Проблем с Harmon Kardon e46

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от don't be » 02 Яну 2017, 21:35

Колеги от както имам колата 330 купе. 2000г. , нещо не свири добре. Примерно предна лява пищялка един път бръжди друг път не. Кое може да е проблема ,за да се насоча ? Преди това имах пак купе ,но с HIfi музикална система.И на бас , качество биеше сегашния ми Hardon Kardon ,a говорителите са сваляни и са здрави.
За милиони-няма закони.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от Bavarcho » 03 Яну 2017, 9:39

Аз в купе с Karmon Kardon оригинално бях с радио с касетка Business произведено от Philips, смених го с СД Business CD53 производство на Alpine и усетих осезателна разлика в свиренето.
На мен на дясната врата пищялката като усиля повечко от време на време пращи и се чудя ако има нови пищялки със същия размер и захват бих ги сменил двете.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от Bexim » 03 Яну 2017, 16:04

Аз в моето купе бях с ХК и от време навреме имаше едно заглъхване.. Така и не го хванах от къде е, но на 100% споделям мнението, че качеството не е никак добро.. Дори на е90-ка стоковия профешънъл беше по-хубав. Моят хед юнит беше голямата навигация.
По темата това което рових едно време беше, че всички проблеми уж идвали от усилвателя, но как се оправя - не знам.. Доста съм бос по тази тема.
Ако конкретна колона ти пращи - разглоби я, виж нещо връзката и да не е куца - мини една шкурка за по-добър контакт и после рови нататък.. Дано е нещо дребно! :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от pimpo » 03 Яну 2017, 17:23

Най-често прекъсват буксите във вратите. Отвори, почисти ги всичките. Голямата на вратата, малките към/от говорителя.
Но ако бръжди, а не прекъсва, то тогава може би е самата пищялка. Има ги втора ръка за 10-20лв комплекта.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от don't be » 03 Яну 2017, 20:43

pimpo написа:Най-често прекъсват буксите във вратите. Отвори, почисти ги всичките. Голямата на вратата, малките към/от говорителя.
Но ако бръжди, а не прекъсва, то тогава може би е самата пищялка. Има ги втора ръка за 10-20лв комплекта.


Това е направено и пак , (много рядко пробъждява) . Но главния проблем е защо това harmon Kardon-че (колата е с оригинално Нави) ,не свири добре, а старото ми купе с Касетофон и "Hifi "система свиреше брутално (честото на звука и бас)
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от pimpo » 03 Яну 2017, 23:25

Ако си с навигация BM54 най-вероятно крайните стъпала са тръглани по своя път.
Не знам дали си проучвал, но това е масов проблем и всеки рано или късно минава през ремонт на крайните стъпала. Чиповете са нещо като SMD и от вибрациите се прекъсват връзките и се получава този ефект, който след време прераства в изцяло прекъсване на каналите, един по един. Обърни внимание дали бражди само пищялката или и баса! Ако са двете, значи се готви за ремонт на стойност 100-ина лева.
Добрата новина е, че това е най-качествения плеър за е46, така че там няма нужда от ъпрейд.
За гадния звук - по принцип е46 е трагедия. Писал съм доста какво може да се направи по въпроса. Ако имаш време и нерви да се занимаваш прочети, ефекта гарантирам че ще ти хареса, но ще утрепеш бая време:
http://assist.bmwpower-bg.net/forums/vi ... 5#p3339042
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p4065746
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от don't be » 04 Яну 2017, 23:35

pimpo написа:Ако си с навигация BM54 най-вероятно крайните стъпала са тръглани по своя път.
Не знам дали си проучвал, но това е масов проблем и всеки рано или късно минава през ремонт на крайните стъпала. Чиповете са нещо като SMD и от вибрациите се прекъсват връзките и се получава този ефект, който след време прераства в изцяло прекъсване на каналите, един по един. Обърни внимание дали бражди само пищялката или и баса! Ако са двете, значи се готви за ремонт на стойност 100-ина лева.
Добрата новина е, че това е най-качествения плеър за е46, така че там няма нужда от ъпрейд.
За гадния звук - по принцип е46 е трагедия. Писал съм доста какво може да се направи по въпроса. Ако имаш време и нерви да се занимаваш прочети, ефекта гарантирам че ще ти хареса, но ще утрепеш бая време:
http://assist.bmwpower-bg.net/forums/vi ... 5#p3339042
viewtopic.php?f=34&t=297974&start=195#p4065746


Да колега , басът също бражди. Ремонта не ме притеснява искам да стигна заводското ниво. А знам как свиреше старото ми. Не знам с кой радио модул съм. Колата е 2000г. С нави 16:9.. А кой са тези крайни стъпала? Тези смд чипове само се презапояват или подменят ?
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от pimpo » 05 Яну 2017, 10:14

Значи най-вероятно си за ремонт. Потърси теми за ремонт на bm54 има хора, които предлагат тази услуга. Виж в olx, там със сигурност има такива обяви. Мисля че пича беше от Варна и определено знае какво да направи.
Чиповете не могат да се подменят. Слагат се изцяло нови крайни усилватели. Хубавото е че, с новите стъпала свири още по-добре(има 2 вариянта за ремонт, избери по-скъпия, по добри са чиповете).
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Проблем с Harmon Kardon e46

Мнение от don't be » 05 Яну 2017, 19:38

Благодаря , колега . Ще пиша ,като го отремонтира.
За милиони-няма закони.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook