Каско

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Каско

Мнение от stanislav24 » 24 Окт 2013, 21:21

Колеги кажета къде си правите каското ? Аз имам проблем с твърде ниската застрахователна стойност която дават за БМВ. Досега бях в ДЗИ, но ми изтича договора и днеска бях до Армеец, но там има някой неща които ме притесняват в общите им условия.
Например аз нямам фабрично вградена аларма, а в техните условия пише, че трябва освен имобилайзер да имам звукова или светлинна охранителна система за да важи клауза Кражба?? Казват ми да купя най простата аларма и да снимат дистанционните без да се монтира реално, но на мен това не ми харесва.

Дайте някакви съвети..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Каско

Мнение от stankata777 » 26 Окт 2013, 14:26

Много сложно стана с БМВ каската...,аз с Е71 реално нямам избор-мога да застраховам само в Армеец!При теб вариантите са повече,но препоръчителните само три:ДЗИ,Армеец и Алианц,избягвай Булинс,ЛевИнс,Булстрад..Провери задължително в Алианц,може пък да се харесате.Мисля навсякъде ще ти искат аларма,все пак застраховаш Е65!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Каско

Мнение от bmw545i » 06 Ное 2013, 10:06

stanislav24 написа:Колеги кажета къде си правите каското ? Аз имам проблем с твърде ниската застрахователна стойност която дават за БМВ. Досега бях в ДЗИ, но ми изтича договора и днеска бях до Армеец, но там има някой неща които ме притесняват в общите им условия.
Например аз нямам фабрично вградена аларма, а в техните условия пише, че трябва освен имобилайзер да имам звукова или светлинна охранителна система за да важи клауза Кражба?? Казват ми да купя най простата аларма и да снимат дистанционните без да се монтира реално, но на мен това не ми харесва.

Дайте някакви съвети..


Ти ако имаш оригинална аларма, тя свири и свети. Как ще монтираш аларма, ония тъпанари режат и наставят кабели - става чудо. В краен случай отиваш в Камор и там ти монтират алтернативна за 600 кинта, с гаранция и весе пак от БМВ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Каско

Мнение от Spoika » 13 Ное 2013, 19:25

ако имаш червена лапичка под огледалото за задно виждане, знчи имаш аларма и няма смисъл да монтираш нова.

аз съм в Армеец и нямам проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Каско

Мнение от bmw545i » 13 Ное 2013, 23:09

Spoika написа:ако имаш червена лапичка под огледалото за задно виждане, знчи имаш аларма и няма смисъл да монтираш нова.

аз съм в Армеец и нямам проблеми.


И аз съм в Армеец обаче вече искат да чуят, че свири.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Re: Каско

Мнение от stanislav24 » 16 Ное 2013, 14:45

Да имам червена лампичка, но това не означава, че имам аларма ;(

Единствения начин да се провери е в представителство на БМВ по ВИН номера дали е монтирана фабрично, което и направих и се оказа, че нямам.
Има и един руски сайт за БМВ в който може да се провери по ВИН.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Каско

Мнение от bmw545i » 17 Ное 2013, 0:14

stanislav24 написа:Да имам червена лампичка, но това не означава, че имам аларма ;(

Единствения начин да се провери е в представителство на БМВ по ВИН номера дали е монтирана фабрично, което и направих и се оказа, че нямам.
Има и един руски сайт за БМВ в който може да се провери по ВИН.


Естествено, че врътката за огледалото няма как да показва за алармата. Тук можеш да провериш без да ходиш в БМВ

http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html
:yes:

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook