F10 - наследник на Е60 или на Е39?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: F10 - наследник на Е60 или на Е39?

Мнение от XaMaB » 14 Авг 2019, 12:55

След 2 Е39ки, прескочих Е60 и пробвах малко японки и се върнах на F-серията направо. Няколко пъти поглеждам новите и на първата снима с интериора с забит в таблото таблета и затварям браузъра.

И преди с втората Е39ка (фейс), всяка вечер се обръщах да и се нарадвам. Сега по-рядко се случва, но след Е60 май не съм се обръщал
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: F10 - наследник на Е60 или на Е39?

Мнение от Zubcho » 14 Авг 2019, 17:04

tihomair написа:От към дизайн май е последния модел от "нормалните" коли. Всичко вече е с таблети, дори таблото с изкуствени аналогови уреди не ми харесва. Не може ли просто да са истински, какъв е смисъла?!
Теглото наистина е множко, но пък не ми е скучна, защото е със задно и да, ако пожелая може да бъде игрива.
Скоро се замислих какво бих взел след нея и като погледнах новия модел (карам комбита) изобщо не ме грабна, даже Ф11-ката ми харесва повече. Някак си е много надебеляла задницата и с тези стопове големи е заприличала на Т-модела.
След което погледнах назад и една Е39-ка, доста запазена ме накара да помечтая. :roll:
По-евтино е да изкараш всичко на един екран и да спестиш по 20 евро на копче. Младежите са свикнали с екрани и искат все повече такива. Още малко и всички коли ще ги автоматизират. За добро или лошо.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: F10 - наследник на Е60 или на Е39?

Мнение от xexoral » 14 Авг 2019, 17:42

Аз си мисля, че ние сме едно от последните поколения хора, които имат някакви хобита (като шофиране), малките искат нищо да не правят ако може, вече дори ги мързи да играят компютърни игри, предпочитат да гледат някой друг как играе и стриймва. Като гледам Мъск с неговите чипове в главите, скоро дори няма да се налага да мислиш, гугъл ще го прави вместо теб.
Така че на младите хич няма да им липсват копчетата нито волана, нито каквото и да е, което изисква някакво усилие. Най-вероятно и секс реален няма да правят, а ще предпочитат да си пуснат виртуалната симулация.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: F10 - наследник на Е60 или на Е39?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Авг 2019, 15:58

Пак да спомена Разрушителя/Demolition man със Сталоун и Снайпс по този повод. :mhihi:
Аз си харесвам и Е39 и Е60 и F10. Във всяка има нещо, но Е39 беше първата кола, която ми излъчваше някакъв лукс като започнеш от дръжките на врататите и шумоузолацията им. Разбира се тогава идвах от Е36 и не можех да повярвам колко безпроблемно може да се затваря ЕЛ. прозорец. :mhihi: Затварянето на вратата едно хубаво туп, а не драннн като при Е36. БМВ да са презскочили Е60? Ееее, стига де, аз спорен дизайн тук не виждах, в седмицата префейс да, но тука винаги ме е грабваше. И моделът е 2003, не 2004. Точно с Е60 нахлуха здраво модерните дизелови двигатели. Нищо не са презскочили, дори Е60 е на една платформа и на тегло горе-долу се доближават докато при F10 знаем как е - платформа с F01. ;) Да не говорим за М модела за който конкуренцията нямаше дори близък отговор. При Е39 имаше само 4.4 модификация със скромните 286 коня(освен М5 разбира се)а при Е60 вече 550 и 545. Спортният волан при Е60 ми е в пъти по-красив от този в Е39, М броните също, фейсовите стопове също, голямата навигация тотално смени изгледа на интериора и ако не е махагонов ми харесва много. Идеята с веждата във фара съшо много ми допада. Ех, направо да си купя пак Е60. :mhihi: То като се замисля май това е единствения модел, който бих повторил.
Като гледам повечето пишещи тук са от Е60 раздела едно време, някои от Е90. Но не мисля, че е коректно толкова да се хули Г30. Поне докато не може да си го позволим. Аз лично не мога(М5 ми е скъпо, а за обикновен голям дизел да дам близо 100 ми изглежда престъпно, 550д ми звучи прекалено сложно, а 550и ненадеждно, макар да има евтини Американки вече, обаче тоя филм не е за мен)и не мисля да го хуля. Да, прилича на фейс от F10, но това е не защото имитира Корейска кола(несериозно се изказвате)ами просто защото F10 е може би най-красивата 5-ца виждала бял свят и с огромен успех. Нима второто поколение на Х6 не приличаше на първото? Даже има повече прилики с фейса заради лед фаровете, само уголемиха стоповете, което важи за всички БМВ модели, при седмицата беше същата работа, при 6-цата за фейса махнаха само мигача под фара. Просто всички F серии бяха и са много красиви. Трудно се надгражда съвършенството. Дори трябва да ви радва това при Г30, но ще го оцените късно когато видите, че всичко след него е с дигитално табло и стеснени стопове и фарове. То ще е последният мохикан в тая област и се басирам, че хора нехаресващи го сега, после ще го приветстват. Минус е гадния таблет в средата, но те всичките така ги оризилиха. По-голяма гавра виждам единствено в смешната предна част на седалките в М4, които там изглеждат като обикновени от Е46 и в стоковия звук на генерацията от пак тая кола, плюс нелепите стопове преди фейса с технология от началото на 90-те и почти същата визия. Добавям и опцията да няма ЛЕД фарове, което е сравнимо само с Е60 и Е90 на рефлектори, даже е по-зле защото все пак е М това.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook