Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 14 Апр 2014, 15:31

Предварително се извинявам,ако има пусната такава тема,потърсих но не намерих.Идеята ми е да сложа два басиора 12-ки (30 см) на поръчкова задна кора,понеже сега съм с туба и като дрифтя отзаде става мармалад въпреки че е вързана с два колана...Дилемата ми е дали ще го има плътното тупкане както от тубата ако ги монтирам на задната кора?Говорителите които съм взел са два броя JBL GT5-12 и съответно ще монтирам и два елипса на същатата тази кора.Давайте мнения туба или правена задна кора.Благодаря предварително.

Ето и примерна снимка на такава правена кора.
1601878_573934789347208_1531448836_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от hacker4eto1 » 14 Апр 2014, 16:33

Колега преди бях чел в един справочник за аудио и там единственото което ми се натърти в съзнанието беше ,че ниските трябва да са максимално близко а високите максимално раздалечени.
Не съм сигурен дали беше точно така пиша го това не че ще ти помогна много но просто ми стана интересно от снимката която си показал на кората,там близки са високите а ниските отдалечени.. :shock:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от M10 » 14 Апр 2014, 16:48

Като за начало виж в мануала на избраните говорители какъв обем искат. Има и по-стабилни закрепвания от коланите, ако е нужно, примерно шините с които закрепват газовите бутилки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 14 Апр 2014, 18:19

hacker4eto1 написа:Колега преди бях чел в един справочник за аудио и там единственото което ми се натърти в съзнанието беше ,че ниските трябва да са максимално близко а високите максимално раздалечени.
Не съм сигурен дали беше точно така пиша го това не че ще ти помогна много но просто ми стана интересно от снимката която си показал на кората,там близки са високите а ниските отдалечени.. :shock:

Значи кората която аз ще монтирам ще бъде с елипсите в края а басиорите в средата.Това е само примерна снимка зада се види кората.

М10 написа:Като за начало виж в мануала на избраните говорители какъв обем искат. Има и по-стабилни закрепвания от коланите, ако е нужно, примерно шините с които закрепват газовите бутилки.

Еми това пише.А багажника е 435л....
bass.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от Chapai » 14 Апр 2014, 19:21

Освен всичко останало, трябва здраво да се уплътни и укрепи така кората, че тя да не вибрира и да се раздели предното и задното пространство на високоговорителите. Иначе нищо не правим.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 15 Апр 2014, 6:49

Предното и задното пространство е разделено.Уплатнението съм го измислил.С дълги болтове ще захвана говорителя през кората чак до ламарината и между кората и ламарината ще сложа вата,но все още незнам дали ще го има приятното звучене и тупкане на ниските при такав голям обем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от AGT » 15 Апр 2014, 21:39

Ефекта ще е минимум 3 пъти по-добър.Насочи се към free air говорители . Останалото ти го каза Chapai .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 17 Апр 2014, 9:28

Така колеги,днес официално завърших с монтажа на корара ефекта е много добър.Страхотен масаж става в колата отделно самата музика коренно промени звука си,а отвънка тишина да пръднеш ще се чуе.
image.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна ayaks90 на 18 Апр 2014, 21:59, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от AGT » 18 Апр 2014, 13:57

Ха сега се опитай да им го набиеш в главите на любителите на бас-касите :mhihi:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 18 Апр 2014, 18:46

Така плюсове и минуси.
Пплюсовете са.
Нямаш туба и багажника е по свободен.
Няма какво да се блъска по време на дрифт и не се притенсяваш дали ще пробиеш басиора като сложиш нещо в багажника.
Ниските в купето нямат нищо общо с това да имаш туба.Просто незнам как да го опиша,имаш исчистен звук, не се налага да усилваш тях тонколонки до дупка зада се задоволиш от към сила на звука (друг е въпроса колко е качествен) преди усилвах минимум на 25 и да призная понакривяваше си,сега усилвам най-много до 22 просто е достатачно силно и готино да чуваш че гадното е36 можело да има и хубава "ниска" линия.
Като се качи някой в колата и :shock: ,а и ти си ги гледаш в огледалото и им се кефиш.
Няма толкова вибрации по купето и багажника колкото по седялките и не си трошиш колата.

Минуси.
Баса не е толкова плътен както в туба,няма и как да бъде.Аз лично съм монтирал 2 JBL-a GT5-12 за които смятам че са малко над средния клас басиори те изискват по 50 литра каса общо нали 100л,но багажника е 435 литра тоест 4 пъти повече и липсва басс рефлектор който да усили още думкането (което по принцип много накъртва и ти надува главата) и накратко ниските не са баш толкова ярко изразени колкото ако са в басс каса.
При монтирани други говорители на същатата кора се получава принудено кривене на тези говорители (в моя случай елипси) понеже басиорите придават много голяма вибрация на елипсите ми и се получава все едно съм пуснал още басс и на тях.

Ако се сетя още нещо което съм пропуснал ще го добавя като нов коментар.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Димитровград
Кара: BMW E36 m52b20
Мечтае да кара: същата кола с s50
Детайли за колата: D2 Racing Coilover, ALPINE, DSP Processor, GROUND ZERO components = 2400W.

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от bored » 18 Апр 2014, 20:15

Проблемът с елипсите не идва от това че са на обща плоскост с двата баса, а от налягането което правят, издуват се повече и вероятно ще си заминат. Махни ги, сложи си една предна линия, която да е свързана към усилвател и си слушай музиката, или измисли няккави обеми за задните колони за да се отделят в отделни обеми - това е задължително ако искаш задна линия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 18 Апр 2014, 21:59

bored написа:Проблемът с елипсите не идва от това че са на обща плоскост с двата баса, а от налягането което правят, издуват се повече и вероятно ще си заминат. Махни ги, сложи си една предна линия, която да е свързана към усилвател и си слушай музиката, или измисли няккави обеми за задните колони за да се отделят в отделни обеми - това е задължително ако искаш задна линия.

Вече го обмислям като вариант или да отделя помещението под кората между елипсите и баса или просто да си взема едни други елипси на вибе 175вата рмс че да издържат.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Димитровград
Кара: BMW E36 m52b20
Мечтае да кара: същата кола с s50
Детайли за колата: D2 Racing Coilover, ALPINE, DSP Processor, GROUND ZERO components = 2400W.

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от bored » 19 Апр 2014, 0:02

Тебе какво те интересува - да издаржат технически - да не развалят или да има някаква полза от тях ? Ако искаш да свирят както трябва, трябва да са в отделен обем. Ползата от тях е ако нямаш басове - те да вадят ниския бас, при полужение че имаш бас стават излишни. (!) Купи си едни 16,5 или 13 сантиметрови говорители, които свирят в по-малък обем и им направи едни малки обеми под проскоста, отрежи ги да не вадят бас под 80-90 херца и ще останеш много доволен. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Димитровград
Кара: BMW E36 m52b20
Мечтае да кара: същата кола с s50
Детайли за колата: D2 Racing Coilover, ALPINE, DSP Processor, GROUND ZERO components = 2400W.

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от bored » 19 Апр 2014, 0:07

bored написа:Тебе какво те интересува - да издаржат технически - да не развалят или да има някаква полза от тях ? Ако искаш да свирят както трябва, трябва да са в отделен обем. Ползата от тях е ако нямаш басове - те да вадят ниския бас, при полужение че имаш бас стават излишни. (!) Купи си едни 16,5 или 13 сантиметрови говорители, които свирят в по-малък обем и им направи едни малки обеми под проскоста, отрежи ги да не вадят бас под 80-90 херца и ще останеш много доволен. :yes:


Преди да се набутваш с пари за задна линия ти препоръчвам да си понагласиш предната линия, която никак не е за подценяване!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 17.06.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i
Мечтае да кара: M10
Детайли за колата: Panda

Re: Правена задна кора за 12-ки бас в е36

Мнение от ayaks90 » 19 Апр 2014, 6:58

bored написа:
bored написа:Тебе какво те интересува - да издаржат технически - да не развалят или да има някаква полза от тях ? Ако искаш да свирят както трябва, трябва да са в отделен обем. Ползата от тях е ако нямаш басове - те да вадят ниския бас, при полужение че имаш бас стават излишни. (!) Купи си едни 16,5 или 13 сантиметрови говорители, които свирят в по-малък обем и им направи едни малки обеми под проскоста, отрежи ги да не вадят бас под 80-90 херца и ще останеш много доволен. :yes:


Преди да се набутваш с пари за задна линия ти препоръчвам да си понагласиш предната линия, която никак не е за подценяване!

Средите в корите ми са сменени с два пъти по големи,не съм пипал само двата говорителя в краката.Такаче предна линия имам,не е перфектна но е много по-добра от заводската.Отоностно басса при елипсите от СД-то баса им е намален на -10 пуснал съм им само среди и високи,целта ми е баса да е от двата басиора,а среди и високи от другите говорители,обмислям варианта да им закача по едно кондензаторче зада отрежа ниските напълно.
Изображение

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook