Програмиране на АСС модул BMW 7, F01 F02

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.03.2016
Пол: Мъж

Програмиране на АСС модул BMW 7, F01 F02

Мнение от ivaylo_k » 15 Мар 2016, 13:04

Здравейте, имам нужда от помощ. Трябва да настроя АСС модула на BMW 7 серия F02.
Оригиналния модул на автомобила липсва и сме сложили съвместим който не отговаря по part № но заработва с автомобила.
Проблема е че при изчистване на грешката модула заработва с пълна функционалност но след няколко дни спира - което според нас е заради разликата между зададените в сензора параметри за вертикал и хоризонтал и тези на камерата.
В модула трябва да се зададат точни параметри за вертикал и хоризонтал на камерата, които за жалост ми казаха че могат да се разберат в оторизиран сервиз на BMW на специален стенд с огледала и т.н. Проблема е че ако отидем в BMW мислим че ще ни откажат настройка тъй като сме сложили съвместим АСС модул а не този който си излиза за автомобила. Общо взето ще искат да ни вземат парите за нов.
Въпросът ми е:
Има ли как да се разберат параметрите на камерата посредством модела на колата по VIN,
или има ли някъде такъв стенд на друго място?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Програмиране на АСС модул BMW 7, F01 F02

Мнение от Atsalov » 15 Мар 2016, 16:35

Може да пускаш една тема, а не в няколко раздела по една.

Сега по темата, няма да имат нищо против дилърите да ти вземат парите за калибрация, но ако не стане ще си имат солидно оправдание, това за стойностите е голяма главоблъсканица, няколко пъти съм го правил успешно и още няколко дестки пъти неуспешно. Така че скачай при най-близкия и стискай палци всичко да мине наред.

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook