Въпрос за музика в е36

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 04 Апр 2014, 23:17

Колеги имам малко тъп въпрос, на който си отговарям , ама да ви питам за всеки случай :oops:

Ако сложа по мощни говорители (около 120/50W) на мястото на задните говорители (оригинални), без усилвател, има ли шанс да претоваря CD-то по този начин, или нещо от сорта? CD-то ми е с 4 изхода по 45W и не ми се сменя, щото още е в гаранция даже (така ме съветвахте, да го сменя :conf: ), та CD-то ми поддържа говорителите в краката и тези на вратите, както и на задната кора.. идеята ми е за малко по-плътен бас, без да слагам бас боксове и прочие.. Ако теоретично, говорителите са 50W ном. мощ -150W макс. мощ, с характеристиките на CD-то, ще си бичат на някаква средна мощ :roll: Така си го обяснявам :dunno:

Благодаря ви предварително :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Chapai » 05 Апр 2014, 6:44

Не мощността на говорителите (W) а тяхното съпротивление (ом (не знам как да го изкарам от клавиатурата)) претоварва СД-то (усилвателите). Примерно ако СД-то/усилвателя са за говорители със съпротивление 4 ома, а ти сложиш такива с 2 ома приближаваш състоянието на усилвателите към късо съединение - т.е. ги претоварваш защото искаш от тях да отдадат повече мощност от тази за която са изчислени. Не компетентното свързване на повече от един говорител на изход води именно до това.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 05 Апр 2014, 11:33

Mario Pankov написа:Как така си свързал отпред в краката, отпред втори и отзад на кората към СД, което обикновенно има изводи само за четири високоговорителя? Я дай една схема тук. Както ти обясниха вече отгоре, при понижаване на съпротивлението, което усилвателя вижда, тока през крайните транзистори расте, както и топлината, която отделят. Когато радиатора, който е мижав при автомобилните СД-та, не може да разсейва толкова топлина, колкото отделят елементите под въпрос, сам се сещаш предполагам.


Колеги, благодаря ви за информацията, със сигурност ще ми е доста полезна :yes:

Колкото до 6-те говорителя, така я взех.. Оригинално, седаните имат по 6 говорителя, съответно в краката до "четвъртия педал", във вратите (малките говорителчета, които общо взето играят ролята на пищялки) и на задната кора (които се предполага че са басовите) :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от AGT » 05 Апр 2014, 22:58

Ясно колегата има двулентова система отпред и стандартни говорители отзад. Спокойно можеш да ги замениш с описаните от теб в пост 1 , но не очаквай положителен ефект . Плеъра ти е не повече от 4x22W ще ти се наложи монтиране на усилвател за да ползваш "истински " говорителите. Ако преминеш на елипси + усилвател може да получиш доста по добър резултат.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 06 Апр 2014, 15:50

AGT написа:Ясно колегата има двулентова система отпред и стандартни говорители отзад. Спокойно можеш да ги замениш с описаните от теб в пост 1 , но не очаквай положителен ефект . Плеъра ти е не повече от 4x22W ще ти се наложи монтиране на усилвател за да ползваш "истински " говорителите. Ако преминеш на елипси + усилвател може да получиш доста по добър резултат.

:yes: Благодаря за съвета колега! Мисля да направя точно така, както казваш.. :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 07 Апр 2014, 0:32

Четох, че колеги от други форуми са доволни от тези Hertz-ове( http://www.avitel-bg.com/hertz-dcx-690 ), които повечето от тях захранват само на CD, и звукът бил добър.. та си мисля ако натикам едни такива (или пак елипси със сходни ватове) на мястото на задните, без усилвател, дали няма да се получи що годе добре, без излишно натоварване на CD-то, имайки на предвид оригиналните 4 говорителя които ще останат на предна линия и вратите (малките говорителчета) :dunno:

Пак казвам, не искам силна музика със "вздривяващ" бас, а дълбок и чист звук с приятен бас :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от AGT » 07 Апр 2014, 15:36

Всичко над 25W RMS си иска усилвател . А това което показваш ти е :
Мощност 180W max / 90Wrms

Сам си прави изводите.......но пък винаги може да добавиш усилвател . Само гледай каквото и да монтираш като говорители да е добре монтирано ( уплътнено )
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 07 Апр 2014, 19:29

AGT написа:Всичко над 25W RMS си иска усилвател . А това което показваш ти е :
Мощност 180W max / 90Wrms

Сам си прави изводите.......но пък винаги може да добавиш усилвател . Само гледай каквото и да монтираш като говорители да е добре монтирано ( уплътнено )


:yes: Благодаря пак колега :bowdown:
(ще е както ти ми предложи- с усилвател и по мощни елипси) :smoke:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от kichuka » 08 Апр 2014, 20:53

За посочените елипси при по-свястно CD не ти трябва усилвател. Свързвал съм колони от DCX серията към усилвател Supertech 300W (само той си знае колко е) и бръждяха зверски, а захранени от радиото свиреха чисто. Иначе в моята кола съм с елиспи Hertz ECX 690 свързани към усилвател и свирят супер, а когато ги свързах директно в CD-то изобщо не свиреха т.е. усещаше се че не може да ги захрани.
Сещам се за още един пример на едно приятелче е36-цата с елипси пайнер за около 100лв (не знам точния модел) свързани директно в плеъра Pioneer и ефекта беше доста добър като за без усилвател.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 12 Апр 2014, 1:45

kichuka написа:За посочените елипси при по-свястно CD не ти трябва усилвател. Свързвал съм колони от DCX серията към усилвател Supertech 300W (само той си знае колко е) и бръждяха зверски, а захранени от радиото свиреха чисто. Иначе в моята кола съм с елиспи Hertz ECX 690 свързани към усилвател и свирят супер, а когато ги свързах директно в CD-то изобщо не свиреха т.е. усещаше се че не може да ги захрани.
Сещам се за още един пример на едно приятелче е36-цата с елипси пайнер за около 100лв (не знам точния модел) свързани директно в плеъра Pioneer и ефекта беше доста добър като за без усилвател.


Ето ги въпросните елипси Изображение Ефекта е задоволителен за хора които не търсят прекалена сила и бас без бас каса,a плътен бас и добър звук от задната линия.Модела е Pioneer TS-A6911
Последна промяна Zlatiyan_Genchev на 12 Апр 2014, 2:00, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Въпрос за музика в е36

Мнение от Slavkov_e21 » 12 Апр 2014, 1:56

lpfc1990 написа:
kichuka написа:За посочените елипси при по-свястно CD не ти трябва усилвател. Свързвал съм колони от DCX серията към усилвател Supertech 300W (само той си знае колко е) и бръждяха зверски, а захранени от радиото свиреха чисто. Иначе в моята кола съм с елиспи Hertz ECX 690 свързани към усилвател и свирят супер, а когато ги свързах директно в CD-то изобщо не свиреха т.е. усещаше се че не може да ги захрани.
Сещам се за още един пример на едно приятелче е36-цата с елипси пайнер за около 100лв (не знам точния модел) свързани директно в плеъра Pioneer и ефекта беше доста добър като за без усилвател.


Ето ги въпросните елипси Изображение Ефекта е задоволителен за хора които не търсят прекалена сила и бас без бас каса,плътен бас и добър звук от задната линия.Модела е Pioneer TS-A6911

:yes: :bchug:
Изображение

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook