Дайте съвет и мнение...

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 15 Окт 2013, 1:48

stony1 написа:В десетпиновата букса няма проводник син/бял. Ето една таблица с описанието на буксата на български:
E46 HK Pinout.jpg


Благодаря колега ! :yes:
Дано утре да ми остане време да се заема с монтажа :)
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 18 Окт 2013, 13:10

Колеги, аз продължавам с въпросите, защото както съм написал в предишните постове не разбирам много.
Вързах всички говорители към усилвател. Усилвателя не е нов и се чува някакъв лек шум от двигателя когато е запалена колата. Това аз го знаех когато го взимах. Как мога да го отстраня този шум ? Казаха,че ми е необходим кондензатор, но незнам колко фарадa да бъде ? Фабричния буфер съм го вързал също, но използвам неговия си усилвател. Там проблемът е, че като включвам и изключвам музиката или като сменям песните се чува едно препукване. На какво може да се дължи това ? Сигналът, кога да се включват и двата усилвателя съм го хванал от CD-то от кабела който е предназначен за това. Да не би проблемът да е в това или греша ? Кабелът за буфера който отчита скоростта на колата не съм го връзвал, той от значение ли е, защото сега след като съм вързал всичко си работи, само тези два проблема имам.

П.С. Мога да вържа буфера към усилвателя за колоните, защото е 5-канален, но си мисля че е по-добре да използвам оригиналния такъв.
Ако нещо съм забравил да напиша свързано с мойте въпроси, питайте.

Благодаря Ви предварително !
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от AGT » 21 Окт 2013, 2:32

pepi_sky написа:................ Кабелът за буфера който отчита скоростта на колата не съм го връзвал, той от значение ли е, защото сега след като съм вързал всичко си работи, само тези два проблема имам...........



Какво е това животно бре ?
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от don_gori » 21 Окт 2013, 12:19

AGT написа:
pepi_sky написа:................ Кабелът за буфера който отчита скоростта на колата не съм го връзвал, той от значение ли е, защото сега след като съм вързал всичко си работи, само тези два проблема имам...........



Какво е това животно бре ?

Мился , че е имал предвид сигнал от скоростомера към Х/К усилвателя , така той прави накакви корекции на сигнала спрямо скоростта/шума в купето.
Но аз все още не мога да разбера цялата идея на колегата. От обясненията му става ясно само , че "не разбира много".
Аз разбрах май само че има някаква каса с усилвател (aftermarket) и иска да си монтира още една харман/кардън система :roll:
Трябва да се обесни по-точно и ясно какво има и какво иска да направи , защото под усилвател , буфер , говорители може да се разбират доста различни неща ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 22 Окт 2013, 19:11

Да колега точно това имах в предвид.
Сега да поясня щом не е станало ясно за какво става въпрос и какво исках да направя.
Реших да си обновя музиката в колата, като търсех повече сила и бас, защото това ми куцаше и не ми харесваше в колата. Така смених CD-то с Alpine IDA-X300, купих усилвател на THUNDER TCA SUPER 4A и бас Helix от серията Dark Blu 12''. Добавих и пищялки на задните говорители Jensen от серията Neodymium. Така слушах музика която ме задоволяваше за момента. В един момент обаче изгоря усилвателя който и без това не беше хубава марка. За ремонт ми искаха колкото да си купя нов и аз се отказах да го правя. Свалих и бас касата. Сега имах възможност да отделя пари за по качествена и хубава музика. Така се почнаха промените пак ! Купих за предна и задна линия Focal Integration IS165 с адаптори за монтаж на мястото на оригинални говорители. Смених CD-то с Alpine CDA-137BTI. Време беше да търся буфер и реших да си купя оригиналният буфер на Harman Кardon. След това си купих и усилвател Audison SRX5.
Целта ми беше да монтирам всичко и новите говорители да ги захранвам от усилвателя, а буфера да го захранвам от оригиналния му усилвател. След като монтирах всичко и вързах имах едно гадно пукане в говорителите и в буфера когато включвам, изключвам музиката и сменям песните. Пробвах да вържа буфера и да го захранвам от усилвателя за говорителите и пукането го нямаше вече, но не е добро решение, защото буфера идва слаб за усилвателя и ще скапя говорителите. Проблемът беше, че буфера идва доста слаб за колоните. Така се принудих да сложа пак бас касата на Helix Dark Blu 12'', захранвана от Audison-а. След малко настройка всичко си дойде на мястото.
Не ми допада идеята да слагам пак Helix-а в колата, но нямам друг избор поне за сега. Остана да си купя и монтирам кондензатор, малък HDD и четец за него с USB.
Мога да споделя мнение за звука от говорителите на Focal е уникален. Не съм предполагал че звука ще се промени така. Сега наистина добивам представа как свири Helix-a. Усилвателя захранва всички говорители и баса касата и мога да кажа че е перфектен. Накрая получих това което искам. Ако някой се интересува ще се постарая да дам инфо колко пари ми е легнало всичко.
Нещо което обмислям да направя зимата е да изрежа парчета ПДЧ или ОСБ и да монтирам задните говорители за тях, а не на кората за да намаля вибрациите които има. Същото нещо ми се иска да го направя и на предните говорители, но още не съм решил дали да режа ламарината зад говорителя на вратата за да използвам обема там, но още е под въпрос. Все пак ако режа ламарината ще слагам и изолация. Ако не сте ме разбрали какво имам предвид за монтажа с рязане и т.н. мога да приложа линк на тема от колегите фанатици със снимков материал за да добиете представа.
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от don_gori » 23 Окт 2013, 0:41

Колега ако беше си монтирал една Харман Кардън система както си му е реда , мисля че щеше да спестиш доста разправии , нерви и Финанси.
А откъм качество мисля че щеше да останеш повече от доволен :yes:
Та сега до колкото разбирам си се оправил с проблемите което е добре. И все пак преди да започнеш да режеш ламарини , да се изявяваш като дърводелец и прочие ... намери някое Е46 като твоето (купе,седан,кабрио) с оригинална Harman Kardon система и чуй за какво иде реч. Па после ако не ти хареса как са го измислили фабрично започвай с урезеляването на купето с цел да не дрънчи толкоз (майтап) :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от don_gori » 23 Окт 2013, 19:05

Хайде пак да видим колко ще излезне една х/к система и колко една aftermarket. Не казвам че хармана е най-добрата и качествена , а че е за парите си е горе долу най-добрия избор. + това си е оригинално всичко без да се праравят врати , кори , да се реже , мисли , изчсилява и прочие.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от don_gori » 24 Окт 2013, 8:08

Ами с малко търпение и късмет всичко се намира. За сравнение ще ти кажа при мен как бяха нещата.
Говоря за Е36 , където нещата са още по-редки отколкото при Е46 в момента.
Първо си събрах хи-фи пакета - усилвател , инсталация и всичките 10 говорителя. Свиреше доста прилично , но я замених за Harman Kardon. Hi-Fi пакета го продадох за 160лв с всичко.
Хармана ми излезна малко над 300лв , като имаше неща купувани от Американския Ибей ;)
Хайде сега ти сметни горе долу колко ще излезне едно подобно озвучение , и колко труд трябва да хвърлиш със сглобки , изчисления и т.н.
Слушал съм една Е39-ка на един колега тук във форума , да музиката беше просто Уау , но парите вкарани вътре се равняваха горе долу на едно прилично Е36 с М пакетче :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от don_gori » 24 Окт 2013, 11:51

Mario Pankov написа:Нещо ми намирисва, че целта ти е да спориш защото си взел Харман вече ( типично по български ) и ти е неприятно, когато някой каже, че не става. Ако това е целта ти, далеч не бих участвал.

Колега далеч съм от мисълтта да си хваля моето , още повече говорим за различни коли Е36 и Е46. Под думата "не става" може да се разбират доста неща - едни искат от баса да им дрънчи номера , други искат да чуват 2-ра 3-та китара и т.н. Все пак това озвучение е за масово производство , нормално е някакви aftermarket компоненти да са по-добри. Въпреки , че Хармана е най-високия клас озвучение това не го прави най-качествен.
Просто посъветвах колегата преди да започне да си реже враите и корите да седне в някое Е46 с Харман и да чуе за какво иде реч. Вече ако не му хареса да започва да налива пари в АМ компоненти , да си изчислява , смята и да твори :winky:
Трябва човек да намери някакво компромисно решение и то е строго индивидуално , все пак не живеем в тея коли :kuku:
За мен хи-фи / топ хи-фи системите са оптимален вариант за цена/качество/фабричен вид /разправии , купуваш слагаш и се радваш.
За мен това си е цяла наука и винаги може да има още и още. Както казах всеки избира какво да слага и да слуша , като не ти харесва подминаваш и така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 22 Яну 2014, 23:47

Здравейте колеги ! Темата беше в застой, но имах някой проблеми.
След толкова време мога да споделя мнение за музиката в колата ми. А то е: С новите говорители звука е невероятен :D и не съжалявам въобще за дадените пари до тук за музика в колата ! Има голямо значение с какво качество слушам мп3-ките.
Сега да споделя какви промени мисля да направя като се позагрее времето с цел повишаване на качеството и удобство.
1. За сега говорителите стоят монтирани на оригиналните места на задната кора и корите на вратите, но мисля да направя монтажа по стабилен и с по-малко вибрации с помощта на МДФ рингове. Ще използвам целия обем на вратите, което ще рече, че ще има малко рязане. После с помощта на ринговете ще изнеса говорителите напред до декоративната решетка на корите на вратите. Ще сложа и изолация на вратите задължително. Ето какво имам в предвид:
http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.ph ... 6-upgrade/
С такива рингове ще направя и задните говорители.
2. Буфер в багажника. Сега съм с баскаса 12'', но не ми харесва как се чува баса. Вътре има бас, но се чува глухо, а отвън съм като дискотека. Варианти които обмислям са:
-разполагам с оригинален буфер на Harman Kardon, но ми идва доста слаб. Мога да сменя говорителите на буфера, но не знам какви биха ми свършили работа. Така мисля че ще бъде най-добре !
- на мястото при подлакътника ! Това също не е лош вариант, но какъв говорител ще ми препоръчате ? За отворен или затворен обем ?
Тук обаче ме притеснява да няма големи вибрации на облегалката за стоящите отзад.

https://www.google.bg/search?q=replacem ... B640%3B240

Параметрите на стъпалото ми са: 4x55 Watt+1x185 Watt (4ohms) / 4x70 Watt+1x260 Watt (2ohms) / 4x50 Watt (4ohms)+1x300 Watt (2ohms) / 4x75 Watt (2ohms)+1x160 Watt (4ohms)

3. Къде да разположа пищялките отзад ? Някъде да търся място по задната кора или на панела отстрани ?
4. Ако не използвам оригиналния буфер на Harman Kardon ми се иска да сложа там стъпалото, но не съм сигурен дали ще може да се охлажда добре, защото и без това си загрява доста доволно. Остава и проблемът къде ще сложа кондензатора.
CarStereo011.jpg

Да речем, че за бас говорител/и мога да отделя до около 200лв.
Какво ще кажете за това което съм намислил ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 02 Фев 2014, 16:16

Да колега, имам отвори в ламарината под кората. Като идея това е добре и аз съм го мислил. Мога да ги закрепя с рингове от ПДЧ да речем. Това което не ми се иска е да режа кората. Мисля че няма да е проблем да ги монтирам там, но без да режа кората. Какви говорители би ми препоръчал за там ? Трябва да премеря дали ще се съберат два 8'' говорителя.

Що се отнася до монтаж на говорител на мястото при подлакътника, мислех да бъде евентуално само говорител без кутия. За този говорител който ми препоръчваш за монтаж там, ще ми е необходима доста помощ :help: Не знам как се смята кутия за говорител и т.н. Кой вариант би ми препоръчал ти ?

Поздрави !
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 03 Фев 2014, 17:55

Здравей колега !
Благодаря ти за дадените примери и разяснения :yes:
Имаш нещо такова в предвид за кутия предполагам. Това е от колегите фанатици :D
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=882071
Устройва ме да направя нещо подобно, но без да режа ламарината. Аз имам два отвора (фабричните). Въпросът е:
Мога ли да сложа два говорителя върху оригиналните отвори и от там да продължава кутията им в багажника ? Понеже съм доста бос и не разбирам, както бях написал в предните постове, имам още няколко въпроса :?:
Предполагам че не мога да монтирам двата говорителя на една плоскост, а на две отделни, защото ще остане ламарината по средата на самата кутия ?
Казваш, че трябва да орежа предната линия, но защо и как (с какво) ?
Как да сметна кутията необходима в моя случай ? Като гледам за първите три примери които си дал е необходимо около 20 литра кутия за един говорител. Другото което гледам е че дават параметри за около 50 литра кутия за един говорител за да стигне до около 32-33Hz.

П.С. Не искам да взимам още едно стъпало, ще използвам моето. Навит съм да направя някаква кутия както колегата фанатик е направил, но в по малки размери, защото багажникът ми е необходим.
Кой от първите три говорителя би ми препоръчал, като мога да постигна максимума от два такива. Ще ми бъдат ли достатъчни, защото в момента баса както бях казал ми идва глух и говорителите ми го надвикват осезаемо, като усиля музиката стабилно ?
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Дайте съвет и мнение...

Мнение от pepi_sky » 06 Фев 2014, 18:30

Проекта продължава с направата на кутии за буферите. Спях се на тези говорители HiVi M8N. Понеже гледам, че започва да се позагрява времето и мисля да задействам малко нещата. Сега съм с 80А бушон на захранването от този тип http://aval-bg.com/products/product_id/ ... 8/DLS+FH1B
Да го сменям ли с по-голям и ако да с колко А ? Захранващите кабели сам си ги купувал аз от най-обикновен магазин за ел. материали и са 20мм2. Трябва ли да го сменям с по-голям ?
Мисля да си купя изолация. Dynamat няма да е поради прекрасната цена на която се предлага, а и все пак това е любителски проект. От четене по форумите виждам, че доста хора използват Flashband или K-flex. Приемам и други алтернативи. Каква дебелина да бъде ? Изолация ще слагам на вратите отвътре и на външната част на вратите като използвам обема на вратите за говорителите. Мисля да сложа изолация и на ламарината под задната кора на тази част която гледа към купето и на тази към багажника. Знам че няма да постигна същия ефект като с Dynamat, но няма да е и като да няма никаква.
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook