Плеър висок клас

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.12.2010
Местоположение: Софето баце
Пол: Мъж
Кара: е34 516i с 19ки
Мечтае да кара: ЗиЛ
Детайли за колата: Много върви, чак ме е страх сутрин да я паля!

Плеър висок клас

Мнение от alex_th » 18 Ное 2017, 20:33

От доса време обмислям въпроса за качествена музика в колата и това което разбрах до момента че без плеър висок клас няма да стане работата. Няма място отзад за субуфери и усилватели защото съм с газова бутилка а и доста често пътувам със семейството и ми трябва всяко свободно място в багажника. Въпросът ми колеги е какви афтермаркет спикъри може да се ползват на мястото на оригиналните (не искам да развалям оригиналната визия на интериора) и по важния въпрос е какъв плеър да търся?
Колата е Е36 238i.
Като цяло в интернет има страшно много различна информация и не мога да се ориентирам по технически характеристики и мнения на юзъри. До момента не успях да формирам стабилна представа кое е удачно за моя сет-ъп. Или въобще какъв да бъде сет-ъпа.
Китайци не съм разглеждал не им вярвам предпочитам нещо Европейско.
Като бюджет не съм определил число но мисля да похарча някаква по голяма сума за нещо качествено.
Доста съм бос по темата и разчитам на вас да ме поограмотите малко.
Благодаря предварително. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Плеър висок клас

Мнение от AGT » 21 Ное 2017, 21:54

Ако оригиналните говорители са ти здрави няма кой знае какъв смисъл от замяната им . Относно плеъри според зависи дали искаш MP3 или не . Има доста употребявани модели висок клас които се намират все още за прилични пари . Примерно Pioneer DEH-P8600MP или Alpine CDE-9881 (Това са само примерни модели от по-висок клас )
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.12.2010
Местоположение: Софето баце
Пол: Мъж
Кара: е34 516i с 19ки
Мечтае да кара: ЗиЛ
Детайли за колата: Много върви, чак ме е страх сутрин да я паля!

Re: Плеър висок клас

Мнение от alex_th » 21 Ное 2017, 23:48

AGT написа:Ако оригиналните говорители са ти здрави няма кой знае какъв смисъл от замяната им . Относно плеъри според зависи дали искаш MP3 или не . Има доста употребявани модели висок клас които се намират все още за прилични пари . Примерно Pioneer DEH-P8600MP или Alpine CDE-9881 (Това са само примерни модели от по-висок клас )

Ами по-принцип оригиналните говорители са здрави (свирят) но не знам дали това е критерии за нещо, бос сум в това отношение.
Относно плеъра бих искал да може да чете МР3 за да не ползвам чйнджър или да не сменям едно след друго CD на дълъг път.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.12.2010
Местоположение: Софето баце
Пол: Мъж
Кара: е34 516i с 19ки
Мечтае да кара: ЗиЛ
Детайли за колата: Много върви, чак ме е страх сутрин да я паля!

Re: Плеър висок клас

Мнение от alex_th » 03 Дек 2017, 23:38

Колеги, няма ли други отзиви?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Плеър висок клас

Мнение от georgivar » 04 Дек 2017, 11:29

Аз имам 2 плеъра на Alpine - IDE-178bt и UTE-92BT. Въобще нямат CD, но и никога не ми е трябало. Имам флашка с някакви парчета, но почти никога и нея не ползвам. Основно връзвам през Bluetooth телефона и слушам от интернет - Spotify или Youtube. Свързването е супер бързо и лесно. Да не говорим, че и разговорите от телефона ми минават през радиото - изписва си кой се обажда на дисплея, можеш от там да вдигнеш, затвориш.

Като звук са супер.

И двата имат по 3 RCA жака отзад за връзване на усилватели. Имат вградени кросоувъри, за да кажеш кой говорител, кои честоти да свири. На по-скъпия (178bt) дори има и настройки на закъсненията по колонки.

Иначе откъм говорители - на е36 местата и размерите на колонките са много зле и е трудно хубав звук да се изкара. Особено без субуфер. Помисли дали не можеш все пак да направиш някакъв скрит монтаж или в багажника около задните калници отстрани или (ако си със седан/купе) под задната кора.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook