Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Мнение от Mamar4o » 24 Дек 2015, 2:33

Здравейте колеги,колата е е39 комби 525d с навигация и БМ-24.Решил съм малко да модна музиката,че оригиналната ми е доста слаба.Намерил съм усилвател Magnat 1.2kW и 15 с кутия пак Magnat.За тубата е ясно,че се връзва към усилвателя,а той също трябва да се захрани.Тук вече идва момента,в който не съм запознат кое и как... както знаете в модула (БМ-24) влиза една букса с един сноп кабели,които не са по цветове за да ги разпознаеш и няма и схема кой за какво е.Не ми се иска да режа,да връзвам и да нацелвам затова искам да се допитам до някой с повече познания от мен и който го е правил.

И още един въпрос ако реша да сменям и говорителите във вратите и на тавана,трябва да търся други със съпротивление 4ома или няма значение какви ще слагам.Нямам дсп или каквоти и да е ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Мнение от ares2 » 24 Дек 2015, 13:53

ако не ти се рови по БМ24 да му изкараш сигнали, може да опиташ от заднта линия с един модулатор на буфер сигнал
купувах си го преди години и работеше добре
той филтрира каквото му трябва за да го усили после стъпалото
ако ти трябва пиши на лични
Изображение


Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.12.2015
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Руская
Мечтае да кара: X6

Re: Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Мнение от Zmiika » 24 Дек 2015, 19:36

Има писано диста по въпроса. Виж темата над теоята.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 25 Дек 2015, 0:35

Mamar4o написа:И още един въпрос ако реша да сменям и говорителите във вратите и на тавана,трябва да търся други със съпротивление 4ома или няма значение какви ще слагам.Нямам дсп или каквоти и да е ...


Щом нямаш DSP говорителите ти са на 4 Ohm, 13 см , само пищялките са на 8 Ohm . За говорителите търсиш пак на 4 ohm ,ако ще свири през оригиналната музика,ако е през афтърмаркет усилвател, следиш на какво съпротивление трябва да са говорителите за него по предписание ;)


Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.12.2015
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Руская
Мечтае да кара: X6

Re: Е39 връзване на афтърмаркет усилвател и туба

Мнение от Zmiika » 25 Дек 2015, 13:55

Zlatiyan_Genchev написа:
Mamar4o написа:И още един въпрос ако реша да сменям и говорителите във вратите и на тавана,трябва да търся други със съпротивление 4ома или няма значение какви ще слагам.Нямам дсп или каквоти и да е ...


Щом нямаш DSP говорителите ти са на 4 Ohm, 13 см , само пищялките са на 8 Ohm . За говорителите търсиш пак на 4 ohm ,ако ще свири през оригиналната музика,ако е през афтърмаркет усилвател, следиш на какво съпротивление трябва да са говорителите за него по предписание ;)

Какво да сменя... то ако сложи 1200w бас... с това може да се направят и над 140-5дб с нужните конструкции, при тези има няма 40вата общи от вдички останали говорители, те просто няма да се чуват. Аз 500вата бас изравнявам с 600вата говорители...
С две думи няма смисъл от това, ако е 1200.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook