Каско + имобилайзер ????

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Каско + имобилайзер ????

Мнение от bigfan » 28 Май 2015, 19:31

Здравейте. От 2 дни съм горд собственик на този уникален автомобил ! Искам да Ви попитам за каското. Искат ми колата да има имобилайзер , който те да ми инсталират , а ако колата има такъв серийно , да го докажа с документ. ... как мога да разбера дали имам имобилайзер и как да им докажа , защото не ми се дават 300-400 лв , особено ,ако е за нещо което вече имам ... Благодаря предварително :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от stony1 » 28 Май 2015, 19:42

Кои са тези малоумни застрахователи :dunno:
Нали при застраховката им даваш VINа на колата, точно по него се проверява как е излязъл автомобилът от завода.
Какво по-голямо доказателство искат от това :banghead:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от bigfan » 28 Май 2015, 20:03

Добре де ... Как да разбера дали имам ? В Бмв вин декодер-а поне аз не виждам да ми излиза имобилайзер . Възможно ли е да е серийно и да не го пишат в допълнителните ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от iliew » 28 Май 2015, 21:07

Армеец искат монтажа на имобилайзер за по-скьпите автомобили..... Проблема е,че трябва ти да си го платиш... Е.ати цирка...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от stony1 » 28 Май 2015, 21:29

bigfan написа:Добре де ... Как да разбера дали имам ? В Бмв вин декодер-а поне аз не виждам да ми излиза имобилайзер . Възможно ли е да е серийно и да не го пишат в допълнителните ?

Иди в някое представителство на БМВ и ги помоли да ти направят една справка (разпечатка) на оборудването на автомобила, което касае "сигурността". да подпишат документа и да му сложат печат. После този документ го дай на застрахователя.

iliew написа:Армеец искат монтажа на имобилайзер за по-скьпите автомобили..... Проблема е,че трябва ти да си го платиш... Е.ати цирка...

Армеец признават заводски монтираните имобилайзери.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от iliew » 28 Май 2015, 22:25

stony1 написа:
bigfan написа:Добре де ... Как да разбера дали имам ? В Бмв вин декодер-а поне аз не виждам да ми излиза имобилайзер . Възможно ли е да е серийно и да не го пишат в допълнителните ?

Иди в някое представителство на БМВ и ги помоли да ти направят една справка (разпечатка) на оборудването на автомобила, което касае "сигурността". да подпишат документа и да му сложат печат. После този документ го дай на застрахователя.

iliew написа:Армеец искат монтажа на имобилайзер за по-скьпите автомобили..... Проблема е,че трябва ти да си го платиш... Е.ати цирка...

Армеец признават заводски монтираните имобилайзери.

Ти имаш ли в армеец,защото при мен се заядоха за е65 и ме отказаха да правя при тях ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от stankata777 » 29 Май 2015, 3:26

Няма да минеш без допълнителен имобилайзер при каско в Армеец или ЛевИнс.Фабричните се елиминират лесно от джамбазите,затова искат допълнителен монтиран в посочен от тях сервиз или в оторизиран БМВ дилър.Докато не го направиш,няма да ти важи клаузата за каско,това го има в общите им условия.Когато си поставях допълнителният имобилайзер имаше разлика от 100лв между Дару и Камор за ЕДИН и същ вид имобилайзер.Ако то се свидят тези пари -около 400лв(2резервоара гориво) си сбъркал горчиво модела....Успех!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от iliew » 29 Май 2015, 5:31

stankata777 написа:Няма да минеш без допълнителен имобилайзер при каско в Армеец или ЛевИнс.Фабричните се елиминират лесно от джамбазите,затова искат допълнителен монтиран в посочен от тях сервиз или в оторизиран БМВ дилър.Докато не го направиш,няма да ти важи клаузата за каско,това го има в общите им условия.Когато си поставях допълнителният имобилайзер имаше разлика от 100лв между Дару и Камор за ЕДИН и същ вид имобилайзер.Ако то се свидят тези пари -около 400лв(2резервоара гориво) си сбъркал горчиво модела....Успех!

Все баровци се навьдихте тука... Кой беше ТИ че да ми казваш какво сьм обьркал и какво не!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от bigfan » 29 Май 2015, 6:18

Изобщо не става въпрос за парите :) дано поне другите колеги да са ме разбрали правилно ... Благодаря Ви за отговорите . Писах до БМВ България и днес очаквам техния отговор , ще го споделя с Вас :) Лек ден !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от Пилев » 29 Май 2015, 8:04

Всичко хубаво на тия имобилаизери. И мен ме накараха да сложа, НО. Какво става като се прецака и те остави на сред Германия или Франция?
Отговора от фирмата беше, еми те не се развалят :kuku:
Патил съм си, макари и не с моя кола, от такова нещо. Спираш на бензиностанция и после колата няма палене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от stony1 » 29 Май 2015, 8:13

iliew написа:
stony1 написа:
bigfan написа:Добре де ... Как да разбера дали имам ? В Бмв вин декодер-а поне аз не виждам да ми излиза имобилайзер . Възможно ли е да е серийно и да не го пишат в допълнителните ?

Иди в някое представителство на БМВ и ги помоли да ти направят една справка (разпечатка) на оборудването на автомобила, което касае "сигурността". да подпишат документа и да му сложат печат. После този документ го дай на застрахователя.

iliew написа:Армеец искат монтажа на имобилайзер за по-скьпите автомобили..... Проблема е,че трябва ти да си го платиш... Е.ати цирка...

Армеец признават заводски монтираните имобилайзери.

Ти имаш ли в армеец,защото при мен се заядоха за е65 и ме отказаха да правя при тях ;)


От застрахователите на БГ пазара не съм правил каско единствено при ЛевИнс и за тях нямам наблюдения. Колата ми има ОЕМ имобилайзер и никой не ми е искал да слагам допълнителен или да ме праща в "доверен" сервиз за монтаж на такъв.
В БГ ми прави впечатление, че застрахователите има двоен аршин за автомобилите. Ако колата е по-нова, започват да си измислят всякакви изгъзици, като дискутираната в темата.
Ако се появиш с един чисто нов автомобил при който и да е застраховател и той ти изиска допълнителен имобилайзер, след монтажа на устройството дали ще важи гаранцията на колата?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от stankata777 » 29 Май 2015, 10:10

Да,ще важи гаранцията! :yes: По спомен в Армеец задължителният допълнителен имобилайзер беше само за определени модели.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от ico530d » 18 Юни 2015, 12:33

Колега не съм сигурен, но можеш да провериш в ДЗИ при сключване на каско ти дават GPS за колата. Това ще ти реши проблема с имобилайзера (а ти сигурно имаш такъв ОЕМ), ще си спокоен, че можеш във всеки един момент да видиш къде точно ти е колата и не на последно място няма да те товарят с премиите, понеже караш БМВ. :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.08.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d 2010

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от hdaskalov » 22 Юни 2015, 12:08

Колега аз съм в ДЗИ. Единственото изискване е да има аларма или имобилайзер за да важи клауза КРАЖБА. Всички F01 имат фабрично вграден имобилайзер и съответно не ме накараха да слагам нищо друго!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от bigfan » 09 Авг 2015, 10:40

И сега да Ви кажа какво се случи в крайна сметка . Накараха ме от Булстрад да сложа имобилайзера им , като ме убеждаваха , че е абсолютно невъзможно да даде проблем и да ме остави на пътя ...Да ама НЕ !! На 2 рата седмица колата ме остави на една спирка , не иска да запали и това е ....мина половин час и някакси тръгна . След 3-4 дни същия проблем , само че на майната си в една гора - ужас ! Звъня обезумял , отново ме убеждават , че е пробелм с колата а не с имобилайзера . Отивам на другия ден в БМВ , естествено проблема е точно от шибания имобилайзер . Оттам грандиозен скандал във фирмата , която ми го сложи . Накарах ги за тяхна сметка да ми го заменят с GPS , и естествено да ми платят фактурата в БМВ ! От личен опит Ви казвам - не слагайте тези шитни !!! :)

Следваща

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook