E36 смяна на говорители

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e36
Мечтае да кара: BMW M6

E36 смяна на говорители

Мнение от Todor Yonkov » 11 Яну 2014, 14:22

Привет, както е споменато в заглавието имам нужда от помощ при смяната на говорителите на Е36. Та въпроса ми е следния, след като си закупих бас каса блаупункт в багажника, сега от пред двете нокий в краката сякаш замряха, чудя се дали не е и от сидито, то е доста старо Panasonic cq-1323nw или от самите тонколони. Чудя се какъв вариант би ме устроил най - много. Не ми се дават много пари за музиката, но пък ми се иска да стане по - добре. Гледах някакви двулентови Пайнер и Херц за по 40-50 лв. Ако някой има идеи, съм отворен за предложения. Поздрави :) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e36
Мечтае да кара: BMW M6

Re: E36 смяна на говорители

Мнение от Todor Yonkov » 13 Яну 2014, 23:09

Питам, защото имам една оферта за Hertz Dcx 130 и се чудя дали да ги вземам, пък са на добра цена :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: E36 смяна на говорители

Мнение от kichuka » 14 Яну 2014, 23:24

И аз като теб сложих отзад две елипси Hertz ECX 690 и предната линия буквално млъкна. Купих Hertz dcx 130 за които предполагам, че споменаваш и стана още по-зле, защото с фабричните имаше малко бас поне отпред. Върнах фабричните колони и ги свързах в усилвателя. Стана доста по-добре с малко корекции от усилвателя. После купих Hertz ecx 130, които струват 99лв. Сложих ги свързани към усилвателя и останах с "пръст в уста". Свиреха силно, но никакъв бас и съответно качеството на звука в колата намаля рязко. Продадох ги и бързо си върнах пак фабричните колони, които мисля са hi-fi пакет, но не съм 100% сигурен. Важното е, че свирят доста по-здраво от повечето колони на пазара, понеже са си изчислени за там. Херца за 50лв го сложихме в едно редно с колони във вратите и свирнаха супер тия колонки, просто не са за е36. Свързваш предната линия в усилвателя или си взимаш hi-fi пакет. Доста теми има изписани по въпроса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: E36 смяна на говорители

Мнение от didodi » 19 Яну 2014, 22:43

Първо го смени тоя Панасоник , и после си приготви нещо силно над 100 лева за да замени предните ти говорители с по-добри ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 508
Регистриран на: 9.07.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: го на ножки
Мечтае да кара: на 50ст бензина.

Re: E36 смяна на говорители

Мнение от Jang1r » 10 Фев 2014, 20:18

Todor Yonkov написа:Питам, защото имам една оферта за Hertz Dcx 130 и се чудя дали да ги вземам, пък са на добра цена :dunno:

Бягай далече от тях :mhihi: Уж "ъпдейтвах" с тях пък те свирят по-зле от оригиналната 25w Нокия от най-ниския клас озвучаване.. :mhihi:
Пък отзаде някак си успях да изгоря на едната ми DCX-690 пискалото и средата...и то само през плеъра.Чудна работа..дори не слушам силно музика :shock:
Разгледай съветите на stony1,няма да съжаляваш ако искаш да правиш нещо бюджетно ;) Недей да даваш като някой от нас пари на вятъра и да научиш нещата по трудния начин :)
BMW e36 318TDS Touring
BMW e36 318iS Sedan with m52b25-SOLD
Opel Vectra B X16XEL

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: E36 смяна на говорители

Мнение от don_gori » 10 Фев 2014, 21:22

Колега за към 150лв ще си намериш оригинален Hi-fi пакет - усилвател , инсталация и 10-говорителя. Е верно няма да са нови , но пък ще ти свършат много по-добра работа от тея Херцки дето ги пишеш :mhihi:
Единствения зор е прекарването на инсталацията , но пък един път стане ли няма разваляне и е доста приятно за ухото :yes:
Успех !

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook