Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен player

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен player

Мнение от nforced » 22 Апр 2019, 18:08

Пичове, след терзания от типа смяна BM24->BМ54 и какви и т.н. с цел изкарване на по-качествен сигнал за външен усилвател (които работи в момента на колата HERTZ 4+1) стигнах до интересно решение, което смятам да тествам.
Идеята ми е да запазя всичко което имам в момента: 16:9/МК3 и т.н както си е и да вкарам един Pioneer DEH-7300BT който имам под ръка в багажника и да взема сигнал от него като му сложа панела за управление горе при бутоните за шибедаха (без да е селско..) ИЛИ да си взема едно от тези дистанционни (на снимката долу) и да си го държа някъде отпред. Искам да купя един I-BUS интерфейс който да ми служи за управлението от волана. Как ви се струва идеята? В крайна сметка стигнах до извода, че няма как да извадя качествен звук през 20 годишните модули, отделно така решавам и други проблеми - ще имам bluetooth, mp3 флашка, дистанционно и т.н. :bchug:

ИзображениеИзображениеИзображение
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 890
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от SpeedyMan » 22 Апр 2019, 18:33

1. Този плейър не е ли само с 5 еквалайзера? Ако е така е доста --> посредствен като качество на звука. Все пак е по-добре от фабричния, но ако ще правиш хубав звук този PIONEER не е достатъчен, понеже високите са малко под въпрос (забележи, че последния еквалайзер е на едва 8 kHz, а за да вади кристални високи ти трябва нещо над 12 kHz)
2. Не ми е ясно защо искаш да оставиш заводското аудио? Може да помислиш за вариант с релета за превключване на високоговорителите от единия към другия плейър.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от nforced » 22 Апр 2019, 18:49

SpeedyMan написа:1. Този плейър не е ли само с 5 еквалайзера? Ако е така е доста --> посредствен като качество на звука. Все пак е по-добре от фабричния, но ако ще правиш хубав звук този PIONEER не е достатъчен, понеже високите са малко под въпрос (забележи, че последния еквалайзер е на едва 8 kHz, а за да вади кристални високи ти трябва нещо над 12 kHz)
2. Не ми е ясно защо искаш да оставиш заводското аудио? Може да помислиш за вариант с релета за превключване на високоговорителите от единия към другия плейър.


1. Не е и 5 даже има ниски, средни, високи и е от "високия" клас, но аз няма да го ползвам за звук, имам този HERTZ отзад монтиран и сменени колони в предните врати + елипски отзад + 12 бас всичко HERTZ, който захранва колоните, от касетофончето искам само по-качествен сигнал.

2. Заводското аудио не ми трябва реално, по-скоро искам да си запазя 16:9 екрана опред защото го ползвам за камера за задно и отделно мисля, че така изглежда по-добре като цяло оптред.
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 890
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от SpeedyMan » 22 Апр 2019, 19:09

A да видях на 100 Hz, 1kHz и 10 kHz. Посредствени корекции. Поне параметричен еквалайзер няма ли?
Вземай нещо с повечко ленти.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от nforced » 22 Апр 2019, 19:22

SpeedyMan написа:A да видях на 100 Hz, 1kHz и 10 kHz. Посредствени корекции. Поне параметричен еквалайзер няма ли?
Вземай нещо с повечко ленти.

Това ми е под ръка, искам поне концептуално да се докаже цялата схема, смяната е лесна работа. :D
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 890
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от SpeedyMan » 22 Апр 2019, 19:51

Тогава аз бих тунинговал оригиналната музика. Вътрешни филтри например, но това се прави малко трудно и не знам дали разбираш за какво говоря.. трябва някой с акъла си да го направи и с добър слух :D

Другия вариант е 2DIN по-съвременна уредба.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от Mitko_320 » 23 Апр 2019, 10:51

Мислих подобен вариант и аз за е36, но в жабката. Това дистанционно обаче, което се хваща за волана, работи с инфраред и няма да ти свърши работа без пряк контакт с плеъра. Като цяло ми е малко нелогично да съществува такова дистанционно, но все пак.

Това, което обмислих в последствие е Алпайн с кабел, който извежда "окото" на дистанционно (стандартно, не като това) на удобно място, но пак греда. Алпайн нямат късо шаси поне от тия модели, които ми влизат като логична инвестиция (при положение, че нямам ухо за звук, просто да свири нещо там горе долу и да има блутут), но да бучна един ориг. касетофон да свети само. Жабката не е достатъчно дълбока за него. А в багажника да му търся място и да пускам кабел през цялата кола, май не ми се занимава на този етап. Проект за зимата може би :D

Има и разни варианти за дистанционно през приложение, но май за Андроид не са толкова навътре, колкото за iPhone. Мислих мислих и дойде пролетта, стана време да я вадя от гаража и не ми се иска да я разглобявам сега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от nforced » 23 Апр 2019, 19:43

Днес взех едно модулче Connects2 CTSBM003.2 (за 17 пинова букса). До мемента ситуацията е следната: махнати са радио модула, оригиналния усилвател и cd-то. Тази букса се включва на мястото на радио модула и прави така, че да бутоните на волана да управляват pioneer-чето отзад (по ирония на съдбата МК модула е с точния размер 1 DIN и сложиш радиото там..). Какво работи в момента: бутоните на волана - напред/назад, звук нагоре/надолу, бутона за телефона - когато се вържа през bluetooth-а към касетофончето вдига (и затваря?). Какво не работи: бутона за включване на радиото на монитора отпред, контрола на звука от същата врътка, станциите 1 до 6 на монитора, режима - радио/disc/mp3. Следващото нещо е да пробвам да върна радио модула и да видя дали какво ще проработи и да как се вържа поне ON/OFF на радиото да си работи пак през това копче на монитора, това би трябвало да стане лесно с малко работа с поялника. Надявам се да намеря начин да направя да работи и смяната на режима радио/мп3, засега ще вкарам "окото" за IR приемника от pioneer-a в купето и ще карам с това дистанционно което имам (на снимката долу). Скоро ще докладвам пак и ще направя снимки.

http://www.connects2.co.uk/Product/Prod ... CTSBM003.2
ИзображениеИзображение
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 890
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от SpeedyMan » 23 Апр 2019, 20:46

Е добре, ама така инвестираш във варианта с посредствения плейър. После ще се окаже, че корекциите не са адекватни за говорителите ти в момента и пак няма да те кефи звука. Ще даваш пари и за смяната им и т.н.
Що не взе нещо с много настройки по звука, както ти писах вчера?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от nforced » 23 Апр 2019, 20:48

SpeedyMan написа:Е добре, ама така инвестираш във варианта с посредствения плейър. После ще се окаже, че корекциите не са адекватни за говорителите ти в момента и пак няма да те кефи звука. Ще даваш пари и за смяната им и т.н.
Що не взе нещо с много настройки по звука, както ти писах вчера?


Колега, в момента звука е пъти по-качествен от фабричния, това ме устройва за сега :yes:
Що се отнася до говорителите, както писах по-горе всичките са Hertz и то не от евтините, ако ще сменям нещо, няма да са те. Крайната ми цел не е кола за аудио изложение, а нещо което да е достатъчно качествено за моите нужди, нямам намерение да набивам пари до безкрай в това ;)
Едни врати напред

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: Е38 740i
Мечтае да кара: само BMW

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от headtrick » 01 Юли 2019, 15:14

nforced написа:Днес взех едно модулче Connects2 CTSBM003.2 (за 17 пинова букса). До мемента ситуацията е следната: махнати са радио модула, оригиналния усилвател и cd-то. Тази букса се включва на мястото на радио модула и прави така, че да бутоните на волана да управляват pioneer-чето отзад (по ирония на съдбата МК модула е с точния размер 1 DIN и сложиш радиото там..). Какво работи в момента: бутоните на волана - напред/назад, звук нагоре/надолу, бутона за телефона - когато се вържа през bluetooth-а към касетофончето вдига (и затваря?). Какво не работи: бутона за включване на радиото на монитора отпред, контрола на звука от същата врътка, станциите 1 до 6 на монитора, режима - радио/disc/mp3. Следващото нещо е да пробвам да върна радио модула и да видя дали какво ще проработи и да как се вържа поне ON/OFF на радиото да си работи пак през това копче на монитора, това би трябвало да стане лесно с малко работа с поялника. Надявам се да намеря начин да направя да работи и смяната на режима радио/мп3, засега ще вкарам "окото" за IR приемника от pioneer-a в купето и ще карам с това дистанционно което имам (на снимката долу). Скоро ще докладвам пак и ще направя снимки.

http://www.connects2.co.uk/Product/Prod ... CTSBM003.2
ИзображениеИзображение



здрасти колега,
няма как да работят копчетата на монитора когато премахнеш радио модула. монитора и копчетата около него са просто телевизор с... да го наречем дистанционно. когато оперираш с тях те всъщност управляват функциите на радио модула(увеличаване намаляване, FM, AM, включване и изключване). за съжаление не мисля, че ще успееш да подкарап всичко хем да е през новия плеър хем да ти работи през навито.
lud

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Е38 запазване на фабричното аудио/дисплей + външен playe

Мнение от nforced » 18 Юли 2019, 20:29

Вече го направих колега :bchug:
Имам работещи: врътката - сманя на source и ниво на звука, смяна на папки, лампичката. С един лан кабел и малко преправяне всичко става, реално си извадих каквото ми трябваше от панела на pioneer-a който сега седи на мястото на навигацията в багажника :mhihi:
Едни врати напред

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook