бас от мерцедес

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

бас от мерцедес

Мнение от SH3M37A » 25 Апр 2016, 23:02

Здравейте ,колеги днес ми изпадна едно бассче от мерцедес и искам да го сложа на моята . Мисля да го сложа да бие в купето Изображение По този начин,НО проблема ми ,е че има 4 кабела излизащи от него ? Изображение
Ето го имам буксите имам всичко ,но когато го закачих на 4 канален кикер 4 по 350 вата даваше съвсем лек признак на звук :shock: има си филтри вградени вътре. Нямах време да си играя да въртя по разните букси и т.н.
Но се питах дали ще ми трябва и усилвателя от мерца или да видя как да го подкарам с моя си усилвател ?
Имам си и кикер туба отзад ,но ми писна да карам с този големия сандък. Или да видя да вкарам кикара на същото място.


И някой може ли да ми препоръча говорители за вратите с басс ? Освен HK
Благодаря
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: бас от мерцедес

Мнение от M10 » 25 Апр 2016, 23:24

Във вратите не трябва да има говорители с басс. Басса не му е мястото във вратите ами отзад.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: бас от мерцедес

Мнение от SH3M37A » 25 Апр 2016, 23:32

Може да не съм се изразил правилно :)
Идеята за вратите ми е да имат и басс на тях , както ауди , мерцедес ,тойота имат . Самия говорител както среди и високи ( при мен пищялите са отделно) да имат и бас , като двулентов говорител 3 лентов и т.н.

Мерцедеса ми хареса днес самите говорители на вратата си думкаха стабилно освен баса отзад. А и след като го махнах си биеше също :)
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: бас от мерцедес

Мнение от kener » 26 Апр 2016, 8:43

Най-вероятно говорителя е с две намотки по 4ома, следова се свързва паралелно, ако усилвателя може да издържи на ниския товар. Ако има някакви кутийки, платки, филтри и т.н. първо разбери какви са, или направо ги махни и пробвай само говорителя. Може зарадии тях да не чуваш добре - преалена филтрация.
40653

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: бас от мерцедес

Мнение от M10 » 26 Апр 2016, 10:39

Унуй дето думка у вратите е МИД бас. Възпроизвежда от стотина херца до 2-3000. Ниския бас се поема от "големия сандък" :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: бас от мерцедес

Мнение от SH3M37A » 27 Апр 2016, 0:25

M10 написа:Унуй дето думка у вратите е МИД бас. Възпроизвежда от стотина херца до 2-3000. Ниския бас се поема от "големия сандък" :winky:


Затова питам :mhihi:
Всичко в колата съм си правил аз по собствено усмотрение преди 7 години :)
Предна линия с филтри пищяли и среди ( без мид бас ) бас и усилвател естествено.
Но сега искам да ги направя нещата и затова питам :)
Някой може ли да ми предложи нещо за този мид бас говорител ? Идва ли с филтри или е без ?

kener написа:Най-вероятно говорителя е с две намотки по 4ома, следова се свързва паралелно, ако усилвателя може да издържи на ниския товар. Ако има някакви кутийки, платки, филтри и т.н. първо разбери какви са, или направо ги махни и пробвай само говорителя. Може зарадии тях да не чуваш добре - преалена филтрация.


Да има 2 намотки и два би полярни филтъри(Биполярни електролита) = 50v220 микро фарада .
това ми е спека на усилвателя :

Built-in Crossover Low-pass (LP)
High-pass (HP)
Full (AP)
High-Pass Crossover Frequency 50 - 200 Hz
Low-Pass Crossover Frequency 50 - 200 Hz
Signal-to-Noise Ratio 95 dB
Bass Boost 0 - 18 dB
Amplifier Class AB
Number of Channels 4
Total Peak Power Output 700 watts
Total RMS Power Output 350 watts

Чудя се дали да не изкормя и усилвателя от мерца и да го вържа отделно ? Усилвателя си е на босе предполагам и ще стане перфектно ,ако успея да ги съчетая с мид бас ( както по горе спомена колегата ,че ми трябват ) .

Събота ще видя какво мога още да изчекна от него :mhihi:
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook