grom vs dension vs yatour

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

grom vs dension vs yatour

Мнение от luizov » 16 Ное 2015, 22:47

Потърсих в търсачката, но не намерих конкретен отговор на моя въпрос. А той е - кое устройство е най-добро, като качество на звука. Преди време си поръчах от ибей някакво китайско безименно, но звука беше ужасен. Използвал съм и grom, там нещата бяха на доста по-добро ниво, но съответно и цената беше двойна. Как стоят нещата с dension и yatour. Ако има колеги чували качеството на различните марки, нека споделят своето мнение.
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 16 Ное 2015, 22:58

Всичко е до модел на използвания чип и ДАК.
Какво и на това как е захранен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Ное 2015, 9:30

И какви модели чипове и ДАК използват тия трите?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от ogata » 17 Ное 2015, 9:32

Имам yatour и съм доволен.
Каквото и да сложиш, нема как да букаш 128 kbps mp3ки и да очакваш чудо :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от pimpo » 17 Ное 2015, 9:45

Аз съм с gerom и съм сравнявал аудио диск (със CD53 Alpine съм) със направени от него 320к мп3ки (просвирени от Grom-a). Разликата е минимална. Грома има лек шум, който обаче не дразни. Чува се само ако се слушат супер тихи пасажи, усилени на макс. Също така, последните модели Grom поддържат и FLAC, което е показателно за отношението им към качеството на звука.
Нямам наблюдения от другите вариянти, но грома мен ме устрова идеално.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 17 Ное 2015, 16:38

Ivo_Borisov написа:И какви модели чипове и ДАК използват тия трите?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Не знам, казах на какво се базира звука. Не на това каква марка е.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 17 Ное 2015, 16:52

pimpo написа:Аз съм с gerom и съм сравнявал аудио диск (със CD53 Alpine съм) със направени от него 320к мп3ки (просвирени от Grom-a). Разликата е минимална. Грома има лек шум, който обаче не дразни. Чува се само ако се слушат супер тихи пасажи, усилени на макс. Също така, последните модели Grom поддържат и FLAC, което е показателно за отношението им към качеството на звука.
Нямам наблюдения от другите варианти, но грома мен ме устрова идеално.

Това със нивото на съотношение сигнал/шум е едно от водещите критерии освен другите, динамика, равномерност на АЧХ.
Мп3 дори и реални 192кб/с са задоволителни.
Дадено устройство дори и да чете FLAK не е показателно според мен за качеството. Както казах по горе, то се определя и от други неща, а не само то формата.
Разбира се че ако е смотан файла, няма как да свирне добре и на най-добия плеър. Повечето музика която слушам аз, да не кажа всичката е почти не възможно да се намери във FLAK, WAVE или каквото и да е по различно от качествено мп3 в най добрия случай.
Преди най в началото имаха дори в елимекса пуснат мп3 модули които звучаха по-добре от най-скъпия в момент плеър на пазар с УСБ. Дори и от стари върхови пайнери 9ки. Това за някакви си 20лв... След това пуснаха вече зле свирещи.
Има скъпи плеъри, аудио карти, системи и какво ли не, което свири зле. Цена/марка винаги съм казвал, че не са нещо което да гарантира качество на 100%
Всичко се слуша и после се оценява. Дори със гледане на хардуера, без да се слуша не става. Да кажем Philips имат име от край време, чипове много но свирещите са малко. TI имат много чипове от които повечето успешни. Така и да се купи нещо използващо чип на дадена марка няма да е гаранция за каквото и да било.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Ное 2015, 19:15

skimu4ka написа:
Ivo_Borisov написа:И какви модели чипове и ДАК използват тия трите?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Не знам, казах на какво се базира звука. Не на това каква марка е.

Ами човека пита за точно определени марки, не за чипове. Както казах, не е задължително да пишеш във всяка тема ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 17 Ное 2015, 22:52

Ivo_Borisov написа:
skimu4ka написа:
Ivo_Borisov написа:И какви модели чипове и ДАК използват тия трите?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Не знам, казах на какво се базира звука. Не на това каква марка е.

Ами човека пита за точно определени марки, не за чипове. Както казах, не е задължително да пишеш във всяка тема ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

На човек му обяснявам от какво зависи това как ще звучи. А както знаеш, не си ти човека който да решава къде и какво ще пиша :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от pimpo » 18 Ное 2015, 11:10

@skimu4ka
Рядко се отклонявам от топика, но ще подкрепя критиката на колегата Ivo_Borisov. Написал си неща, които са далеч от същината на въпроса. Неща, които сами по себе си са верни и много хора от форума многат да напишат, но са преценили, че не помагат с нищо на автора. Целта на форума не е да покажем колко много знаем, а да си помагаме.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 18 Ное 2015, 20:25

Виж с теб понеже не сме се карали, ще ти обясня защо винаги пиша по много.
За да се изясни нещо ново на даден човек, който не разбира, то трябва да му се обясни подробно, кое от какво зависи и как работи. По-голямата част от хората се интересуват подробно от базата нещата, а не само от крайния резултат.
Все едно някой да ти кажи продавам БМВ за 1000лв ама имам едно което е по-добро за 1200лв, ти ще попиташ с какво е по-добро и тн...
При мен нещата винаги са били принципни и съм свикнал да бъда ясен и пълно изразен. Един краен отговор може да ти даде дори някой пиян човек.
Тука по много теми се пише нещо от някой, като отговори и до там. Дали е вярно, не може да се кажи, защото този който го е писал в 90% от случаите не е наясно с подробните неща и не може да се обоснове на каква основа е даден отговора.
За това съм философ, което е много добре. Малко хора както вече казах, могат да се обосноват за това което казват. Много от тях почват да се отклоняват и от дадения въпрос когато трябва да отговори. Това са дървени философи!
А тези които дават само кран отговор, без обосноваване, за мен просто все едно не са казали. Мнението им просто не съществува.
А това що пиша в много теми, да не кажа всякак де що е за аудио или електроника - ми открито си казвам, много знания и компетентност. Това е с 3 думи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от Ivo_Borisov » 18 Ное 2015, 21:10

Скимучка ти си дървен философ. Човека пита кое от трите е по добре да си вземе, не го интересуват чипове и глупости, ще купува и ще слуша музика, няма да разглобява и разучава. А ти не можеш да му отговориш и започваш офтопик. Не знам дали разбираш, ама ако те баннат форума само ще спечели най малкото ще се изчисти от такива безмислени мнения като твоето.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от pimpo » 19 Ное 2015, 11:37

Много се чудих дали да влизам в този разговор, но предвид интелигентния ти стил на писане, вярвам че можеш да ме разбереш правилно!
skimu4ka написа:Виж с теб понеже не сме се карали, ще ти обясня защо винаги пиша по много.

Нямам намерение да се карам с никой, виж да поспори може. В спора се ражда истината :)

skimu4ka написа:За да се изясни нещо ново на даден човек, който не разбира, то трябва да му се обясни подробно, кое от какво зависи и как работи. По-голямата част от хората се интересуват подробно от базата нещата, а не само от крайния резултат.

Проблема е че ти не си му дал крайния резултат. Нямаше изобщо да се обаждам ако беше казал "Най добро е ххх защото ползва този DAC.... с такова захранване, такива кондензатори и тн"

skimu4ka написа:Все едно някой да ти кажи продавам БМВ за 1000лв ама имам едно което е по-добро за 1200лв, ти ще попиташ с какво е по-добро и тн...
При мен нещата винаги са били принципни и съм свикнал да бъда ясен и пълно изразен. Един краен отговор може да ти даде дори някой пиян човек.
Тука по много теми се пише нещо от някой, като отговори и до там. Дали е вярно, не може да се кажи, защото този който го е писал в 90% от случаите не е наясно с подробните неща и не може да се обоснове на каква основа е даден отговора.
А тези които дават само кран отговор, без обосноваване, за мен просто все едно не са казали. Мнението им просто не съществува.

Напълно съм съгласен с това. Ако си забелязал, аз също пиша тезите си обосновано, точно по тази причина.

skimu4ka написа:За това съм философ, което е много добре. Малко хора както вече казах, могат да се обосноват за това което казват. Много от тях почват да се отклоняват и от дадения въпрос когато трябва да отговори. Това са дървени философи!

Точно ти си се отклонил от въпроса. Както и двамата ти казахме - ти отговори не си дал. Така че дори по собствената си дефиниция попадаш в графата "дървени философи" :)
skimu4ka написа:А това що пиша в много теми, да не кажа всякак де що е за аудио или електроника - ми открито си казвам, много знания и компетентност. Това е с 3 думи.

Компетенцията ти е похвална и никой не я оспорва. Проблема е че тя в случая не помогна на никой.

Мисля да приключим с този разговор. Автора вече сигурно се залива от смях и доволно вече си слуша едно от трите изброени.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от luizov » 19 Ное 2015, 22:13

Наистина е малко глупаво да се спори. Не искам никой да обиждам, но е вярно, че в общи линии не се интересувам от това какво има във кутийката на всяко едно от устройствата, просто защото не съм особено компетентен по тези въпроси. Освен всичко дори и да бях гуро в тази сфера, то няма как да знам с какви елементи е изградено всяко устройдтво (трябва да съм ги разглабял). Мен ме интересува кое звучи добре. Искам да си купя едно от изброените. И все още не съм си избрал.
Малко по темата - аз съм имал гром и като цяло звука беше доста добър, но имаше лек шум, който се чува примерно при някоя по-спокойна музика ("Мetallica-Nothing else metters" примерно)
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: grom vs dension vs yatour

Мнение от skimu4ka » 19 Ное 2015, 22:39

luizov написа:Наистина е малко глупаво да се спори. Не искам никой да обиждам, но е вярно, че в общи линии не се интересувам от това какво има във кутийката на всяко едно от устройствата, просто защото не съм особено компетентен по тези въпроси. Освен всичко дори и да бях гуро в тази сфера, то няма как да знам с какви елементи е изградено всяко устройдтво (трябва да съм ги разглабял). Мен ме интересува кое звучи добре. Искам да си купя едно от изброените. И все още не съм си избрал.
Малко по темата - аз съм имал гром и като цяло звука беше доста добър, но имаше лек шум, който се чува примерно при някоя по-спокойна музика ("Мetallica-Nothing else metters" примерно)

Щом има шум усещан през оригиналната система дори, значи е пулен ташак в това отношение. В другите качества не се знае, но са без значение при такъв фактор.
Казах какво базира нещата, защото аз преи да купя нещо прехвалено и скъпо, гледам също какво има вътре. Ако нещата са показателни към лоша изработка, това което пишат за него или казват е излишно за мен да бъде направена покупка.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook