Музика в Bmw e46

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Кара: Bmw 320D
Мечтае да кара: Bmw ///M3

Музика в Bmw e46

Мнение от Style » 10 Ное 2017, 10:55

Здравейте! Сложих си субуфер в багажника 12ка (250w rms, 800 max, кутия със затворен обем) предните говорители смених с hertz, вързал съм ги към усилвателя(magnat rapbull 360), който е 4 канален, баса съм го вързал на мостов режим. Радиото е alpine cde сериите. Доволен съм от всичко, само че баса ми куца. Пробвах с настройки от радиото да ги оправя, като е усилен слабо, баса се чува, колкото повече увеличавам звука, толкова повече намалява баса. Махнал съм задните говорители, които бяха оригинални, заедно с “легенчетата”, в които лягат говорителите. Махнал съм ги с цел да влиза баса. Когато съм пуснал радиото, и съм усилил баса, когато отворя предните врати, багажника или сваля прозорците, баса се усилва значително. Колата е е46 седан, преди фейса, отзад на седалките нямам подлакътник. Въпросът ми е, възможно ли е да се подобри баса, ако отрежа парче от ламарината в лявата и дясната част, която е зад задната облегалка, ако не става по този начин, то как да го подобря? Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Кара: 320d 00"
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от Silverlight » 17 Дек 2017, 13:09

Защо просто не отвориш един отвор в кората и не сложиш един бас рефлектор? Ако искаш да изглежда по-ОЕМско си купи облегалка за задните седалки с подлакътник и изрежи само тенекията там където идва подлакътника.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Мнение от pimpo » 18 Дек 2017, 9:48

Щом при отворени врати баса се увеличава, вероятно имаш грешна фаза на някой от говорителите. Първото което бих пробвал аз е да обърна поляритета на баскасата в багажника. Ако това не помогне, просто я мести на различна позиция в багажника и слушай.

Също така направи и друго - изключи баскасата и слушаи САМО предните 2 говорителя. Поиграй си с баланса и мести межу ляв и десен канал. Ако усетиш баса да изчезва при средно положение и да се усилва при крайно ляво/дясно, това 100% значи че единия от двата говорителя е с обърнат поляритет (често срещана грешка). Ако се окаже така, повтори опита с обръщането на поляритета на баскасата!

Оригиналните говорители на задната кора никак не са лоши. Ако имаш с какво да ги храниш, ги сложи пак, само им махни кечетата, които са на дъното на паниците! И разбира се отново внимавай с поляритета на говорителите.

Също така за по-добър бас е много добре ако изрежеш ламарината зад предните говорители. Заминавка е, трябва да се изолира после със "силиконова палачинка" за да не влиза вода. НО ефекта е поразителен. Аз нямам бас каса, само с оригиналните говорители и музика съм, но баса е довоооолно добър.

А това, че с усилването баса ти намалява, вероятно е задари loudness функията на самия плеър. Тя точно това прави. Изключи я и си усили баса от еквалайзера. Лауднес аз не ползвам защото ме дразни точно този "ефект".
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Кара: Bmw 320D
Мечтае да кара: Bmw ///M3

Мнение от Style » 21 Дек 2017, 0:49

Благодаря! А дали ще направя грешка ако вържа сегашните ми предните говорители да се захранват през касетофона, а задните(оргигиналните) през 4-каналния усилвател? И забравих да спомена, че седмица след монтажа на предните говорители, получавам някакъв шум в говорителите само при пуснати фарове, и когато натисна спирачката, шума спира. Когато е запален двигателя, шума не се увеличава. Пробвах с други чинчови кабели, но без успех. Захранващия кабел и чинчовия не минават един до друг. Пробвах с друг усилвател и други колони, но шума си остава. Сложих радиото в друга кола, шум няма. Когато махна едната крушка за габарит и стоп на левия стоп, шума изчезва. Комшия ми даде неговата платка с неговите крушки( пак е46 седан преди фейса) но без резултат. Прекъснах плюса на тази крушка и взех от другия стоп от същата крушка, шум няма. Гледах буксата, зачистих пиновете, върнах плюса обратно на крушката, и отново има шум. Ходих в Тояга (Плевен) и ми казаха, че този шум бил нормален при тези БМВ-та, и няма как да отстранят проблема, но не ми се вярва да е така, защото това се появи седмица след като монтирах говорителите. През седмицата нищо не съм пипал по колата. Почистих клемите на акумулатора, минуса на усилвателя е стегнат здраво, няма хлабава връзка при кабелите на усилвателя.
Как бих могъл да отстраня този проблем, или къде в Плевен биха могли да ми помогнат?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Мнение от pimpo » 27 Дек 2017, 23:23

Аз дори бих вързал четирите оригинални говорителя директно към плеъра. Те при повече мощност няма да живеят дълго :)
Но пак ще ти напомня да внимаваш с поляритета. Като навържеш всичко, пробвай с 2 по 2 говорителя дали не изчезва баса. Примерно пускаш само предните два и местиш баланса от център до ляво и дясно. След като предните са проверени, проверяваш задните по същия начин. А накрая правиш същото с фейдъра - от крайно предно до крайно задно положение. Баса не трябва да изчезва когато си в централно положение. И след всичко това, вече пускаш бас касата и обръщаш поляритета, за да усетиш кога "рита" по-добре.
За шума - не знам. Изглежда като смущение по захранването или лоша връзка на оплетката на аудиокабела между плеъра и усилвателя. Прегледай хубаво връзките около буксите му. Едва ли се е скапал самия кабел.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Назад към Car аудио и видео