brake energy regeneration

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж

brake energy regeneration

Мнение от manolov55 » 10 Сеп 2013, 20:41

Здравейте, искам да попитам тази функция всички ф01 ли я имат, защото при мен на разходомера я няма. колата е 730д 2009г. благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: brake energy regeneration

Мнение от Spoika » 02 Яну 2014, 14:24

за съжаление не всички я имат.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж

Re: brake energy regeneration

Мнение от manolov55 » 04 Яну 2014, 22:39

Не всички я имат, но аз като си гледам екстрите на колата пише че я имам ,а пък не излиза на разходомера-странно

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 730d

Re: brake energy regeneration

Мнение от stanislav24 » 05 Яну 2014, 20:35

Да всички го имат. И моята го има в екстрите, но не го показва. От М-КАР казват, че въпроса бил софтуерен и може би при следваща актуализация ще се появи това нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: brake energy regeneration

Мнение от deank » 14 Сеп 2016, 18:50

Въпреки че темата е стара - визуализацията на Efficient Dynamics се кодира в KOMBI модула: IGR_ENABLE -> aktiv

Ако преди ви е изглеждало така:
Изображение

След активиране на опцията ще изглежда така:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: brake energy regeneration

Мнение от sasho1bs » 16 Сеп 2016, 17:54

Не ми е ясно какво точно прави тази опция :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Brake Energy Regeneration (BER)

Мнение от deank » 16 Сеп 2016, 18:10

При ускорение "откача" алтернатора от двигателя и така се печели малко мощност и икономичност, а при спиране/отнемане-на-газта/работа-на-място закача обратно алтернатора, за да зарежда акумулатора.

Опцията "IGR_ENABLE" само променя визуализацията на таблото (KOMBI), а истинската функция "IGR" може да се включи/изключи в DME/DDE. В някои държави с по-студен климат предпочитат тази функция да е изключена, защото така акумулатора се зарежда постоянно и до пълния си капацитет, а при включен BER мисля че четох че е до 80%.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Brake Energy Regeneration (BER)

Мнение от acho.rs » 03 Дек 2016, 10:58

deank написа:При ускорение "откача" алтернатора от двигателя и така се печели малко мощност и икономичност, а при спиране/отнемане-на-газта/работа-на-място закача обратно алтернатора, за да зарежда акумулатора.

Опцията "IGR_ENABLE" само променя визуализацията на таблото (KOMBI), а истинската функция "IGR" може да се включи/изключи в DME/DDE. В някои държави с по-студен климат предпочитат тази функция да е изключена, защото така акумулатора се зарежда постоянно и до пълния си капацитет, а при включен BER мисля че четох че е до 80%.

А километрите които изписва в Еко Про в в синьо - какво показват. Колкото е спестено от ефишънт дайнамикс/ брейк енерджи риковъри или нещо друго :roll: И един още по-елемнтарен въпрос - само работата с алтернатора или нещо друго ... уползотворяване на кинетична енергия при спиране :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: brake energy regeneration

Мнение от deank » 03 Дек 2016, 13:19

В синята зона просто се показва една плътна синя лента, когато отнемеш газта или намаляваш със спирачката - когато явно закача алтернатора. Мисля че няма друго освен откачане/закачане на алтернатора - все пак това не е Формула-1. :) Режим ЕКО-Про нямам, така че нямам идея за какви спестени километри става дума.
Изображение

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook