Проблем с фабрична навигация

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Проблем с фабрична навигация

Мнение от Galo » 06 Апр 2016, 13:56

Здравейте колеги,
Имам проблем със заводската навигация на е46, нямам идея обаче дали е мк3 или мк4, колата е 2004 година ако това е от значение. Та проблема е следния при подаване на контакт, радиото си тръгва моментално, но няма образ на екрана, т.е. светка само подсветката на дисплея и до там. След това на произволен принцип, понякога почти веднага, но все по рядко, а понякога след 10-15 минути дисплея се включва както би трябвало съпроводено преди това сбдве три премигвания на екрана. Другото което ме притеснява, че при включването се появяват две лога на бмв което според мен не е нормално и това ме води на мисълта, че е пипан софтуера... И последното е, че навигациятя забива при натискане на сет бутона или ако влезе е само веднъж на 10 опита, оправя се единствено след вадене на ключа и рестарт. Махането на акумулатора не помага. Прилагам и снимки. Нека ако има някой по запознат с гореописаните проблеми да вкара едно рамо за решаването на тези казуси. Доста е дразнещо да нямаш дисплей и де се чудиш непрекъснато какво натискаш по радиото... :(
Благодаря на всички включили се по темата.
Хубав ден.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проблем с фабрична навигация

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Апр 2016, 7:20

Има ли диск в навигацията? Пробвай да го изкараш и да видиш как ще е без него!
И това не са две лога, а просто такъв вид лого с две емблеми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: 745i e65, 525dA e39
Мечтае да кара: 850 CSi :)

Re: Проблем с фабрична навигация

Мнение от rado89 » 05 Май 2016, 22:37

Дали е мк3 или 4 можеш да разбереш като видиш на модула отзад където се поставя диска какво пише. Ако пише DVD значи е мк4, ако пише CD значи е мк3.

Относно теоят проблем - аз имах същият проблем.
Поразпитах и "разбирач" ми каза, че при тези навигации появили се студени спойки са често срещан проблем.
Това означава, че не прави добър контакт на някоя от спойките по платките.

При мен обаче след по-подробно разглеждане на състоянието се оказа, едната от буксите, които влизат в монитора (2 букси са) имаше счупено лраче на едното от пинчетата. Това водеше до хаотично шаване в канала на буксата и съответно губене на образ от време на време.
Прихванах кабелчето към другите със скоч за да му огранича движението в долно положение и проблемът се реши. Само да кажа - кабелчето беше маса и губех видео сигнала - радио, музика и подсветка си работеха, но на случаен принцип изчезваше картината.

Преди да се вкарваш в каквито и да е приключения и излишни ядове ти препоръчвам да прегледаш окабеляването и по-точно буксите на монитора и навигационния/тв модул.

Пиши какво е станало и успех.

Поздрави,
Радо


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сърдитко Петко - празна му торбата..

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook