"Отпушване" на говорители при усилване

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Сеп 2015, 19:50

Нямам език за електрониката, другаде ми е силата и бъркам крайни стъпала с предусилвател. Ама ми е ясно колко ги разбираш нещата. Проблема е точно в двата чипа. Ама знам че ти НИЩО не разбираш от БМ54 :wave: Ако поне маааалко разбираш от електроника ще си направиш труда да прочетеш инфото за това кое дефектира и кое се сменя в този модул. Това че говориш наизуст ми дава представа колко разбираш ;) :mhihi:
п.п. Понеже не съм толкова лош и за да не ти се налага да четеш, ще ти подскажа че проблем с лоши връзки има БМ24 а не БМ54. Успех със знанията за електрониката в бмв :mrgreen:
п.п.2 И понеже искам да ти дам насоки в това което не знаеш, но само насоки, ето ти двата чипа, оставям да обясниш в темата защо дефектират. Аз знам разбира се, но чакам компетентно мнение от най великия специалист по електроника :mhihi:
BM54-12.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от skimu4ka » 15 Сеп 2015, 20:42

Момче, ти вярваш ли си? :)
Мисля че е излишно да пиша повече в темата. Нямам намерение да се повтарям или да слушам какво мислиш, бях точен и ясен!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Сеп 2015, 21:13

Разбрахме колко знаеш...дядо ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от skimu4ka » 17 Сеп 2015, 11:33

Ivo_Borisov написа:Нямам език за електрониката, другаде ми е силата и бъркам крайни стъпала с предусилвател. Ама ми е ясно колко ги разбираш нещата. Проблема е точно в двата чипа. Ама знам че ти НИЩО не разбираш от БМ54 :wave: Ако поне маааалко разбираш от електроника ще си направиш труда да прочетеш инфото за това кое дефектира и кое се сменя в този модул. Това че говориш наизуст ми дава представа колко разбираш ;) :mhihi:
п.п. Понеже не съм толкова лош и за да не ти се налага да четеш, ще ти подскажа че проблем с лоши връзки има БМ24 а не БМ54. Успех със знанията за електрониката в бмв :mrgreen:
п.п.2 И понеже искам да ти дам насоки в това което не знаеш, но само насоки, ето ти двата чипа, оставям да обясниш в темата защо дефектират. Аз знам разбира се, но чакам компетентно мнение от най великия специалист по електроника :mhihi:
BM54-12.JPG

От тука лъха отговор на много въпроси които може да си зададе човек за теб.
Поне си призна в началото, нещо което мисля, че е по-добре да прекрати писането ти в раздела, за теб ще е по-добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Сеп 2015, 11:43

Дядо, дядооо, така и не ми отговори на въпросите по горе. И да кажеш за колегата Марио Панков че не разбира от озвучаване в автомобила... Гледай само колко хора ще се посмеят на самохвалствата ти за великия майстор на електроника, зад които няма нищо!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от skimu4ka » 17 Сеп 2015, 14:12

Ivo_Borisov написа:Дядо, дядооо, така и не ми отговори на въпросите по горе. И да кажеш за колегата Марио Панков че не разбира от озвучаване в автомобила... Гледай само колко хора ще се посмеят на самохвалствата ти за великия майстор на електроника, зад които няма нищо!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Задай ги пак и ще ти отговоря!
Разбира се че ще му кажа, след това което показа в темата след мен. Сам реши да разчопли отговора ми.
На мен може да се смее, който не разбира и не ме познава, все останал смял се на казано от мен, доказва и показва какви комплекси има и колко не разбира.


Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.11.2015
Пол: Мъж

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от ivko-varna » 30 Ное 2015, 23:48

skimu4ka написа:Ами случайно ако са ремонтирани все от един и същ колега, който поради това че не знае как, сменя целия модул с друг вид чип тда/та... може. Аз ти казвам, че самия оригинален чип си е ОК! :)

Ивайло...............
не се сърди, но ще пробиваш трислойната платка за да свържеш фабричното косъмче на смд чипа ли?

или ще го нагряваш с горещ въздух, писахме ги тия неща отдавна преди четири години.

нагледох се на много простотии за толкова години, ти гледай материялите които поствавам в сайта и във фейса, познаваме се от много форуми знаеш. знам, че си майстор, но тук нещата опират и до самия автомобил, писахме преди време но изтриха темата.
та цялото оборудваме си комуникира с всеки един аудио модул.
няма как да се отнасяш само състоятелно само към един от изброените и да ремонтираш, не познаваш ли всичко в колата си е чиста проба загуба е и най вече на човека който се е съгласил някой да му ремонтират оборудването.

касто и да е, ти ме намери в форум който спориха че, нямало IGBT TRANZISTORS FOR AUDIO APLICATION, но видя доказателствата.


стига съм омувал..

лека на съфорумниците....
Съсипвам BM 54 модули всякакви !


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: "Отпушване" на говорители при усилване

Мнение от skimu4ka » 22 Дек 2015, 1:22

ivko-varna написа:
skimu4ka написа:Ами случайно ако са ремонтирани все от един и същ колега, който поради това че не знае как, сменя целия модул с друг вид чип тда/та... може. Аз ти казвам, че самия оригинален чип си е ОК! :)

Ивайло...............
не се сърди, но ще пробиваш трислойната платка за да свържеш фабричното косъмче на смд чипа ли?

или ще го нагряваш с горещ въздух, писахме ги тия неща отдавна преди четири години.

нагледох се на много простотии за толкова години, ти гледай материялите които поствавам в сайта и във фейса, познаваме се от много форуми знаеш. знам, че си майстор, но тук нещата опират и до самия автомобил, писахме преди време но изтриха темата.
та цялото оборудваме си комуникира с всеки един аудио модул.
няма как да се отнасяш само състоятелно само към един от изброените и да ремонтираш, не познаваш ли всичко в колата си е чиста проба загуба е и най вече на човека който се е съгласил някой да му ремонтират оборудването.

касто и да е, ти ме намери в форум който спориха че, нямало IGBT TRANZISTORS FOR AUDIO APLICATION, но видя доказателствата.


стига съм омувал..

лека на съфорумниците....

Адаш ето видя за какво иде реч, радвам се много, че поне ти си разбрал що за човек съм, че не приказвам за нещо от дъжд на вятър. Когато говоря и споря по дадена тема, има защо.
А иначе ако е до нерви принципно е по-лесно с подмяна на или виж преработка, така е, но аз съм малко перфекционист и държа нещата да са до колкото се може оригиналдъ и качествено направени :mrgreen:

За IGBT-то остави... за тях може още да няма такъв амп, Не само лампите и транзисторите свирят.. така де, то и IGBT-то е транзистор, но да не обяснявам сега принципа му на работа и по какво се отличава от останалите мосфети :)
Поздрави!

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook