:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 06 Авг 2010, 11:12

LiTtLeRoCk написа:
raduslaf написа:Аз пък се сещам за още нещо по темата с Mihmor, ама засега ще си трая, недей да изляза пак жертва :mhihi:

Като ще си траеш колега,не пишеш излишно мнение,ако ще казваш нещо,казвай!

Прав си, колега.Нищо повече няма да казвам освен, ако не се наложи да отговарям на някого от отвената страна.Казах, каквото имаше, пас съм вече.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mollov » 06 Авг 2010, 11:23

Mihmor написа:Всички разлики му бяха уточнение не еднократно още преди да се почне монтажа, в скайп, на телефон и т.н. Така че точно в това отношение, няма какво да иска от мен!


E как така стана, че едва сега се сети да го споменеш?!?


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 07 Авг 2010, 0:40

I.Voykov написа:
Mihmor написа:А да ви питам господин I.Voykov, защо като ви звънях за гумите от компакта, помолих ви да ми ги запазите до другият ден, вие ми казахте да ви звънна на другият ден като се прибера в София да се уговорим да ги размонтираме и да ги закупя, звъня ви на другият ден и вие ми казвате "Ами те гумите не са вече в мен, вие трябваше да звъннете до 10 часа, затова ги дадох на гумаджия..." , а сега давате мнение за нещо което нямате никаква идея, при положение че вие ги правите точно такива неща, който се опитвате да критикувате..?? Защо? Защото гумите са 60 лева, незначителна сума и това не би трябвало да е проблем ли? Или отношението за различните суми е различно?? Много благодаря че всички сте толкова праведни, а всъщност правите мизерии, но не пропускате да критикувате хората който се опитват да помогнат, макар и да не знаете фактите, както и да е, може да ми сложите бан, то затова форума отива подяволите, щото всеки си прави каквото иска, гледаш да помогнеш, я само ти серат в ръцете....ЕВАЛА, ПЕРФЕКТНИ СТЕ!!!

ОООО пиле шарено аз сега се сетих ти кои си :mhihi: Аз понеже не съм за 60лв не съм писал ама като отвори темата да кажа... Звъня ми за гумите и ми каза, че ще ги вземеш на другия ден и за това аз да взема от жена ми компакта за да свалим гумите на обяд при гумаджия, като оговорката беше да ми се обадиш сутринта.. Е аз те чаках цяла сутрин и след като не се обади си отидох при гумаджията за да свали тези гуми и да сложи новите, защото вече си бях запазил час... След като ми се обади след обяда ти казах че гумите са там и ако искаш да отидеш да си ги вземеш.. нали твърдеше че Мони ти е приятел (не че той се сети кои си де)...

Та след като сам ми напомни кои си нещата вече са повече от ясни ;)


Уговорката беше за когато се прибера в София, не за час ;) Мони знае кой съм, не се безпокой, но ако ги беше продал, какво правим, защо като си ме чакал не си звъннал да питаш какво става..? Или е по-лесно да се оправдаш "чаках те" ;) Не е първото нещо което правиш по този начин, когато купувах задната М броня от теб ми я свалихте все едно оранготани дърпат банани, изпочупихте щипките, като самата броня не се сваля по този вандалски начин, отвиват се 2 болта и тя е свободна, продаде ми обикновенни прожини за М-тех, като те питах дали си сигурен че са м-техник ти каза "ми колата има М пакет, няма как да не са...", е да, ама по сериен номер не са!!! Как да е, замълчах си, не съм за там 100 лева за прожини, казах си всеки може да сбърка, голяма работа, важното е мир да има, пък и ги бях сложил вече, повече пари щеше да ми излезе да ги махам и да се разправям...
А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 07 Авг 2010, 4:45

Mihmor написа: А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

Престани да обясняваш колко приятелски се отнасяш с мен и какъв подарък си ми направил, защото "подаръкът" ти, ми излезе доста скъпо!Престани да ЛЪЖЕШ, че съм "напирал" да си взема колата по-рано!НЯМА такова нещо!Исках да я взема единствено и само, когато е готова!Предложих също така да си я взема, ако смяташ, че не можеш да се справиш, но ти прецени, ЧЕ МОЖЕШ!Уви, не можа!НЕ съм дошъл по-рано, а дойдох, когато ТИ ми се обади да ми кажеш, че колата е ГОТОВА и мога да си я взема!ПОВТАРЯМ - дойдох да взема колата си, когато ТИ ми се обади и каза, че е готова!ПОТРЕТВАМ - взех колата, когато ТИ каза, че е готова!Да почетвъртвам ли, че на хората им писна да четат простотии?Що за човек си ти, когато казваш, че въпреки обясненията съм си взел колата?!?!!Какво трябваше да направя, когато се обади и каза "КОЛАТА Е ГОТОВА", ела да я вземеш??Какво?!?"Обясненията" ми бяха дадени, когато вече ТИ ми беше казал, че е ГОТОВА и за това я взех!Защо трябва да повтаряме едно и също нещо, все едно сме малоумни тук!?НЕ можеш да ме обвиняваш, че съм си взел колата неготова, защото ти каза, че е ГОТОВА!Когато пристигнах в селото и видях на какво ти викаш "готова кола" просто ми се прииска да се гръмна!Исках час по-скоро да си взема колата и да я карам някъде, където ще я избършат от лайната, с които я бяхте окъпали!Така и стана!Какво искаш ти от мен?Колеги, запомнете - това момче ЛЪЖЕ!Сега си прегледах ЦЯЛАТА история на скайпа с него (защото той тръгна пак да лъже как ми бил обяснил на скайп за разликите :mhihi: ) и никъде не става и дума за обяснение, че еди какво си ще е различно от стария ми мотор!Никъде!Пише само за вече споменатите неща - диф, полуоски, кардан и щанга, които аз ПЛАТИХ, защото такава беше уговорката!И въпреки всичко, аз не намирам за най-големия му грях това, което е пропуснал да ми спомене, а това, което направи с монтажа на двигателя, а именно - едно ГОЛЯМО НИЩО!


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от ludia » 07 Авг 2010, 8:28

Cosworth написа:Едно недоволство, според мен некоректност от колегата "ludia" .Става въпрос за едни халогени които трябваше да получа преди около 2 седмици овъртане от тази тема. Пиша лично, като бял човек дали има в наличност един чифт. След което получавам отговор ДА. ОК, супер си казвам, и пращам съобщение на човека:

АЗ:
Колега пращай 1 комплект по хубавия от двата :mhihi: със стойките нали ?
Ако можеш едно леко коментарче на цената? ако пък не ще го приживея някак си...
Задължително ми отбележи отметката да ги видя преди да ги платя, че тес от еКонта са страшни и ми се е случвало на счупени неща...
Адрес:*******************
ТОЙ:
Колега продавам само халогени както пише в обявата и както ти бях отговорил. Стойки имам но те не са към халогените.
Стойките са по 10лв./бр.
Кажи как искаш да ти ги пратя и ще ти ги пратя.

---- Тука се оказва че на снимките халогените са със стойки, а съотвено се оказва че се продават отделно което и до сега ! не е опоменато в темата му ! Нормално чевек си мисли като гледа снимката че си вървят заедно.. ОК
отговарям му..

АЗ:
Колега обявата ти е много подвеждаща за халогените напиши че стойките ги продаваш отделно !
Аз не виждам да си го опоменал това, продаваш чифт нови халогени(вярно не пише със или без стойки),
но на снимката те са със стойките и човек си мисли че всичко е в цената !

60лв ти давам за халогените+стойките - ти решаваш :dunno:

ТОЙ:
Както се казва имаме зделка.
А за стойките попринцип изобщо не мислех да продавам стойките понеже един приятел ги искаше но не се обади.
Та ако искаш изпрати ми адрес телефон и имена и ще ти ги пратя.

--- имаме зделка, така се изрази човека и аз се радвам и чакам... съответно и бронята ми чака да бъде качена на колата след бояджия, вече 2 седмици понеже знаете за кражби и така нататък искам да ги монтирам така че да не се махат повече... и аз си чакам и чакам да ме мота този човек...
следва

АЗ:
имаше ги данните 1-2 съобщения преди това но ето пак:
********адреса*******
отново АЗ(2 дена след като му пратих данните):
Колега какво стана с халогените днес трябваше да са тука уж ще имахме сделка ? :dunno:

ТОЙ:Колега днес за жалост един заспал голфаджия ме удари леко и имах цял ден разправии с колата.
Утре ще ги пусна халогените и стойките към тях.

АЗ:
ок, няма проблем но все пак утре е неделя ;)
големи ли са пораженията, дано да не е много, че знам какво е ..

ТОЙ:
Задна дясна врата малко от калника и малко е одрана бронята. -- няма значение това :)

АЗ(три дена след това):
колега какво стана днеска не са дощли тея халогени ?
АЗ(на следващия ден, все още без отговор):
Какво става с тези халогени колега? Ако няма да ми ги пращаш кажи, спираш ми работата така, като ги чакам в неизвестност кога ще дойдат.
ТОЙ(на СЛЕДВАЩИЯ ден):
Колега сега видях ЛС. Бях казал на брат ми да ти ги прати преди малко му звъннах и разбрах че е изпуснал единия халоген и бил се напукал леко и за това не ти ги е пратил.
Ако искаш мога да го накарам да направи снимка на халогена и да ти го покажа. Та за това не бил ти ги пратил.
Извинявай много за недоразумението.

АЗ:
ок, но нали имаш друг комплект или вече не... ???
все пак снимай пукнатия, но се съмнявам да го взема...
--- тука искам да уточня, че в темата му днеска или снощи след като му писах, е направил промяна че е останал един комплект !
Когато му писах все още бяха 2 комплекта !

АЗ:
колега последно как се разбираме ? :dunno:

ТОЙ:
Разбираме се да ти снимам утре халогена да го видиш и да ми кажеш какво правим. Иначе нямам други комплекти това беше последния. Незнам кои халоген бил "леко пукнат", имам един оригинален халоген ще ти го снимам и него. Ти ще кажеш искаш ли ги или не.
Има възможност и само за стойките. Утре се прибирам в София и ще ти пусна снимките, предполагам към 3-4 часа.

АЗ(след 2 дена):
Колега, работата ми намерисва на некоректност от твоя страна !!!
Гледам и във темата си не си опоменал, че вече ги няма халогените или това, че последния комплект е с пукнат халоген !
Ще се разберем помежду си или да се разберем в друга тема, това е наистина некоректно от твоя страна !!!
Незнам каква е причината да ме въртиш...

ТОЙ(3 дена след това):
Колега работя на 3-места и хич не ми е до твоите халогени сега. Ако бях не коректен щех да съм ти ги пратил и да се чудиш какво да ги правиш.
Немога да ти обарна внимание сега монеже както казах съм много зает.
--- и аз работя на 2 места не не се оправдавам с това...

АЗ:
Еми след като с мене не ти се занимава, какво остава за другите. Свали тогава от продажба халогените за да не ме е яд, от тази гледна точка си некоректен и аз работя на 2 места.
Въпреки всичко чаках те и чаках... Аз в обявата все още вижам 2 комплекта халогени ! Днеска си си ъпнал темата, да това си е твоя работа, НО след като нямаш халогени да продаваш, все още не си го опоменал (което е в натискането на няколко клавиша).
Очаквам някакъв отговор по въпроса и действия от твоя страна, иначе ще говорим в другата тема !!! Мразя така, колко време стана се мотам с тея халогени и други отказах щото съм казал, че ще взема твоите...

АЗ(това е последното съобщение което му писах днеска, нищо не крия):
какво става ся, имаме друг комплект халогени ли... и ме въртиш, няма да стане !!!


Искам да чуя мнението му по въпроса тук пред всички, продава нещо, а не му се занимава с МЕН. Защо въобще го продаваш бе човек ? Незнам какво целиш с това.
Знам, негово право е да реши дали ще ми ги продаде или не, но с мен постъпи некоректно от негова страна, първото съобщение е пратено на 19.07 до ден днешен 05.08 неуспях да се разбера с този човек дали ще ги получа.


Извинявам се но прочетох веднъж "одата" - ти и не разбрах от какво си не доволен. Не искам пак да я чета та ако може да кажеш с какво си не доволен от мен понеже не коректност от моя страна аз лично не виждам и да се разберем.
:yes:
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Cosworth » 07 Авг 2010, 9:36

ludia написа:Извинявам се но прочетох веднъж "одата" - ти и не разбрах от какво си не доволен. Не искам пак да я чета та ако може да кажеш с какво си не доволен от мен понеже не коректност от моя страна аз лично не виждам и да се разберем.
:yes:

Одата е за това, че в тамата ти все още седи един комплект ЗДРАВ за продаване при положение, че днес си я ъпнал и нищо не си променил ( viewtopic.php?p=2293936#p2293936 ), а на мене ми пращаш това съобщения че ще ми снимаш счупения и незнам си какво...
ЛС от теб.
Колега днес се прибирам в нас и ще наснимам халогените за да мирнеш. Има един ляв пукнат нов един десен нов и един ляв или десен незнам оригинален здрав. + два комплекта нови стойки.
Довечера ще им сложа снимките и ще ти стане ясно.

Какво означава това, в темата си продаваш здрав комплект, на мене ми предлагаш пукнат халоген? Къде ти е уловката бе колега...
Какво ме въртиш немога да разбера?

:conf:
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 07 Авг 2010, 13:28

raduslaf написа:
Mihmor написа: А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

Престани да обясняваш колко приятелски се отнасяш с мен и какъв подарък си ми направил, защото "подаръкът" ти, ми излезе доста скъпо!Престани да ЛЪЖЕШ, че съм "напирал" да си взема колата по-рано!НЯМА такова нещо!Исках да я взема единствено и само, когато е готова!Предложих също така да си я взема, ако смяташ, че не можеш да се справиш, но ти прецени, ЧЕ МОЖЕШ!Уви, не можа!НЕ съм дошъл по-рано, а дойдох, когато ТИ ми се обади да ми кажеш, че колата е ГОТОВА и мога да си я взема!ПОВТАРЯМ - дойдох да взема колата си, когато ТИ ми се обади и каза, че е готова!ПОТРЕТВАМ - взех колата, когато ТИ каза, че е готова!Да почетвъртвам ли, че на хората им писна да четат простотии?Що за човек си ти, когато казваш, че въпреки обясненията съм си взел колата?!?!!Какво трябваше да направя, когато се обади и каза "КОЛАТА Е ГОТОВА", ела да я вземеш??Какво?!?"Обясненията" ми бяха дадени, когато вече ТИ ми беше казал, че е ГОТОВА и за това я взех!Защо трябва да повтаряме едно и също нещо, все едно сме малоумни тук!?НЕ можеш да ме обвиняваш, че съм си взел колата неготова, защото ти каза, че е ГОТОВА!Когато пристигнах в селото и видях на какво ти викаш "готова кола" просто ми се прииска да се гръмна!Исках час по-скоро да си взема колата и да я карам някъде, където ще я избършат от лайната, с които я бяхте окъпали!Така и стана!Какво искаш ти от мен?Колеги, запомнете - това момче ЛЪЖЕ!Сега си прегледах ЦЯЛАТА история на скайпа с него (защото той тръгна пак да лъже как ми бил обяснил на скайп за разликите :mhihi: ) и никъде не става и дума за обяснение, че еди какво си ще е различно от стария ми мотор!Никъде!Пише само за вече споменатите неща - диф, полуоски, кардан и щанга, които аз ПЛАТИХ, защото такава беше уговорката!И въпреки всичко, аз не намирам за най-големия му грях това, което е пропуснал да ми спомене, а това, което направи с монтажа на двигателя, а именно - едно ГОЛЯМО НИЩО!



Почваш сам да си противоречиш, първо си бил готов да си я вземеш и да я довършват другаде, само и само не е при нас, сега си бил чакал да стане готова...ОК . Второ лъжа ли е че звънеше през час и напираше за да си ходел някъде, как точно днес трябвало да си я вземеш до еди колко си часът, обадих ти се и ти казах че сме и навързали всичко и отпреде е събрана, обезвъздушена, ти каза че вече е късно, ще ходиш друг път, но ще минеш утре да се я вземеш, може ли да осигуриме човек там за да си я вземеш, обясних ти по телефона какви са и косурите, ти каза "Ок, аз ще си ги оправям..." , предложих ти да изчакаш докато взема капак, да го монтираме, предложих ти да да ти търся перка. Ти каза че ще се пробвате с твоя човек да монтирате ел.перката на 6-така (как пък твоя човек професионалист не знае че въздуховода няма как да се побере пред 6-ка)...ок, тогава идвай да си я взимаш като ти е толкова мерак.
Защо пич като дойде с твоя човек да си взимаш ИС-а не обели и дума, защото тогава не каза какво и е, на живо в очите, качихме го в колата, мерси...мерси, айде всичко хубаво и чао, после получавам лично (даже не ми и звъниш), че съм ти дължал обещетение... Какво искаш в крайна сметка, пари, възмедие, правда...??? Хората не са тъпи братле с циврещи постове да се изкарваш жертва, просто никой не трябва повече да прави каквото и да е за теб, защото все ще гледаш да обърнеш нещатата така, че той да ти плати за нещатата който е свършил за теб!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 10.12.2009
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от dimitar46 » 07 Авг 2010, 17:54

memberlist.php?mode=viewprofile&u=29102

Въпросния колега ми продаде демпферна шайба за е46 320д която се разглоби при поставянето на колата.
Звънях му няколко пъти, но не си вдига телефона.
:ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 07 Авг 2010, 17:57

dimitar46 написа:http://www.bmwpower-bg.net/forums/memberlist.php?mode=viewprofile&u=29102

Въпросния колега ми продаде демпферна шайба за е46 320д която се разглоби при поставянето на колата.
Звънях му няколко пъти, но не си вдига телефона.
:ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Колега сложи снимка на шайбата.Писах му вече лично.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 07 Авг 2010, 18:26

Mihmor написа:
raduslaf написа:
Mihmor написа: А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

Престани да обясняваш колко приятелски се отнасяш с мен и какъв подарък си ми направил, защото "подаръкът" ти, ми излезе доста скъпо!Престани да ЛЪЖЕШ, че съм "напирал" да си взема колата по-рано!НЯМА такова нещо!Исках да я взема единствено и само, когато е готова!Предложих също така да си я взема, ако смяташ, че не можеш да се справиш, но ти прецени, ЧЕ МОЖЕШ!Уви, не можа!НЕ съм дошъл по-рано, а дойдох, когато ТИ ми се обади да ми кажеш, че колата е ГОТОВА и мога да си я взема!ПОВТАРЯМ - дойдох да взема колата си, когато ТИ ми се обади и каза, че е готова!ПОТРЕТВАМ - взех колата, когато ТИ каза, че е готова!Да почетвъртвам ли, че на хората им писна да четат простотии?Що за човек си ти, когато казваш, че въпреки обясненията съм си взел колата?!?!!Какво трябваше да направя, когато се обади и каза "КОЛАТА Е ГОТОВА", ела да я вземеш??Какво?!?"Обясненията" ми бяха дадени, когато вече ТИ ми беше казал, че е ГОТОВА и за това я взех!Защо трябва да повтаряме едно и също нещо, все едно сме малоумни тук!?НЕ можеш да ме обвиняваш, че съм си взел колата неготова, защото ти каза, че е ГОТОВА!Когато пристигнах в селото и видях на какво ти викаш "готова кола" просто ми се прииска да се гръмна!Исках час по-скоро да си взема колата и да я карам някъде, където ще я избършат от лайната, с които я бяхте окъпали!Така и стана!Какво искаш ти от мен?Колеги, запомнете - това момче ЛЪЖЕ!Сега си прегледах ЦЯЛАТА история на скайпа с него (защото той тръгна пак да лъже как ми бил обяснил на скайп за разликите :mhihi: ) и никъде не става и дума за обяснение, че еди какво си ще е различно от стария ми мотор!Никъде!Пише само за вече споменатите неща - диф, полуоски, кардан и щанга, които аз ПЛАТИХ, защото такава беше уговорката!И въпреки всичко, аз не намирам за най-големия му грях това, което е пропуснал да ми спомене, а това, което направи с монтажа на двигателя, а именно - едно ГОЛЯМО НИЩО!



Почваш сам да си противоречиш, първо си бил готов да си я вземеш и да я довършват другаде, само и само не е при нас, сега си бил чакал да стане готова...ОК . Второ лъжа ли е че звънеше през час и напираше за да си ходел някъде, как точно днес трябвало да си я вземеш до еди колко си часът, обадих ти се и ти казах че сме и навързали всичко и отпреде е събрана, обезвъздушена, ти каза че вече е късно, ще ходиш друг път, но ще минеш утре да се я вземеш, може ли да осигуриме човек там за да си я вземеш, обясних ти по телефона какви са и косурите, ти каза "Ок, аз ще си ги оправям..." , предложих ти да изчакаш докато взема капак, да го монтираме, предложих ти да да ти търся перка. Ти каза че ще се пробвате с твоя човек да монтирате ел.перката на 6-така (как пък твоя човек професионалист не знае че въздуховода няма как да се побере пред 6-ка)...ок, тогава идвай да си я взимаш като ти е толкова мерак.
Защо пич като дойде с твоя човек да си взимаш ИС-а не обели и дума, защото тогава не каза какво и е, на живо в очите, качихме го в колата, мерси...мерси, айде всичко хубаво и чао, после получавам лично (даже не ми и звъниш), че съм ти дължал обещетение... Какво искаш в крайна сметка, пари, възмедие, правда...??? Хората не са тъпи братле с циврещи постове да се изкарваш жертва, просто никой не трябва повече да прави каквото и да е за теб, защото все ще гледаш да обърнеш нещатата така, че той да ти плати за нещатата който е свършил за теб!

За едно си прав - хората не са тъпи, само че е глупаво да изтъкваш тоя факт в свой плюс.Как по-точно си противореча?Обяснявам с думи прости - да, бях готов и исках да си взема колата от теб, защото на всеки, на когото казах какво се случва с нея, беше потресен и ме съветваше да си я взема, защото при вас става нещо нередно.Нередностите се оказаха доста.Изрично казах, че ще взема колата, ако мислиш, че няма да я направиш (това не знам за кой път го повтарям вече).Ти каза, че ще се справите (това също).Факт - звънях често, защото се притеснявах, но какво по-нормално от това?Това моя грешка ли е?Не е ли нормално да е така?А точната истина, за пореден път я изопачаваш.Да, каза, че колата е "събрана" и т.н., но още не беше готова.НИКОГА не съм казвал "айде давай колата да вървя с нея някъде си", това е лудост!Изрично казах, че след като е "събрана", но не готова, аз никъде няма да ходя.За това ли намери да се хванеш от цялата история?Сега тук идва тънкият момент, който ти преиначаваш, разбира се.Чухме се, обясни ми някои неща (които, както всички прочели темата, разбраха, че е трябвало да се кажат преди изобщо да ти докарам колата за работа).Ставаше дума за разни пластмаси, които аз действително реших, че ще си търся сам, но за същинското състояние на колата и думичка не стана!До последно колата стоя при теб, защото имаше вибрации (които си ги има и до днес) и това беше причината да не можеш да я наречеш готова.А не някакви си пластмаси.Те ни най-малко не ме притесняваха тогава.Изчаках си най-търпеливо да отстраните и последните проблеми по нея, за да може от "събрана" да стане "готова" и тогава вече да си я прибера.На последното ни чуване по телефона това беше основното - колата е "събрана", но има вибрации, които искаме да отстраним и я приключваме.Казах добре, нека е така.По-късно ти вече ми звъниш победоносно: "ГОТОВА е, идвай да я взимаш още тая вечер, ако искаш!"Беше късно, нямаше как да дойда, щото нямаше с какво.И след последния разговор ми беше спестен счупения капак на клапаните, липсата на климатик и т.н.Когато пристигнах там и видях "произведението" ви, се чухме и ти вече действително (признавам! :mhihi: ) ми обясни за проблемите на колата.С една идея закъснение, но все пак ми обясни :mhihi: Хващаш се само за някакви "аргументи", които въртят около основния проблем, но не го засягат пряко.Пример - защо не съм ти бил казал в очите тия неща, когато дойдох да си взема мотора (стария м42), а ти ги казвам еди кога си и еди как си.Това променя ли по някакъв начин всички тези, споменати факти?Дали съм ти казал днеска по телефона, или утре по мобифона, няма никакво значение.Фактите са си факти.И все пак ще дам обяснение и за това.Няколко дни след като си взех колата от вас, ти се обадих (или писахме по скайп, няма значение) и най-възпитано попитах (помня си точните думи!): "Смяташ ли за справедливо да поемеш част от парите за работа, която е свършена след вас, или не?"Ти каза "да" и остана да се чуем, когато стане ясно колко са парите.Е, чухме се, казах ти сума, ти реши за справедливо да ми дадеш 100 лв, на което аз казах добре, защото реших, че все пак е някакъв вид обезщетение.Ако не парично, то поне морално, защото бях доволен, че си склонен на такова нещо.Е, и 100 лв не ми даде.После изелзе с номера: "Ама какво толкова е правено по тая кола за еди колко си лв, това е невъзможно!"И за да ти докажа, че е възможно, описах всичките проблеми на лично съобщение, за да ги имаш черно на бяло, но ти и тогава реши, че няма да стане и ето ни сега тук пишем и се плюем като селяни!Въпросът отдавна е отминал времето, когато ти исках парично обезщетение.Тук вече искам да докажа колко съм прав, а стотинките, които ми обеща нямат никакво значение.Само сега да не ми кажеш: "Еее, за 100 лв ли правим целия тоя цирк, що не каза по-рано да ти ги дам?!"Моля те, не падай толкова ниско!

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от I.Voykov » 07 Авг 2010, 18:54

Mihmor написа:
I.Voykov написа:
Mihmor написа:А да ви питам господин I.Voykov, защо като ви звънях за гумите от компакта, помолих ви да ми ги запазите до другият ден, вие ми казахте да ви звънна на другият ден като се прибера в София да се уговорим да ги размонтираме и да ги закупя, звъня ви на другият ден и вие ми казвате "Ами те гумите не са вече в мен, вие трябваше да звъннете до 10 часа, затова ги дадох на гумаджия..." , а сега давате мнение за нещо което нямате никаква идея, при положение че вие ги правите точно такива неща, който се опитвате да критикувате..?? Защо? Защото гумите са 60 лева, незначителна сума и това не би трябвало да е проблем ли? Или отношението за различните суми е различно?? Много благодаря че всички сте толкова праведни, а всъщност правите мизерии, но не пропускате да критикувате хората който се опитват да помогнат, макар и да не знаете фактите, както и да е, може да ми сложите бан, то затова форума отива подяволите, щото всеки си прави каквото иска, гледаш да помогнеш, я само ти серат в ръцете....ЕВАЛА, ПЕРФЕКТНИ СТЕ!!!

ОООО пиле шарено аз сега се сетих ти кои си :mhihi: Аз понеже не съм за 60лв не съм писал ама като отвори темата да кажа... Звъня ми за гумите и ми каза, че ще ги вземеш на другия ден и за това аз да взема от жена ми компакта за да свалим гумите на обяд при гумаджия, като оговорката беше да ми се обадиш сутринта.. Е аз те чаках цяла сутрин и след като не се обади си отидох при гумаджията за да свали тези гуми и да сложи новите, защото вече си бях запазил час... След като ми се обади след обяда ти казах че гумите са там и ако искаш да отидеш да си ги вземеш.. нали твърдеше че Мони ти е приятел (не че той се сети кои си де)...

Та след като сам ми напомни кои си нещата вече са повече от ясни ;)


Уговорката беше за когато се прибера в София, не за час ;) Мони знае кой съм, не се безпокой, но ако ги беше продал, какво правим, защо като си ме чакал не си звъннал да питаш какво става..? Или е по-лесно да се оправдаш "чаках те" ;) Не е първото нещо което правиш по този начин, когато купувах задната М броня от теб ми я свалихте все едно оранготани дърпат банани, изпочупихте щипките, като самата броня не се сваля по този вандалски начин, отвиват се 2 болта и тя е свободна, продаде ми обикновенни прожини за М-тех, като те питах дали си сигурен че са м-техник ти каза "ми колата има М пакет, няма как да не са...", е да, ама по сериен номер не са!!! Как да е, замълчах си, не съм за там 100 лева за прожини, казах си всеки може да сбърка, голяма работа, важното е мир да има, пък и ги бях сложил вече, повече пари щеше да ми излезе да ги махам и да се разправям...
А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

Абе "колега" много ми е интересно защо нито едно от тия неща не съм ги чувал досега а изведнъж като лъсна какъв си и почваш да нападаш мен??? Нещо май се опитваш да се измъкнеш...

Уговорката беше ЗА ЧАС и по-точно до 11 часа да ми се обадиш, иначе защо ще си запазвам час за 12... Мони грам незнаеше кои си, защото като му казах че евентуално си казал че можеш да ги вземеш от там, каза че вобще не се сеща и не гарантира за тебе... Гумите не бяха оставени там за теб а бяха оставени за продаване след като не спази уговорката ни и изобщо не съм бил длъжен чак пък да ти се обаждам по телефона.. аз да не съм падар да те издирвам...
Относно кои какво дърпа и как го дърпа ще си говорим друг път наживо, но по въпроса с бронята като не ти хареса как сме я свалили да не я беше взимал.. тогава дума не обели сега си много отворен.. С пружините е същото нещо, като не са ти изнасяли да ми беше казал като си го проверил по номер а не да ги сложиш и после да пищиш... Аз не съм за 100 или 200лв, имам име в този форум и никога ама никога не бих плюл на него за някакви пари и ако беше казал че имаш какъвто и да е проблем щеше да си получиш парите обратно на секунадата...
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 07 Авг 2010, 19:58

I.Voykov написа:
Mihmor написа:
I.Voykov написа:
Mihmor написа:А да ви питам господин I.Voykov, защо като ви звънях за гумите от компакта, помолих ви да ми ги запазите до другият ден, вие ми казахте да ви звънна на другият ден като се прибера в София да се уговорим да ги размонтираме и да ги закупя, звъня ви на другият ден и вие ми казвате "Ами те гумите не са вече в мен, вие трябваше да звъннете до 10 часа, затова ги дадох на гумаджия..." , а сега давате мнение за нещо което нямате никаква идея, при положение че вие ги правите точно такива неща, който се опитвате да критикувате..?? Защо? Защото гумите са 60 лева, незначителна сума и това не би трябвало да е проблем ли? Или отношението за различните суми е различно?? Много благодаря че всички сте толкова праведни, а всъщност правите мизерии, но не пропускате да критикувате хората който се опитват да помогнат, макар и да не знаете фактите, както и да е, може да ми сложите бан, то затова форума отива подяволите, щото всеки си прави каквото иска, гледаш да помогнеш, я само ти серат в ръцете....ЕВАЛА, ПЕРФЕКТНИ СТЕ!!!

ОООО пиле шарено аз сега се сетих ти кои си :mhihi: Аз понеже не съм за 60лв не съм писал ама като отвори темата да кажа... Звъня ми за гумите и ми каза, че ще ги вземеш на другия ден и за това аз да взема от жена ми компакта за да свалим гумите на обяд при гумаджия, като оговорката беше да ми се обадиш сутринта.. Е аз те чаках цяла сутрин и след като не се обади си отидох при гумаджията за да свали тези гуми и да сложи новите, защото вече си бях запазил час... След като ми се обади след обяда ти казах че гумите са там и ако искаш да отидеш да си ги вземеш.. нали твърдеше че Мони ти е приятел (не че той се сети кои си де)...

Та след като сам ми напомни кои си нещата вече са повече от ясни ;)


Уговорката беше за когато се прибера в София, не за час ;) Мони знае кой съм, не се безпокой, но ако ги беше продал, какво правим, защо като си ме чакал не си звъннал да питаш какво става..? Или е по-лесно да се оправдаш "чаках те" ;) Не е първото нещо което правиш по този начин, когато купувах задната М броня от теб ми я свалихте все едно оранготани дърпат банани, изпочупихте щипките, като самата броня не се сваля по този вандалски начин, отвиват се 2 болта и тя е свободна, продаде ми обикновенни прожини за М-тех, като те питах дали си сигурен че са м-техник ти каза "ми колата има М пакет, няма как да не са...", е да, ама по сериен номер не са!!! Как да е, замълчах си, не съм за там 100 лева за прожини, казах си всеки може да сбърка, голяма работа, важното е мир да има, пък и ги бях сложил вече, повече пари щеше да ми излезе да ги махам и да се разправям...
А сега, при положение че нито съм сервиз, нито искарвам пари от това, предлагам на момчето приятелски да му монтирам двигателя, защото преди това съм имал 5 монтирани мотора на приятели, без никакъв проблем и то му го монтирам без да плаща допълнително, оки, стана инцидент, не съм безгрешен или машина, но той се държи нагло, напира да си взима колата по-рано, идва и въпреки обясненията си взима колата и казва че ще се оправя сам нататък, после се измята от думите си, но не, аз съм виновният, ок...баннете ме или квото там искате правете, не ми дреме, щом като искаш да помогнеш и после се отнасят така с теб, аз вече няма да помагам на никой, нито имам комерсиална обява, нито някога съм прецакал някой с нещо което съм продал чрез форума! Няма смисъл да си вадим кирливите ризи, всеки си има такива, нито аз, нито който и да е в този форум е перфектен и безгрешен, лошото е че някой обаче го забравят това и се превъзнасят до небето, няма смисъл пичове, правете каквото знаете... ;)

Абе "колега" много ми е интересно защо нито едно от тия неща не съм ги чувал досега а изведнъж като лъсна какъв си и почваш да нападаш мен??? Нещо май се опитваш да се измъкнеш...

Уговорката беше ЗА ЧАС и по-точно до 11 часа да ми се обадиш, иначе защо ще си запазвам час за 12... Мони грам незнаеше кои си, защото като му казах че евентуално си казал че можеш да ги вземеш от там, каза че вобще не се сеща и не гарантира за тебе... Гумите не бяха оставени там за теб а бяха оставени за продаване след като не спази уговорката ни и изобщо не съм бил длъжен чак пък да ти се обаждам по телефона.. аз да не съм падар да те издирвам...
Относно кои какво дърпа и как го дърпа ще си говорим друг път наживо, но по въпроса с бронята като не ти хареса как сме я свалили да не я беше взимал.. тогава дума не обели сега си много отворен.. С пружините е същото нещо, като не са ти изнасяли да ми беше казал като си го проверил по номер а не да ги сложиш и после да пищиш... Аз не съм за 100 или 200лв, имам име в този форум и никога ама никога не бих плюл на него за някакви пари и ако беше казал че имаш какъвто и да е проблем щеше да си получиш парите обратно на секунадата...


Господин I.Voykov, мисля че извинението "като не хареса как сме я свалили, да не я беше взимал" не ви ли звучи все едно да кажа на момчето "като не ти хареса монтажа, да не беше взимал мотора", аз тогава ако съм знаел как се сваля, да съм ви казал, в последсвие видях, че начина е мноооого по-прост и безболезнен, но вие сте човека с името в форума, ВИЕ трябваше да знаете!. Уговорката за гумите беше "като се върна в София" , ясно натвърдих че не знам по кое време ще съм тук и ще ви се обадя като се прибера, защо сте си резервирали час за 12 немога да знам, а ще сте падар когато пасете добитък, когато работите с хора и правите уговорки и обещаният към тях, ще се държите като човек! А може винаги да отидем при Мони, да го питаме дали ме познава ;) Прожините бяха монтирани вече когато разбрах че не са М-техник, заради вашето име в форума ви се доверих, нямах сметка да ги свалям пак ;) А да питам, вие като човек с име в форума, защо не си правите труда да проверите какво продавате?? Не хората да се разкарват, да се набутват заради вашите грешки! Изтъкнах бронята, заради начина и на сваляне, при положение че сте грамотни хора и тука ми давате мнение, че съм трябвало да знам абсолютно всичко, как вие не го знаехте как да свалите бронята?? Или когато сте модератор, може да давате коментар и компететно мнение, без да знаете какво е станало, при положение че вие ги вършите същите поразий!

Питам последно, ще продължаваме ли да си вадим кирливите ризи и да стигаме до дразги, за глупости, недоразомения и т.н. Нито съм имал намерение да ущетя момчето с монтажа, исках да му помогна до където мога, заради причините който изброих явно не съм успял до край, той си е преценил да си вземе колата и да си я прави другаде, където са му съдрали кожата, но аз нямам намерение да плащам довършителни или корегиращи дейности, извършени от друг човек, при положение че той ясно пожела те да не бъдат извършени при мен безплатно!!! Това е!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от raduslaf » 07 Авг 2010, 20:18

Mihmor написа:Питам последно, ще продължаваме ли да си вадим кирливите ризи и да стигаме до дразги, за глупости, недоразомения и т.н. Нито съм имал намерение да ущетя момчето с монтажа, исках да му помогна до където мога, заради причините който изброих явно не съм успял до край, той си е преценил да си вземе колата и да си я прави другаде, където са му съдрали кожата, но аз нямам намерение да плащам довършителни или корегиращи дейности, извършени от друг човек, при положение че той ясно пожела те да не бъдат извършени при мен безплатно!!! Това е!

Да стигаме до дразги за глупости?Аз съвсем на намирам за глупост причината, поради която пиша тук и водя тоя спор.Дали си имал намерение да ме oщетяваш, или не, няма абсолютно никакво значение, защото го направи!Искал да ми помогне!Какво си искал да ми помогнеш, ти чуваш ли се?Всичко е ясно и точно - пари срещу услуга.Парите са факт, услугата е кофти свършена.Къде тук е помощта?Аз казах нееднократно, че парите, които исках от теб, са само за работата свършена в резултат на вашата!Не ти исках пари за абсолютно нищо друго!Ти се съгласи, след което се отметна!Бил съм пожелал да не извършвам довършителни и коригиращи дейности при теб!Ти се шегуваш!Как ще пожелая да ги извърша при теб след това, което стана!?

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от I.Voykov » 08 Авг 2010, 9:43

Mihmor написа:...

Даже не смятам да ти отговарям... както и при колегата за няколко поста написа една торба лъжи...

П.С. Следващия път като решиш да петниш нечие име не е лошо да го направиш веднага след като си недоволен а не една година по-късно, чудейки се как да се защитиш ;)

П.П.С. Не разбрах смяташ ли да се оправиш с колегата или не че да знаем какво да те правим?
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?


Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 30.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: :: Случаи на некоректност ::

Мнение от Mihmor » 08 Авг 2010, 10:09

I.Voykov написа:
Mihmor написа:...

Даже не смятам да ти отговарям... както и при колегата за няколко поста написа една торба лъжи...

П.С. Следващия път като решиш да петниш нечие име не е лошо да го направиш веднага след като си недоволен а не една година по-късно, чудейки се как да се защитиш ;)

П.П.С. Не разбрах смяташ ли да се оправиш с колегата или не че знаем какво да те правим?


Правете каквото ще направите и с вас самият, не мисля че когато направиш глупост има давност, особенно когато си модератор и имаш име! ;) По въпроса на момчето съм написал какви са ми намеренията, а тръгнах да петня вашето име, защото се намесихте с компететно ви мнение по въпрос за който не знаете нищо, но ме съдите и петните моето име! Лъжа не съм написал нито една, така че мисля че вие господин I.Voykov се опитвате да се измъкнете!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook