Решаването на един сериозен проблем (Е39)

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Решаването на един сериозен проблем (Е39)

Мнение от I.Voykov » 11 Окт 2006, 13:32

* Държа да уточния, че тази тема е насочена към хората, който не разполагат с оригинален касетофон, който командва оригинален цд чейнджър :idea:

И така както пише в заглавието колата е Е39 и проблема с музиката беше ужасно голям. След като взех колата видях, че нямам възможност да управлявам чейнджър от оригиналния касетофон и се почна с плановете как да оправя това, защото само на радио и касетка не се живее. Първоначалните планове бяха да си поръчам от Ebay оригинален цд плеар, но това се оказа не толкова лесно а напротив оказа се трудно и бая скъпо (след бая проучвания се оказа че тази операция излиза около 1000лв. от които около 500-600 за самия хед юнит още 150 за кабели и другите за доставка, транспорт и такси). След като останових това се отказах от този вариант и започнах да търся други варианти, първото което ми хрумна беше да инсталирам двд и монитор, но се оказа, че е още по-сложно от първия вариант и като пари излиза горе-долу същото, че може и да го надхвърли. Последния вариант ми хрумна след като един приятел ми каза, че за предишната си кола си е докарал цд чейнджър с фм модулатор, но така и не го е сложил, защото катастрофира с колата. Естествено аз се хванах за този вариант като удавник за сламнка, но бях неприятно изненадан след разговора ми с Роман от R n B Audio, който ми каза, че качеството на така измислената от мен система ще бъде потресаващо лошо и ми каза, че е по-добре да си слушам радио :( След като видя, че съм пред нервна криза започнахме да мислим какви ли не налудничеви варианти кой от кой по-смахнати :D След бая мислене и консултации с Митко (човека, който се занимава с механики, токове и всички други жични и безжични истории в R n B Audio), стигнахме до варианта, който ще ви опиша подробно по-долу а вярвам и бая от вас ще използват ;)

И така, като последен вариант решихме да използваме чейджъра но с „леки” модификации :D

Започнахме с това, че трябваше да се реши къде да бъде поставено управлението на чейнджъра и след като разглобиха оригиналния касетофон
Изображение
и управлението на чейнджъра на съставните им части Роман измисли, че можем да монтираме миниторчето на управлението на чейнджъра на мястото на входа за касетката, като за целта отдели мониторчето от самата платка за управление, направи му удължител, чрез лентов кабел и много термосвиваем шлаух :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
След това изрязаха дупката за касетката, така че да да се получи форма като на оригиналния монитор за радиото
Изображение
след като беше изрязана и оформена дупката се заеха с изработването на защитно стъкло с видима част точно по размерите на мониторчето на чейнджъра
Изображение
Изображение
Изображение
Друг проблем беше, че монитора на чeйджъра светеше бяло и много ни дразнеше, като за целта Роман смени диода и то започна да свети с истинския BMW Amber цвят :D
Изображение
След тази операция започна дилемата къде да се монтира окото на дистанционното на чейнджъра за да мога да го управлявам, след бая мислене се реши да се премахне окото на касетофона, който следи за светлината в купето и намалява или увеличава светлината на самия касетофон и там да се монтира окото на дистанционното, така че да не си личи че има някаква интервенция, като след като това беше направено застопориха светлината в средно положение. Дотук беше „лесната” част :D след като това беше готово се разбра, че механиката на самата касетка пречи и трябва да бъде премахната като освен това Митко се зае да върже сигнала от чеинджъра директно на мястото на касетката за да можем да избегнем ползването на фм модулатора за да постигнем добро качество (между другото съм удивен от качеството на стандартните говорители на Е39-та), след дълги опити и „поздравления” по адрес на майката на касетофона :D успяха да излъжат касетофона и той заработи без механика и получавайки сигнал директно от чейнджъра.
Изображение
От тук натам нещата бяха по-лесни, след като всичко беше затворено и подсигорено с течен силикон и термосвиваем шлаух оставаше само да бъде монтирано. Крайния резултат ще видите на снимките, които прилагам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

П.С. Вероятно пропускам част от процеса, но не присъствах на целия монтаж и ще се наложи Роман да каже дали съм пропуснал нещо.

П.П.С. Искам да изкажа огромната си благодарност на всички от R n B Audio, който за пореден път доказаха, че са ненадминати в професионализма си и в изпълняването на всички възможни желания на клиентите и приятелите си.
:yes:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 11 Окт 2006, 13:48

РЕСПЕКТ! Браво за ентусиазма! Много добре е станало ! :yes:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 11 Окт 2006, 14:10

Тези хора знаят какво правят ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Мнение от XaMaB » 11 Окт 2006, 15:02

Остава само едно ценоразписче кое колко ти е излязло, и да се засилвам към хората като събера пари :lol:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 11 Окт 2006, 15:08

http://www.rnb-audio.com/ това е сайта на R n B Audio
0888712276 - това е телефона на Роман

Звъниш и ти обясняват всичко, дори мисля, че ще могат да ти намерят и чейнджър а ако немогат говори с Че Гевара да измислите нещо от Ebay
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Мнение от The 5th element » 11 Окт 2006, 18:18

:shock: :shock: :shock: Браво!Аз ще използвам MODE-то,само дето нямам идея откъде ще взема :roll: оригиналния чейнджър
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

Car Audio Expert
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: София

Мнение от ProInstall » 19 Яну 2007, 20:59

The 5th element написа::shock: :shock: :shock: Браво!Аз ще използвам MODE-то,само дето нямам идея откъде ще взема :roll: оригиналния чейнджър

За теб има преход към JVC ченджър. към 200лв
Вервайте ми...
R&B Audio.com

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 14.11.2006

Мнение от zizu » 19 Фев 2007, 15:58

е има ли някой представа от къде да си взема цд чейнджър които да става аз си имам моде:))оставете тел или от къде да купя и горе долу какви пари е

ентусиаст
Аватар
Мнения: 833
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Sofia

Мнение от ivan1979g » 04 Май 2007, 1:11

И аз имам положителни впечетления от R&B Audio

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София

Мнение от bisserv » 09 Май 2007, 16:32

А някой знае ли прехода само към JVC changer ли е или може да се монтира примерно Pioneer?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 12.11.2006

Мнение от disem » 21 Юли 2007, 14:24

Ами момчета, първо ЕВАЛА за труда дето сте хвълили! НО, както казват хората - луд умора нема, само се поти :mhihi: Извинявайте за изказването, но отдавна се предлагат интерфейси, които свързват чейнджър Сони с оригиналния касетофон. При това управлявате чейнджъра с бутоните на касетофона и/или от волана. Не с допълнително дстанционно, както в слуая. Тоест става като оригинален с тази разлика, че може да се сложи и МР3 чейнджър. Ако ви трябва такава шукарийка, обадете се. Шашардисан съм, че в толкова прехвалената от вас фирма не знаят такива елементарни неща!!! Ако имате въпроси - насреща съм!

П.С. Пропуснах да кажа, че информацията от чейнджъра /песен номер, време, диск и т.н./ се изписва на дисплея на радиото. Абе всичко си е като оригинално.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 12.11.2006

Мнение от disem » 21 Юли 2007, 14:40

А, да! И касетофона си ОСТАВА - не е нужно да му кормите механиката ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.08.2007
Местоположение: София

Мнение от tarzan007 » 31 Авг 2007, 7:42

disem написа:Ами момчета, първо ЕВАЛА за труда дето сте хвълили! НО, както казват хората - луд умора нема, само се поти :mhihi: Извинявайте за изказването, но отдавна се предлагат интерфейси, които свързват чейнджър Сони с оригиналния касетофон. При това управлявате чейнджъра с бутоните на касетофона и/или от волана. Не с допълнително дстанционно, както в слуая. Тоест става като оригинален с тази разлика, че може да се сложи и МР3 чейнджър. Ако ви трябва такава шукарийка, обадете се. Шашардисан съм, че в толкова прехвалената от вас фирма не знаят такива елементарни неща!!! Ако имате въпроси - насреща съм!

П.С. Пропуснах да кажа, че информацията от чейнджъра /песен номер, време, диск и т.н./ се изписва на дисплея на радиото. Абе всичко си е като оригинално.

Дай ми номерата на телефоните с кой да се свържа искам също да си сложа сд чейнджър с мр3

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 12.11.2006

Мнение от disem » 02 Сеп 2007, 10:51

Пратих ти го на ЛС

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 03 Сеп 2007, 10:29

Напротив знаят но преходника струва доста повече пари от изтърбушването на ненужната касетка.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook