крайният резултат, не след 2 седмици и друг майстор, дето ти боядисал капачето на клапаните, сложил ти климатиче и акумулатора отзаде, взел ти е паричките и ти се сещаш тогава че може да избиеш нещо, при положение че освен затягането на болтовете и смяната на перката на виското, не знам какво не сме направили, всичко си е както си го видя мотора като дойде на огледа! Правете каквото смятате за добре, каквото и да решите няма да споря повече, това е от мен! ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook