Каско + имобилайзер ????

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от rafa224 » 17 Май 2016, 16:13

armani78 написа:Преизподнята е ,,оня спамерският '' Ви форум,знаеш кой! :mhihi:

П.С.Брокера ми днес ,ми каза че за този модел не изискват допълнително нищо.Само фабричната аларма и имобилайзер са достатъчни.

То не е въпроса какво изискват а сигурността и твоето спокойствие. Факт е, че BMW са най-крадените коли. Както казах те не ти изискват GPS а за коли над 40 хил. си слагат GPS, който си е тяхна собственост и при продажба на колата или смяна на компанията трябва да им го върнеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от adovet » 31 Май 2016, 12:26

Днес почнах да се ослушвам за каско оферти, защото моята изтича след 1 месец и искам да се махна от Лев инс. Хареса ми офертата на Generali, обаче искат поставяне на имобилайзер в техен сервиз. Този на колата и други допълнително слагани не важели. Има ли някой наблюдения, и дали има вариант да се избегне тази интервенция с имобилайзера?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от rafa224 » 01 Юни 2016, 8:59

adovet написа:Днес почнах да се ослушвам за каско оферти, защото моята изтича след 1 месец и искам да се махна от Лев инс. Хареса ми офертата на Generali, обаче искат поставяне на имобилайзер в техен сервиз. Този на колата и други допълнително слагани не важели. Има ли някой наблюдения, и дали има вариант да се избегне тази интервенция с имобилайзера?

Аз от няколко години се каня да се махам от Армеец но все си подновявам там :) От какво си недоволен в Лев Инс, че аз мислех да се местя там :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от adovet » 01 Юни 2016, 9:16

rafa224 написа:
adovet написа:Днес почнах да се ослушвам за каско оферти, защото моята изтича след 1 месец и искам да се махна от Лев инс. Хареса ми офертата на Generali, обаче искат поставяне на имобилайзер в техен сервиз. Този на колата и други допълнително слагани не важели. Има ли някой наблюдения, и дали има вариант да се избегне тази интервенция с имобилайзера?

Аз от няколко години се каня да се махам от Армеец но все си подновявам там :) От какво си недоволен в Лев Инс, че аз мислех да се местя там :D

Много почнаха да се скътават и да измислят всякакви причини за да не платят. То общо взето навсякъде е така, ама последно ми платиха 130лв. за челно стъкло

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от rafa224 » 02 Юни 2016, 9:21

adovet написа:
rafa224 написа:
adovet написа:Днес почнах да се ослушвам за каско оферти, защото моята изтича след 1 месец и искам да се махна от Лев инс. Хареса ми офертата на Generali, обаче искат поставяне на имобилайзер в техен сервиз. Този на колата и други допълнително слагани не важели. Има ли някой наблюдения, и дали има вариант да се избегне тази интервенция с имобилайзера?

Аз от няколко години се каня да се махам от Армеец но все си подновявам там :) От какво си недоволен в Лев Инс, че аз мислех да се местя там :D

Много почнаха да се скътават и да измислят всякакви причини за да не платят. То общо взето навсякъде е така, ама последно ми платиха 130лв. за челно стъкло

Всички са така. На втора или трета щета започват да отказват. И Армеец ми отказаха щета и бях амбициран да ги сменя но не намерих приемлива алтернатива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от Wpb19 » 02 Юни 2016, 10:46

rafa224 написа: На втора или трета щета започват да отказват.

Според мен не е точно така за щетите, не мисля, че има значение броят,ако не са прекалено много де. Аз също си правя каското като теб в Армеец и само тази година имам заведени 3 броя. Вярно, че само едната е по-сериозна, но не са ми отказали нито една към момента и това е и причината да направя каско отново при тях. Просто като стане нещо не чакам да минава време или да ми се събират повече, както правят доста хора, ами веднага им звънкам и обявявам какво и къде се е случило.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от rafa224 » 03 Юни 2016, 13:46

Wpb19 написа:
rafa224 написа: На втора или трета щета започват да отказват.

Според мен не е точно така за щетите, не мисля, че има значение броят,ако не са прекалено много де. Аз също си правя каското като теб в Армеец и само тази година имам заведени 3 броя. Вярно, че само едната е по-сериозна, но не са ми отказали нито една към момента и това е и причината да направя каско отново при тях. Просто като стане нещо не чакам да минава време или да ми се събират повече, както правят доста хора, ами веднага им звънкам и обявявам какво и къде се е случило.

Аз от 10-15 год съм при тях. Досега само два пъти са ми отказвали и единия път я преразгледаха и платиха като написах възражение. Но моя застраховател ми каза, че вече им е такава политиката и говорим най-вече за щети на паркинг да не са повече от 2-3. Дори при три има и завишение при подновяването на застраховката следващата година. Иначе ако е регресна т.е при ПТП, за което не си виновен и при която си дърпат от застраховката на другия не се брой.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от Dextuar » 03 Юни 2016, 14:09

rafa224 написа:
Wpb19 написа:
rafa224 написа: На втора или трета щета започват да отказват.

Според мен не е точно така за щетите, не мисля, че има значение броят,ако не са прекалено много де. Аз също си правя каското като теб в Армеец и само тази година имам заведени 3 броя. Вярно, че само едната е по-сериозна, но не са ми отказали нито една към момента и това е и причината да направя каско отново при тях. Просто като стане нещо не чакам да минава време или да ми се събират повече, както правят доста хора, ами веднага им звънкам и обявявам какво и къде се е случило.

Аз от 10-15 год съм при тях. Досега само два пъти са ми отказвали и единия път я преразгледаха и платиха като написах възражение. Но моя застраховател ми каза, че вече им е такава политиката и говорим най-вече за щети на паркинг да не са повече от 2-3. Дори при три има и завишение при подновяването на застраховката следващата година. Иначе ако е регресна т.е при ПТП, за което не си виновен и при която си дърпат от застраховката на другия не се брой.


Колеги, а както става при ПТП, ако те ударят здравата, установи се, че вината е у дригия водач и ти си заведеш щетата при твоя застраховател и те си я пишат регресна? Накратко, удариха ни преди няколко седмици, отидохме до Алианц, заведохме щетата като предадохме и протокола от кат. Колата е на сравнително ниска сума застрахована (5250лв.). Сега понеже е СААБ 9-5 и гръмнаха айрбезите и трябват нови, плюс ново табло, което е скъпо, защото почти няма, едва ли не искат да я пишат тоталка. Еми ако бяхме завели щетата директно при гражданската на виновния, тогава каква щеше да е границата за тоталка... Имам чувството, че се прецакахме, като го минахме през нашия застраховател.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от Пилев » 03 Юни 2016, 14:55

:OT: Едва ли сте се прецакали. Без жалби и молби и разправии щяха да ви дадът 1000-тина лева от гражданската.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Каско + имобилайзер ????

Мнение от Dextuar » 14 Юни 2016, 9:33

Пилев написа::OT: Едва ли сте се прецакали. Без жалби и молби и разправии щяха да ви дадът 1000-тина лева от гражданската.


Еми колега не знам кое е по-добре. Сега от Алианц ги чакаме вече почти месец, повече от 15 работни дни както е по-договор и никакъв отговор. Дори не си вдигат служителите им телефона, човек не може да разбере нищо какво става. При положение, че ще вземат пари по гражданската, а няма да се бръкнат, какво толкова го бавят? И имат ли право да обявят колата за ТОТАЛ?

И в тази тема ще го кажа - НИКОГА повече АЛИАНЦ - европейски цени, българско обслужване! :banghead: :ranting:

Предишна

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook