Отново за двутактовото масло в нафтата

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 10 Авг 2019, 17:32

Проблемът е, че има хора, които твърдят, че са навъртяли 700 000 км с двутактово масло и са с оригинални дюзи и помпа високо налягане, на м57 аз му направих 120000 само с двутактово и според километража беше 300 000км и преди да я продам и проверявах дюзите и бяха ПЕРФЕКТНИ.
Също така тези неща за мерцедес и теста париж-пекин с е320цди дето поискали да има двутактово масло в дизела.
В голямата тема на мотор талк няма нито един, който да е изревал от масло, най-негативните мнения са тип :" не виждам полза"
В същото време май може да се направи извод, че помпата високо налягане доста си го обича маслото.
По-меката работа на моторс също ми е доста неинтуитивно да е на зле.
Изобщо много ми е мътна тая тема. Пробвах да карам без масло, проблемът е, че като знам как работи моторът с масло и без масло вече не ми харесва...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от kraska » 10 Авг 2019, 17:38

Пробвай маслото Valvoline C3 5w30 maxlife. Има доста молибден в него и отзивите са ,че двигателя утихвал много с него. До месец ще го сменя с това и ще дам мнение по въпроса. Последно ми направи едно друго нещо впечатление. Заредих с новия дизел на еко- двойно филтрирания. Двигателя доста утихна на празен ход. После сипах на Шел дизела скъпия и след него колата на празен ход стана по-шумна. Имам в предвид в купето по светофари когато вися. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Jordana » 10 Авг 2019, 17:42

Интересното от този "тест" е че добавката на 2S не само че не сваля , а дори вдига цетановото число на нафтата .
При нашата скапана нафта вероятно това се усеща . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 10 Авг 2019, 18:23

vicho написа:нали "малко" ми пуши колата та и масло в резервоара да слагам... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ами работата е, че с масло пуши по-малко. Пробвай ;)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от FaceOff » 10 Авг 2019, 18:32

Zubcho написа:
FaceOff написа:
Zubcho написа:
FaceOff написа:
Zubcho написа:Добавянето на масло води до наслоявания по дюзите. Това се базира на сериозни проучвания.


Слагайте добавка, като толкова се притеснявате.


И аз искам да видя сериозните проучвания?!
Ето https://www.fuelexpert.co.za/2-stroke-o ... -study.php


Чудех се от къде ми е толкова познато това сериозно проучване -

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=1&t=427270&hilit=%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE
Не разбирам къде е проблемът в статията, която си е проучване направено по надлежен ред.
Това само те си знаят

Това, че се чува по-тиха работа на двигателя е нормално Защо да е нормално, след като тестовете показват, че няма по-добра лубрикация с двутактовото масло?, въпросът е какви са последиците за него след продължителна употреба на двутактово масло, и те са изложени в статията. Направени са проучвания и са защитени с опити и тестове. Да, след 16 часа проводимостта на дюзите намалява с 2%, но дали след 32 часа ще намалее с 4? и как така на осмия и десетия час се повишава рязко тази проводимост, за мен е загадка..

От друга страна седи мнение от сорта "Аз си сипвам вече хххххх км и нищо му няма на двигателя."

Всеки може да си направи изводите. Ако си достатъчно интелигентен и не искаш да правиш дюзи, двигател или друго, и да даваш пари в последствие, си караш със стандартната нафта и при желание, наливаш добавка по избор. Ако си достатъчно интелигентен, може да видиш, че на същия сайт има "тестове" на продукт, който да замести така популярното двутактово масло, и е със страхотни смазочни показатели, но вероятно и цената му е над двутактовото масло

Ако решиш, че си над тези неща можеш и да се изпикаеш в резервоара А мога ли да се ... ?. Никой не те спира. Зададе се въпрос, отговор бе даден и след молба го подкрепих с факти, които бяха научно обосновани от трети лица.

Не разбирам повода за заяждане и препратка към по-стара тема. Къде пък видя заяждане? Нали в спора се ражда истината? И какво лошо виждаш в препратката към по-старата тема??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Zubcho » 10 Авг 2019, 18:52

FaceOff написа:
Zubcho написа:
FaceOff написа:
Zubcho написа:
FaceOff написа:
Zubcho написа:Добавянето на масло води до наслоявания по дюзите. Това се базира на сериозни проучвания.


Слагайте добавка, като толкова се притеснявате.


И аз искам да видя сериозните проучвания?!
Ето https://www.fuelexpert.co.za/2-stroke-o ... -study.php


Чудех се от къде ми е толкова познато това сериозно проучване -

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=1&t=427270&hilit=%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE
Не разбирам къде е проблемът в статията, която си е проучване направено по надлежен ред.
Това само те си знаят

Това, че се чува по-тиха работа на двигателя е нормално Защо да е нормално, след като тестовете показват, че няма по-добра лубрикация с двутактовото масло?, въпросът е какви са последиците за него след продължителна употреба на двутактово масло, и те са изложени в статията. Направени са проучвания и са защитени с опити и тестове. Да, след 16 часа проводимостта на дюзите намалява с 2%, но дали след 32 часа ще намалее с 4? и как така на осмия и десетия час се повишава рязко тази проводимост, за мен е загадка..

От друга страна седи мнение от сорта "Аз си сипвам вече хххххх км и нищо му няма на двигателя."

Всеки може да си направи изводите. Ако си достатъчно интелигентен и не искаш да правиш дюзи, двигател или друго, и да даваш пари в последствие, си караш със стандартната нафта и при желание, наливаш добавка по избор. Ако си достатъчно интелигентен, може да видиш, че на същия сайт има "тестове" на продукт, който да замести така популярното двутактово масло, и е със страхотни смазочни показатели, но вероятно и цената му е над двутактовото масло

Ако решиш, че си над тези неща можеш и да се изпикаеш в резервоара А мога ли да се ... ?. Никой не те спира. Зададе се въпрос, отговор бе даден и след молба го подкрепих с факти, които бяха научно обосновани от трети лица.

Не разбирам повода за заяждане и препратка към по-стара тема. Къде пък видя заяждане? Нали в спора се ражда истината? И какво лошо виждаш в препратката към по-старата тема??
Хората са направили тестове, статията съм я чел преди години и няма тепърва да се връщам и пак да я чета.. Нямам какво да споря. Има тестове и след това резултати. Това, как ти интерпретираш нещата е вече отделен въпрос.

Ако искаш сипвай добавка, ако искаш сипвай двутактово масло. Сам отговаряш за действията си. Хората са подходили научно, извадили са изводи. Тук едва ли някой може да проведе същите тестове, освен ако не бере парите от някое дърво.

Нова дюза е 500лв. или повече даже. Всеки има право да реши как ще процедира от тук нататък.

Успех!
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 10 Авг 2019, 19:41

Със сигурност не е толкова лесна темата, че това изследване да слага еднозначно точка на въпроса. Със сигурност проблем със смазването при съвременния дизел има.
Специално за това изледване бях чел на немски много сериозна критика точно към него, помня, че опорна точка беше цинкът, който според немеца в повечето двутактови масла го няма.За съжаление сега от телефона не успях да го намеря. Монзол 5ц със сигурност няма цинк, така че цялото изледване отпада в този случай.
И изобщо тази тема върви от над десетилетие и ако чак така брутално този цинк (ако изобщо го има) затапваше дюзите щеше да има много изревали. А досега такива май няма.
Аз нямам кой знае колко км с двутактово, както казах 120хиляди като не съм от най-спокойните шофьори и все трябваше да се случи нещо, пък на стенда дюзите бяха топ. Купувачът на старата ми тройка дойде с приятел също с 330д и оня го тества и се изпусна, че върви повече от неговата. Беше си с масло в резервоара разбира се. Защо не се задръстиха дюзите ми за тоя пробег? В Германия има хора правят много повече.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от expl0de » 10 Авг 2019, 20:01

А дали по нашите бензиностанции не слагат такова масло в премиум горивата? Аз зареждам само премиум и горивото като съм го пипал е доста мазно. Също мога да дам за пример дизелов двигател на 340к км, който е каран накрая с обикновен дизел и нищо по двигателя не е пипано още, даже в момента може да гони 400к. Не му е наливано масло.
Дюзите стават все по фини и с по-голямо налягане. Имайте го и това предвид.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Jordana » 11 Авг 2019, 6:48

И в момента "нормалния" дизел е смесен с биодизел , от април 2019 има нови изисквания за увеличаване на био компонентата . С други думи "нормална " нафта няма на пазара , биодобавката е най обикновена растителна мазнина . Това е 1000 пъти по проблемно за двигателя от 5 грама 2S масло защото тия растителни масла развиват плесени и бактерии в горивопроводите и филтрите , правят лакоподобни отлагания и запушват горивната система . Да не говорим за влощаване на горивния процес , утаяване в резервоара и един куп негативни ефекти .
Добавката на 2S масло според мен спомага за доброто разтваряне на биодобавката , би трябвало да се предпочита напълно синтетично масло а не минерално заради по малкия пепелен остатък при синтетиката . Ако наистина вдига цетановото число както се твърди в коментираната статия не виждам какъв е проблема да се слага ако някой реши да го добави в дизела при положение че се добавят един куп други боклуци в горивата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от vicho » 12 Авг 2019, 15:34

xexoral написа:Купувачът на старата ми тройка дойде с приятел също с 330д и оня го тества и се изпусна, че върви повече от неговата.


e тук ме спечели...

много "харесвам" хора, които с дупето "усещат" промяна от 5-10-15 коня особено при мощна кола :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Jordana » 12 Авг 2019, 18:07

След 2016 всички европейски дизели би трябвало да са фабрично оптимизирани за работа с В20 нафта . Това са 20% обемни растителна мазнина на литър .
В момента нашия дизел е В7 , но каква част от общото продадено количество отговаря нямам представа .
На един резервоар 60 литра 3.6 литра са растителна мазнина , 0.3 л двутактово масло не може да окаже никакво негативно влияние при положение че това масло толкова незначително като количество и в пъти по пригодно за добавка от някакво скапано рапично олио .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от expl0de » 13 Авг 2019, 16:42

Да и безсмислено, защото така или иначе си има достатъчно олио вече. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 05 Ное 2019, 12:45


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 04 Авг 2020, 9:36

Здравейте отново.
Има ли колеги, които още слагат 2т масло в дизела ?
Аз слагам, но не съм карал колата от 2 месеца.
Това което ми направи впечатление, е че когато настъпя колата пуши доста черно, но това е само 1-2 пъти като настъпвам до червеното, после изчиства и няма пушек.
Пак до следващия път в който се наложи да настъпвам, при изпреварване в повечето случаи.
Обеснявам си го, че натрупва сажди по изпускателната система и когато я настъпя излизат.
Използвах най-евтините 2т масла на Лукойл, Манол и подобни.
Вие какво масло използвате ?
Да допълня, че след като спрях с маслото нямах подобно нещо, така че със сигурност от него са били пушеците.
Всъщност други проблеми не съм имал, но като си направя сметката, че 2-ра ръка дюзи, или ремонт на моите не са чак толкова скъпи и все повече се отказвам от маслото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от FaceOff » 04 Авг 2020, 14:55

Ползвам синтетично бездимно масло на Husqvarna, на М57Н2 със сейфти ремап, не изпушва при никакви обстоятелства, след като направих турбо и дюзи, преди това леко изпушваше на кик, и с двутактово и без

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook