Как работи печката?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Как работи печката?

Мнение от sasho1bs » 08 Фев 2020, 11:48

Здравейте колеги:)Всяка зима ме мъчи въпроса как бачка глупавата печка и после забравям да се позаинтересувам .Колата има печка има и дистанционно за печката.Имам таймер в менюто и с него не съм си играл.Искам когато примерно съм на заведение да натисна бутона и като вляза в колата да е топло.Снощи натискам бутона он и след това старт и нищо не се случва иначе светна зелената светлинка на дистанционното.Вечерта заключих колата но останах вътре и реших да пробвам дали нещо ще се случи но уви не се активира нищо.Аз ли нещо не правя както трябва или проблема е другаде?

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Как работи печката?

Мнение от Giorceto » 08 Фев 2020, 13:22

Пускаш я с бутона I/O и светва зелената лампичка - после държиш СТАРТ почва да мига заелената лампичка и чакаш да спре да мига. Ако стартира печката, ще спре да мига и всичко ок, а светне червено, има някакъв проблем. При мен поне така работа. Основно червено свети ако се опитам да я пусна от много далече и дистанционното не хване, досега за друго не ми е светило в червено.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Как работи печката?

Мнение от sasho1bs » 08 Фев 2020, 19:19

При мен като я включа светва зелено но после като дам старт нищо не се случва.Натисках го после го задържах старта но никаква индикация и съответно нищо не се случва.Трябва да пробвам със задържане на старт ли?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.11.2015
Пол: Мъж

Re: Как работи печката?

Мнение от djCOBE » 30 Мар 2021, 22:12

До колкото знам печката може да се пусне под определена външна температура и ако навън е по-топло от предварително зададената стойност няма да тръгне . Ако не се лъжа навън трябва да е под 10 градуса

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Как работи печката?

Мнение от BorislavB » 06 Дек 2021, 22:20

Колеги имам екстра 536 (печка доколкото разбирам) и дистанционно, но нещо не мога да я подкарам. Цъкам първото копче и светва диода на дистанционното за няколко секунди после цъкам START, но нищо не се случва колата стои в покой и не чувам никакви звуци нито пък нещо в колата светва. Трябва ли предварително нещо да нагласям от колата, като таймери или нещо не могат да се разберат дистанционното? Евентуално мисля да пробвам да наглася от таймера на колата поне да видя дали работи самата система ама как да разбера предполагам се чува или светва някаква индикация в колата? Доколкото разбрах трябва да е под 10 градуса и да имаш повечко гориво аз бях на половин резервоар като пробвах.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2021
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 740d F01

Re: Как работи печката?

Мнение от Ivansk_BMW » 12 Дек 2021, 1:01

аз съм Ф01 имам печка натискам I/O светва зелен натискам СТАРТ започва да мига зелен след това изгасва и се вкл климатроника но не чувам печката или поне да изпуши държал съм я 10м но няма ефект
къде се намира печката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Как работи печката?

Мнение от bai_ILIA » 15 Дек 2021, 12:50

Намира се между предната броня и предния край на предния ляв подкалник. Като работи се чува едно свистене ако си до нея. Ако има проблем с печката тя за заключва автоматично и после отключването става само посредством диагностика.
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Как работи печката?

Мнение от sk8 » 27 Дек 2021, 20:50

А може ли да се използва таймера за да се пусне сама или от апликацията MyBMW?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Как работи печката?

Мнение от sk8 » 28 Дек 2021, 15:47

Работи от апликацията днес пробвах. Супер е да е топло в колата като влезеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как работи печката?

Мнение от grkv » 29 Дек 2021, 22:06

sk8 написа: Супер е да е топло в колата като влезеш.


Тия, дето нямаме печки просто стискаме зъби, слизаме, палим, заключваме и се качваме да си допием кафето.
След 15-20 минути клопане на място вътре ефектът е същия :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.01.2022

Дистанционно печка BMW F10

Мнение от Enchev94 » 28 Яну 2022, 14:05

Привет на всички!

Първо за много години, бъдете здрави.
Пиша да предопредя всеки притежател на автомобил оборудван с печка и дистанционно към нея да проверява от време на време състоянието на батериите й. Разбрах го по трудния начин :lol:
Та бих помолил за мнение/координати на сервиз, който продава и обучава дистанционни за печки, тъй като не успявам да намеря такива в момента. Става въпрос за гр. София. Благодаря!

Поздрави!

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook