Допълнителен акумулатор

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 9:25

ludiagsm написа:0,108 милиома= 0,0018 ома


ok и аз сега го тествах U=I.R = 60 ампера . 0,0018 ома= 0,108 волта :)

а какъв е допуска все пак не мога да си позволя златни или сребърни кабели , няма ли компромис тук ???


Слагай, колкото можеш по-дебел проводник. Сметките по-принцип са ви вярни, но при 20 градуса. Като почнат да се нагряват кабелите, нали се сещаш, че и съпротивлението ще се качи, а от там и пада в тях. Тогава няма да говорим за 0.1 волт, а за повече 8) .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 21.03.2002
Местоположение: Пловдив

Мнение от Vento » 20 Апр 2004, 9:34

И аз това им разправям - че малко по-дебел от необходимото проводник не вреди (освен че е малко по-скъп), но пък по-тънък си е компромис и то нежелан!
D.
ИзображениеИзображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 20 Апр 2004, 10:07

вече го монтирах и ме мързи да пипам ,а и ми писна и ми се наду и глава и всичко ще ви метна снимкии довечера

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 10:50

Имам един приятел, които по едно време се занимаваше доста усилено с кар-аудио. Та той беше направил една ситема в една Toyota от порядъка на 4000 вата. Предпазителите му бяха 500 ампера и въпреки допълнителния акумулатор, двата яки кондезатора и усиления алтернатор музиката неможеше да свири на мах, та я захранваше при спряла кола от мрежата (220 волта) и кабелите към усилвателя не ги знам колко квадрата бяха, ама бяха дебели колкото цигара. Та мисълта ми е, че след няколко минути свирене на мах самите кабели вече пареха 8) .
Тая година, като пуснаха в Пловдив пак пещите фонтани, тоя пич ги озвучаваше с въпросната Toyota :lol: . Тези, които са от Пловдив сигурно знаят за какво става въпрос 8) .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 20 Апр 2004, 12:20

интересно звучи ти виждал ли си я отблизо а също бих искал да се свържа с човека който е събирал системата, ако не ти е проблем разбира се :roll: ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 13:56

Ами виждал съм я, ама не много от близо щото излизащия от колата въздух не ми даваше да влезна вътре 8) .
Доколкото съм запознат, ще ти опиша за какво горе-долу става въпрос: Цялата техника е на Пайнер. Те му бяха спонсори, щото ходеше на някъкви сътезания с тези коли (освен Toyota-та беше направил и един Мерцесдес и една Вектра). С Toyota-та доколкото знам спечели 1-во място на някъкво европейско състезание в Германия и 7-мо на световно в Русия (по озвучение беше на 1-во мисля, но там оценката е била за комплексен тунинг на колата, а той освен музиката, не беше пипал нищо по двигателя и външния вид на колата). След това я продаде въпросната Toyota.
А иначе относно музиката : на мястото на цялата задна седалка беше направил бас каса (баса беше 2500 вата), тапицерията на колата беше сменена с нещо от кевлар. 5 бр. стъпала беше навързал вътре. 2 бр. кондензатори по 1 фарад (като гледам вие какво бяхте изчислявали сигурно са малко - ама аз неразбира) със волтметри на тях. Цялата електроника, като почнеш от CD-то и свършиш със крайните стъпа я беше променил доста и нямаше нищо общо с оригиналните, освен кутийте 8) . Горе-долу това е, което знам ама аз и не съм се интерисувал много да си призная. Имаха някъкав сайт посветен на тия изродштини: www.audiospirit.com, ама гледам, че сега нещо неработи.
А иначе относно уреждането на среща с пича - какво да ти кажа - доста трудна задача - известен е с прякора си Alf (ти като се занимаваш с GSM-и може и да си чувал за него, по едно време доста се беше развихрил в тая област) и с това, че е напълно неоткриваем, освен ако той не е решил да те потърси за нещо. Аз самия се опитвам да се свържа с него от около 3 месеца (неуспешно 8) ) тъй като се интерисувам от един негов друг проект (мултимедиен център вътре в колата с 2 Mbit/s интернет посредством 24 GPRS телефона работещи паралелно :shock: ). Въпреки всичко, ако успея да го видя ще се опитам да уредя нещо, лошото е че нищо немога да обещая.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 14:02

Ама много съм тъп той адреса бил: http://www.audio-spirit.com/modules/myalbum/viewcat.php?cid=2
Тук можеш да видиш подробно за какво става въпрос. Те акумулаторите били 3 бр. като гледам сега 8) .
Дано ти е полезен с нещо, доста картинки и блок-схеми има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 21.03.2002
Местоположение: Пловдив

Мнение от Vento » 20 Апр 2004, 14:53

Имам идея за кой става дума, през ден съм при тях. В момента подготвят друг уникален проект, на друга TOYOTA, доста по-интересен от миналата.
Само че абсолютно не е вярно, че Pioneer са им били спонсори, дори напротив - правеха им спънки. Момчетата са ми приятели и не ми е приятно да се говорят тъпотии и слухове за тях. :x Чуто-недочуто през 18-та ръка... Освен това и не е вярно, че цялата техника е била на Pioneer - май не си обърнал внимание, че огромния бас беше Magnat, както и доста други компоненти не бяха Pioneer! :roll:
С тях бяхме заедно на състезанието в София, трябваше и заедно да пътуваме за Русия (Санкт Петербург), където бяха финалите, но аз имах изпити и не отидох!
А ако става дума за силна музика - в пловдив има друга Toyota (на Даньо в капана), която струва ми се има доста по-силна музика (лично съм слушал и в двете), но според мен не толкова качествена!

Така че - моля ви - като не сте лично запознати и добре информирани от първа ръка - не разпространявайте неверни слухове! :oops:
D.
ИзображениеИзображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 15:45

Съжалявам ако нещо съм объркал, но Alf ми е приятел и всички неща дето съм ги чул са лично от него. Друг е въпроса, че точно в кар-аудиото нямам кои знае какви интереси (да не кажа почти никъкви), така че някой от нещата може и да съм ги предал грешно, къде от неразбиране, къде по други причини. Просто като стана въпрос за тези неща реших да разкажа. Така, че ако нещо съм объркал - извинявам се. Ти сигурно си по-добре запознат с тая материя, така че мир и спокойствие.

ПП. Щом често се виждаш Alf, прати му много поздрави от мен, щото както споменах така и немога да се свържа с него :yes: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Апр 2004, 16:09

ludiagsm написа:а телефон аудиоманиаците ще даде ли някой или само ще си разказваме страхотни истории

Там е работа, че и да ти дам няма да ти свърши работа, щото имам поне 7-8 номера ама никой от тях не е бил актуален повече от 1 седмица. Сори 8) , аз поне в тая насока немога да помогна. Сайта погледна ли го. Мисля, че там има доста интересни неща (поне според мен де).

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 20 Апр 2004, 17:15

внимавай сега да не се поддадеш на изкушението и да напълниш багажника със акумулатори ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.12.2013
Пол: Мъж

Re: Допълнителен акумулатор

Мнение от kikolive2 » 08 Дек 2013, 23:58

Здрасти.Имам един въпрос. Имам музика в Колата сиди паинер бас каса блаупункт захранващ кабел 21мм2.като слушам музика смисъл като я усиля на изгасен двигател и слушам силна музика и след 15,20 минути искам да запаля.Колата Запалва и оборотите и са на под 1000 и като и дам газ се дави или не знам.И като я покарам 10,20 минути това спира.Мисля че иска допълнителен акумулатор. Как да го свържа? И аз нямам кондензатор за музиката ще може ли да промени нещо ако сложа допълнителен акумулатор ще се промени ли нещо ? и ако може ми кажете как да го свържа в багажника кои кабел къде влиза и къде отива? Благодаря Предварително!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Допълнителен акумулатор

Мнение от AGT » 09 Дек 2013, 18:23

Първо темата е от преди 9 години !!!
Второ и 3 акумулатора да сложиш все тая ако няма какво да ги зареди . Давенето на колата няма нищо общо с това иди на майстор . Преди да слагаш каквито и да е акумулатори ,подсилени ( или по мощни ) алтернатори сложи кондензатор . Щом и на запалена кола имаш проблеми най вероятно не ти зарежда алтернатора......или акумулатора е пътник или кой знае какво.

Другия път се опитай да опишеш подробностите ако искаш да ти се помогне :
Какъв е автомобила : марка,модел
Какъв алтернатор ползваш : Ah
Какъв акумулатор ползваш и на колко години е : + ah
Какво включва системата : CD Pioneer с бас каса блаупункт и захранващ кабел е : меко казано смешно описание !!
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook