Избор на гуми

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Избор на гуми

Мнение от stanislav24 » 09 Окт 2013, 6:43

Здравейте.

Някой минал ли е от рънфлат гуми на обикновени и има ли голяма разлика ?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на гуми

Мнение от manolov55 » 10 Окт 2013, 16:49

Здравей, разликата е огромна, с обикновените вози много по-меко, но трябва да пазиш джантите 2 пъти повече защото рънфлета е доста по твърда гума и при нея няма кривене на джанти, но за сметка на това я цепиш като диня от дупка. Дано съм бил полезен. Поздрави :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Re: Избор на гуми

Мнение от stanislav24 » 10 Окт 2013, 19:31

Здравей.

Благодаря за отговора. Поръчах зимни Пирели Сотозеро2 обикновени. Надявам се да остана доволен, защото в момента колата ми се струва че вози доста твърдо даже и в комфортен режим. Един приятел с Х5 също ми беше споделил, че като ги е махнал рънфлатките все едно се качва на друга кола :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Избор на гуми

Мнение от bmw545i » 06 Ное 2013, 10:15

stanislav24 написа:Здравейте.

Някой минал ли е от рънфлат гуми на обикновени и има ли голяма разлика ?


Огромна разлика, тук не става за рънфлети. Много по-меко вози и пази джантите. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Избор на гуми

Мнение от bmw545i » 06 Ное 2013, 10:17

manolov55 написа:Здравей, разликата е огромна, с обикновените вози много по-меко, но трябва да пазиш джантите 2 пъти повече защото рънфлета е доста по твърда гума и при нея няма кривене на джанти, но за сметка на това я цепиш като диня от дупка. Дано съм бил полезен. Поздрави :yes:


Напротив, именно защото са твърди, предават удара на джантата и я кривят много по-често. Конвенционалните поемат удара и пазят джанта! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Избор на гуми

Мнение от Spoika » 13 Ное 2013, 19:33

Напълно съм съгласен с колегата, с рън флат кривиш джанта повече от колкото с обикножена гума. Това лято минах на мишелин пилот не рън флет и се качих в друга кола :) повече комфорт, но ги пази! че един балон ще ти съсипе хубавото настроение :)

имай на предвид, че с не рън флет гуми реакциата на колата при завиване е малко по бавна. Няма да го имаш прецизните маневри даже при леко мурдане на волна. Според мен това се усеща в диапазон от 5-10%.

Нека другите колеги да потвърдят ако и те имат такива наблюдения.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Re: Избор на гуми

Мнение от stanislav24 » 16 Ное 2013, 13:37

Здравейте Колеги !

Значи сложих зимни обикновени Пирели. Определено возията се промени коренно, но се загуби острата реакция на автомобила както е писал по-горе колегата, но незнам дали се дължи на зимния протектор на гумата или на по-мекия борд.

Най-вече намирам разлика в задното завиване - с летните гуми задницата се усещаше как се приплъзва като опашка на змия , а сега това нещо се изгуби.

Возията определено е много пъти по-добра и живот и здраве лятото ще си взема обикновен комплект летни гуми.

Моля колегата SPOIKA -да сподели на какъв модел Мишелин се е спрял ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Избор на гуми

Мнение от Spoika » 19 Ное 2013, 23:46

здравей!

мек е борда, за това ти се струва плаваща :D

спрях се на мишелин пилот спорт 3 до колкото си спомням. гумата е страхотна но иситнския кеф е като е загряла, защото тогава има безупречното сцепление с асфалта. От личен опит знам а и по разбиращите го твърдят. комплекта ми излезна 2000 лв от примекс.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Re: Избор на гуми

Мнение от stanislav24 » 20 Ное 2013, 16:12

Колега оригиналната гума ми беше Goodyear Excellence и ми правеше впечатление, че когато пресичам лентата на пътното платно или пътя не е абсолютно равен по някой път ме дърпа много рязко в другата посока. Сега това нещо с обикновената зимна гума изчезна. Затова се чудя дали да сложа пак Excellence или обикновени Michelin PS3 ? От Континентал изобщо не бях доволен на Q7-цата, защото след 10000км ставаха много шумни и общо взето се износваха доста бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Избор на гуми

Мнение от bmw545i » 20 Ное 2013, 21:08

stanislav24 написа:Колега оригиналната гума ми беше Goodyear Excellence и ми правеше впечатление, че когато пресичам лентата на пътното платно или пътя не е абсолютно равен по някой път ме дърпа много рязко в другата посока. Сега това нещо с обикновената зимна гума изчезна. Затова се чудя дали да сложа пак Excellence или обикновени Michelin PS3 ? От Континентал изобщо не бях доволен на Q7-цата, защото след 10000км ставаха много шумни и общо взето се износваха доста бързо.


Колега, дърпането се получава от коловозите на платното а не от маркировката. Не е и от марката гуми а от ширината им. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Избор на гуми

Мнение от msi200 » 20 Ное 2013, 22:06

Да добавя, че нормалните гуми изкарват поне 50% повече километри от рънфлат.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Избор на гуми

Мнение от mopasan » 21 Ное 2013, 7:25

stanislav24 написа:Колега оригиналната гума ми беше Goodyear Excellence и ми правеше впечатление, че когато пресичам лентата на пътното платно или пътя не е абсолютно равен по някой път ме дърпа много рязко в другата посока. Сега това нещо с обикновената зимна гума изчезна. Затова се чудя дали да сложа пак Excellence или обикновени Michelin PS3 ? От Континентал изобщо не бях доволен на Q7-цата, защото след 10000км ставаха много шумни и общо взето се износваха доста бързо.


Колега, Goodyear Excellence e минумум 10год модел, вземи си някой по-нов модел гуми, сплавта е друга :yes: Аз лично съм мн доволен от Dunlop Sport max RT. Meка , туха и страхотно сцепление на мокро.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Избор на гуми

Мнение от bmw545i » 21 Ное 2013, 16:07

mopasan написа:
stanislav24 написа:Колега оригиналната гума ми беше Goodyear Excellence и ми правеше впечатление, че когато пресичам лентата на пътното платно или пътя не е абсолютно равен по някой път ме дърпа много рязко в другата посока. Сега това нещо с обикновената зимна гума изчезна. Затова се чудя дали да сложа пак Excellence или обикновени Michelin PS3 ? От Континентал изобщо не бях доволен на Q7-цата, защото след 10000км ставаха много шумни и общо взето се износваха доста бързо.


Колега, Goodyear Excellence e минумум 10год модел, вземи си някой по-нов модел гуми, сплавта е друга :yes: Аз лично съм мн доволен от Dunlop Sport max RT. Meка , туха и страхотно сцепление на мокро.


Ама хора, четете списанията и тестовете - хората са написали какво защо и колко ....

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Променят се смеси, шарки и тн. Прав е колегата! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Избор на гуми

Мнение от TurboDieselComby » 26 Ное 2013, 23:30

Седма серия фабрично не идва ли с RFT? И не вози ли достъчно комфортно дори с тях? И кой размер гуми се коментира.

Сегашната ми кола, ми е първа с RFT и нямам оплаквания нито от возия, нито от стабилност. Да, на спорт втвърдява доста но не си длъжен да караш постоянно на спорт. Предишната ми каручка беше с нормални гуми и определено летните бяха много по стабилни, но и возеха твърдо, което отдавам на големия размер. Ако беше и с RFT, то предполагам нямаше да ми хареса хич, защото и така имах криви джанти които гумаджиите не искаха да се пробват да изправят.

Останах с впечатление, че повечето RFT модели са по стари модели като шарки (сега разбрах че новото Сотодзеро 3 излиза и с RFT версия).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Избор на гуми

Мнение от Spoika » 27 Ное 2013, 15:08

гумите с коита кама аз са предни 245/45/19 и задни 275/40/19. карам така през цялата година. Сега като сложих зимните пирели сото рън флет и и се разказа играта :) бях забравил колко са твърди.. за съжаление се набих с 2400лв за тях миналата година. Ако някой иска, можем да се договорим за цена защото обмислям да слагам 18 цола на обикновенна гума.

Следваща

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook