Монтаж на Аудио в е38

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 320d

Монтаж на Аудио в е38

Мнение от StoqnRusev1488SS » 17 Апр 2014, 12:39

Искам да си сложа колони нови, с пищялки, 4 колони и 2 пищялки.Отидох в един сервиз, за аудио.Окъпаха ме че с колони еди си кво няма да е хубаво няма да вади бас, някви е такива щуротий, аз им казах искам да свири прилично.След 5 мин обяснения, 4 колони 2 пищялки, бас каса, стъпало кабели за ( 50 лева), излезе 750 лева....

Кажете ми според вас, някой приличен сервиз в стара загора, или Ямбол. но с нормални цени, за едните колони 25 лева труд, другите 20 бас касата труд, усилвателя труд.Някви Извънземни цени са според мен.Не искам Кой знае каква силна музика, просто да свири прилично

Имам 740 л- база 4.4.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Монтаж на Аудио в е38

Мнение от stony1 » 20 Апр 2014, 10:25

Стига глупости! Какво означава "Е38/39 са трудни коли за работа"? При Е36, Е46 и другите модели на БМВ да не по-лесно? А при моделите на Опел? Научихте се всички да вземате пари на час работа без да се влага някаква инженерна мисъл.
Нямам идея как така са сметнали колко ще струва без да се направят необходимите изчисления спрямо изискванията на клиента. Всички взеха много да разбират от аудио, но 90% от тях не са си направили труда да прочетат теорията за акустиката и начина на разпространение на звуковите вълни в различни среди. Научили се цените на няколко "квалитетни" марки аудио компоненти и дерат кожи. Най-интересното в случая е, че никой не си е направил труда да изследва как се държат различните системи в определен модел автомобил, като Е39 да речем. Аз лично не съм виждал сервиз с тестови източник на аудио сигнал, което е задължително при подготовката и инсталирането на аудио компоненти в един автомобил.

Към колегата с Е38-цата ако имаш път към Бургас, искам да я чуя как свири и може да се помисли върху озвучаването ти. Интересува ме и с какво аудио изпълнение си и какво е правено по него?

Към колегите "разбиращи" от аудио и предлагащи услуги в тази област - вземете прочете малко теория, после експериментирайте с един автомобил, като използвате ртазлични компоненети, както ОЕМ, така и афтърмаркет, но задължително използвайте тестови източник на аудио сигнал, оценете как се променя качеството на сигнала и колко по-добър ще е звукът спрямо инвестицията в нови компоненти и след това напишете една тема с всички данни и сравнителни таблици. Така всички съфорумници ще се ориентират дали си струва и колко да инвестират в озвучаването на любимата марка.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 320d

Re: Монтаж на Аудио в е38

Мнение от StoqnRusev1488SS » 09 Май 2014, 11:06

http://electron.bg/kenwood-ddx4023bt-p-290984.html

Момци кво ще кажете за това ?

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook