Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Мнение от Papy_m » 22 Авг 2016, 19:40

Здравейте колеги,

Подариха ми една активна туба "Pioneer TS-WX206A Active Bass". Касетофона в колата ми е оригиналния с касетка. Незнам точно кой модел се води. Намерих някаква схема в нета преди, по която изкарах сигнал за чинчове от буксата зад касетофона, обаче като свържа буфера и все едно звукът не преминава през стъпалото му (в смисъл като усиля и звукът му е слаб като на другите колони).
Има и втори вариант на свързване като се ползва + и - сигнал от касетофона като на оригиналните говорители. Въпросът ми е: Може ли някой да ми каже има ли в багажника букса, от която мога да взема + и -? Знаете ли дали трябва да има подготвена инсталация за оригинален буфер? Коя е буксата за оригиналния буфер?

Дано да сте ме разбрали, че нещо на мен май не ми стана ясно какво написах :D
Благодаря предварително.
Поздрави :yes:
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Мнение от Jordana » 22 Авг 2016, 20:05

Това е активен суб , трябва му захранване от акумулатора и съответно RCA стерео изход от касетофона .Включването му става автоматично при подаване на отделен плюс от самия касетофон или там какъвто е източника . Отделно има усилване и ниско честотен филтър с фазова корекция , тоест не му трябва специален изход за суб .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Мнение от Papy_m » 22 Авг 2016, 20:25

Здрасти,
Това добре, ама от къде в багажника мога да взема сигнал? Захранването е ясно. Там всичко е ок. :)
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Мнение от Papy_m » 24 Авг 2016, 17:38

Никой ли не знае дали има някъде букса със стерео изход в багажника на е53? :dunno:
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Монтаж на суббуфер в е53 - Помощ!

Мнение от top » 31 Авг 2016, 1:43

Скоро си слагах усилвател и го монтирах в багажника, сигнал взех от буксата на усилвателя, в интернет има описание на буксите, усилвателя е в багажника под чейнджъра. Нещо обаче въобще не съм доволен от качеството, като цяло много зле звучи, направих си бас каса с dls rw6 говорители и е зле. Иначе в друга кола имам Pioneer TS-WX206A и съм много доволен, мисля да го пробвам на джипа как ще звучи.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook