grom vs dension vs yatour

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от Lenco » 21 Ное 2015, 19:30

skimu4ka написа:...
Казах какво базира нещата, защото аз преи да купя нещо прехвалено и скъпо, гледам също какво има вътре. Ако нещата са показателни към лоша изработка, това което пишат за него или казват е излишно за мен да бъде направена покупка.

Аз все се каня да не влизам в безсмислени спорове ..., но да питам, като човек нищо неразбиращ от електроника:
1. Как точно разбираш, какво има в "кутийката", как разбираш за качеството и точността на компонентите, и в кой китайски гараж е сглобена;
2. Как определяш "вярността" на звука, като всеки има различна природа. Преди години правихме експеримент и се оказа, че изключително малко хора чуват 16кХз, и нагоре, като в това число са малките деца. Та ако ушите ти се омазняват, като косата, како сподели в една друга тема, как ще обясниш, кое е Хай-Фай;
3. До тук не си показал, нагледно, как се сменя предпазител, та спести си определенията към колегите.

Няма да те моля да не отговаряш, щот знам, че няма да се случи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 6.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is '97 M44B19
Мечтае да кара: Е30

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от Missing » 21 Ное 2015, 19:50

Аз имам yatour. Не съм доволен изобщо. Първо не работи с всички флашки. Забива от време на време. Прескача песни - свири около 30 секунди от песента и сменя със следващата... Повече yatour не искам да помирисвам :D
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 21 Ное 2015, 22:11

Lenco написа:
skimu4ka написа:...
Казах какво базира нещата, защото аз преи да купя нещо прехвалено и скъпо, гледам също какво има вътре. Ако нещата са показателни към лоша изработка, това което пишат за него или казват е излишно за мен да бъде направена покупка.

Аз все се каня да не влизам в безсмислени спорове ..., но да питам, като човек нищо неразбиращ от електроника:
1. Как точно разбираш, какво има в "кутийката", как разбираш за качеството и точността на компонентите, и в кой китайски гараж е сглобена;
2. Как определяш "вярността" на звука, като всеки има различна природа. Преди години правихме експеримент и се оказа, че изключително малко хора чуват 16кХз, и нагоре, като в това число са малките деца. Та ако ушите ти се омазняват, като косата, како сподели в една друга тема, как ще обясниш, кое е Хай-Фай;
3. До тук не си показал, нагледно, как се сменя предпазител, та спести си определенията към колегите.

Няма да те моля да не отговаряш, щот знам, че няма да се случи.

1. Какво има се разбира като го отворя. За звука се слушам през качествена система. Това къде е зглабяно реално няма никакво значение, дали е в Китай Турция или Америка, важно е какво се е получило.
2. Относно вярността и възприемане на звука са две различни неща. Това дали даден уред свири вярно, реално няма общо с това дали на някой му харесва или не. Когато човек има представа кое как трябва да звучи и има представя за вярност, вече може да слуша и да дава оценка. Честно казано това дали чуват до 12 или до 20кхц, е относително. Ако човек чува до 20кхц, но няма представа за реалния звук на дадена песен, кога какви честоти трябва да се чуват, с каква сила и дали излизат реално точните такива е най-важно. Това именно е динамиката. Ако в дадена песен високите излизат 10кхц место 15кхц или някоя друга честота звучи, но в съшия момент премодулирано или не с нужната сила, не е добре.
Аз за мене съм си изградил представа за това как трябва да звучат вярно дадени песни и като чуя някъде веднага мога да преценя дали е вярно и ако не кое не е.
3. ако искаш нещо да гледаш нагледно - това става лично на място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от gentata » 22 Ное 2015, 12:57

Абе тая музика в колите Ви само на спряла кола с изгасен двигател ли я слушате ми е интересно. Че като се запали двигателя а и като тръгне да се движи тази кола, колкото и да е обезшумено купето ще разберете HiFi ли е не е ли "на куково лято", както е приказката.
Тука някой дето и един от посочените модели не е чувал спори за качеството на звука предоставян от устройството. Ама защо? Защото:
skimu4ka написа:Аналог на гром изработено по Бг - XXXлв при мен. Ако не, купуваш оригинална гром Китайски за 200лв :)
(от друга тема)
И да върви търговията :mhihi:
А това че на "колегата" мненията нямат нищо общо с "grom vs dension vs yatour" в случая е нормално, така че не се учудвайте.

ПП @skimu4ka ако мислиш така да си намираш пазар за това което правиш това не е начина. Нямам предвит само това което съм цитирал тук а всички мнения написани в този подфорум.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 11.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 E83 LCI 3.0D
Мечтае да кара: самолет

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от svetozar94 » 20 Юни 2016, 8:04

Колеги, извинявам се, че пиша тук но имам проблем с въпросния "ятор"... вчера пристигна пробвах да го подкарам обаче нищо не се получи... сд-то не го отчита. Колата е е46 с бизнес сд с моде бутон. Давайте съвети моля!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от top » 17 Юли 2016, 14:51

Имал съм ги и трите и са боклуци, последно ползвах около година GROM обновявал съм го със всички последни firmware и не свири добре, скоро си купих Yatour и общо взето само го пробвах и го махнах (чак ме хвана яд че го поръчах), сега си седи в кутията, много кофти софтуер и управление, работи бавно и неприятно и с най-ниско качество от трите. В момента съм си върнал CD чейнджъра и разликата е голяма, даже и за едни и същи песни - MP3 записани като аудио CD се усеща разлика, въпреки неудобството от разправията с дискове за сега ще си остана с чейнджъра. Отделно от това фабричния звук на Х5 (S676A-HiFi) е пълна трагедия, но това е друга тема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 1.9 316i / F36 440xi

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от danielgenov » 14 Юли 2017, 0:00

Залагам на GROM. Ползвам GROM-USB3 + Bluetooth. Една важна забележка - GROM-a е чувствителен към версията на радиото. Преди бях със Business CD 1999 без бутон MODE и без часовник. GROM-a пак си свиреше идеално (според моите възприятия), но имаше бъгове - презкачаше песни при избор на следваща песен, bluetooth не искаше да се свръже автоматично. Смених си радиото с такова с MODE бутон и с часовник и всичко "заспа". Bluetooth-a винаги се свързва автоматично, песните се сменяват нормално. Работи с копчетата от волана. Изключително съм доволен. Звука дори през Bluetooth (ползвам Spotify) е много добър.

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook