F10 или нещо друго? Идеи?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Авг 2019, 17:44

Така де, за 4-ките преди фейса го има тоя лед, на другите се ретрофитваше и просто казвах какво ми липсва, иначе съм го виждал сложен.
И това, че отвсякъде може да се вкара кош също го казах, но спирам, че локума чак на мен ми дотегна. Но за да е честно, да и аз съм гледал коли от Америка в тоя ценови диапазон въпреки едното наум :mhihi: но до 25 ставаше дума тук.
Дано все пак автора вземе нещо, че язък за напъването ако стане като други теми.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от 3186 » 29 Авг 2019, 17:46

Top Gun Maverick написа: Навсякъде писах обаче, че има огромна разлика от това лично да си докараш кола от там и това да ти я продаде търговец с цел печалба защото в България търговците гледат да купят възможно най-евтината кола, а там най-евтините щом си запознат знаеш какви са.

Това е съществената разлика, заради която се носи лоша слава на щатските коли. Вноса на автомобил от там не е толкова сложен, а с точните хора и проверки нещата стават доста различни от италиански дизел на N-хиляди км.

Ето и един пример за съвсем възстановима щета, макар и с повече навъртяни километри, който без ремонта би се вързал за около 20хил.лв регистриран тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от toncho83 » 30 Авг 2019, 7:23

Има си работа по-колата колега. Заден панел, врата, калник, бронята ще стане "М", фар, стоп, странична завеса, вероятно и колана е потънал,окачването от дясно. Поне това виждам от снимките на пръв поглед. Докато дойде, докато я направят , да си я регистрираш и те вече са поевтиняли :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от drago9205 » 30 Авг 2019, 8:51

Тази ф10-ка, за да се възстанови що-годе добре ще глътне сигурно 10 бимберика. И пак ще остане удряна кола където не се знае отдолу по купето и геометриата какво необратимо сгънато има, накрая сигурно все ще си тегли на някъде :D. Задният калник не е детайл който се сменя с нов и се разчита на тенекеджийство, ще се дърпат кривините до където може после какво следва, яко кит след някоя година ще започне да се люпи или да ръждясва. Не знам дали е най-удачен пример за лесно възстановим екземпляр. Но също е факти и че за 30-35 хил. лева не се намират неблъскани и добри 535-ци с екстри, та като за тия пари толкова :D

П.П. Тия тенекеджийски щети много често са по-скъпи и неприятни за правене от основни ремонти на двигател.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от toncho83 » 30 Авг 2019, 9:28

drago9205 написа:Тази ф10-ка, за да се възстанови що-годе добре ще глътне сигурно 10 бимберика. И пак ще остане удряна кола където не се знае отдолу по купето и геометриата какво необратимо сгънато има, накрая сигурно все ще си тегли на някъде :D. Задният калник не е детайл който се сменя с нов и се разчита на тенекеджийство, ще се дърпат кривините до където може после какво следва, яко кит след някоя година ще започне да се люпи или да ръждясва. Не знам дали е най-удачен пример за лесно възстановим екземпляр. Но също е факти и че за 30-35 хил. лева не се намират неблъскани и добри 535-ци с екстри, та като за тия пари толкова :D

П.П. Тия тенекеджийски щети много често са по-скъпи и неприятни за правене от основни ремонти на двигател.


Ще стане перфектна колега. Присажда се задния панел. Дърпа-изправя тенекеджията отдолу ако е дълбоко. Взимаш от моргата заден калник и после по оригиналните заварки налага здравия детайл.По окачването сменяш с ново и ще си стане колата. Едва ли ще дърпа нанякъде. Според мен има смисъл да се вземе ударена кола, само ако е на малко км.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.09.2019

Re: F10 или нещо друго? Идеи?

Мнение от Yannie » 09 Мар 2020, 13:37

Здравейте,
аз съм автора, загубих си данните на първоначалния профил. (справка: предни постове относно същото е91 от този профил)
След като видях в каква насока беше тръгнала темата по средата на страниците изобщо я отписах и съм забравил да докладвам. Не съм и много активен във форума де...
В крайна сметка нещата с решиха с ф01 730д.
Бях тръгнал за ф10 530д без особени претенции от към екстри, но излезе една ф01 730д спряла се в паркинг колче на 6500 евро и 300хил км с пълна история, обслужвана само в едно представителство от нова. (предоставям вин за мераклиите :lol: )
Колата с транспорта, + частите от морга (реално двете алуминиеви гредички, бъбрек и решетки отпред) и два детайла за боя стъпи на под 15 хил лв, с обслужване от-до сме на 16 хил. Дойде си с хубави летни гуми 19ки, диск от Ибиза и 20 евро изпуснати и забравени между седалките :lol:
ДПФ-а беше почти изцяло запушен и колата едва креташе и докато стопли не работеше добре и на тихи обороти даже. С ДПФ-а се разделихме по принуда, покрай него и ЕГР-а, ремапът предстои.
Колата е с дистроник стоп енд гоу, хедъп, масаж на задника само (странно...), динамик драйв, завиващи задни гуми и още щуротии, които все още откривам.
Общо взето съм много доволен от покупката предвид парите спрямо колата която получих.
Благодаря на всички включили се :)

П.С. имам захабена кожа на шофьорската врата където е най-удобно да се подпре човек с лакътя си, това как се лекува/реставрира и успешно ли е, или да си го търпя така?
Кой може да ми помогне с подкарването на телевизия в колата? Имам го като екстра, но май хваща само аналогови телевизии, а такива унас вече няма. Не знам кога бих го ползвал, но ми е мерак.

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook