Проблем със soft close

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем със soft close

Мнение от toni » 06 Яну 2020, 13:45

Здравейте, на моята Е60 това беше първото нещо което направих, веднага щом разбрах че го има като екстра към модела. Това е преди 9 години. Сложих само 2 на предните врати. Първата я поръчах от Бова кар и цетата и тогава беше беше 540лв без отстъпката. Втората от морга взех 250лв., защото не ми се даваха още толкова за нова. Така новата машинка от Бова кар работи и до днес без проблем. Обаче тази машинка от моргата изкара 2 години, напълни се с вода и умре. Така и не разбрах как се напълни или от къде се напълни с вода. Вътре където е моторчето е поместена и платката за управление, а в горната част или по-точно бравата има два датчика на хол, които следят положението на езичето на бравата и подават сигнали до платката. Долната част с моторчето и платката е капсулована и единственото място от където може да влезе вода е буксата или маншончето на жилото. Самата платка няма поправяне, понеже има по спомен 2 контролера и като цяло доста сложно замислена, предполагам точно като сгъне трудно да се попрая. Това, което направих аз беше ремонт за 15лв и до ден днешен бравата си работи идеално. Вътре изкормих всичко и сложих 2 датчика на Хол, две релета, и 2 RC вериги за забавено пускане и теглих една на Гермнеца за дето толкова сложно я е измислил. Моят съвет към колегите, имат проблема със задържането на езика на бравата е да си вземат обикновенна брава и да я сложат, а soft close-а да приберат вкъщи и да се опитат да го изсушат вътре, понеже със сигурност имат влага в долната част. При положение, че е капсулована и единствената дупка е където е жилото. Успех.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Проблем със soft close

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 06 Яну 2020, 16:44

Колеги, от блъскане (като на нормална врата) дали допринася за повреда на софт-а ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Проблем със soft close

Мнение от krissso » 07 Яну 2020, 10:54

7S\/E7OSLA\/ написа:Колеги, от блъскане (като на нормална врата) дали допринася за повреда на софт-а ?

И на мен ми е интересно това, тъй като ми писна да обяснявам за софт-а... хората, които не знаят си блъскат като хамали, свикнали от жигулетата... :bgflag:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблем със soft close

Мнение от andy » 07 Яну 2020, 11:49

7S\/E7OSLA\/ написа:Колеги, от блъскане (като на нормална врата) дали допринася за повреда на софт-а ?


Категорично не. Скапването е основно от проникване на влага.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем със soft close

Мнение от ekalchev » 14 Юни 2020, 18:01

Колеги китайците са пуснали евтини механизми. Ако някой купи моля да сподели, че е въпрос на време и аз да ги сменям. https://www.aliexpress.com/item/4000259 ... .jpg_.webp
Последна промяна ekalchev на 14 Юни 2020, 22:14, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Проблем със soft close

Мнение от kraska » 14 Юни 2020, 18:08

ekalchev написа:Колеги китайците продават евтини механизми. Ако някой купи моля да сподели, че е въпрос на време и аз да ги сменям. https://m.aliexpress.com/item/400025901 ... .jpg_.webp


+1

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 27.09.2020

Re: Проблем със soft close

Мнение от Beamerg » 20 Окт 2020, 22:11

ekalchev написа:Колеги китайците са пуснали евтини механизми. Ако някой купи моля да сподели, че е въпрос на време и аз да ги сменям. https://www.aliexpress.com/item/4000259 ... .jpg_.webp


Някой ако сподели дали стават за Е60 веднага поръчвам ? Също и колегата с реленцата и датчиците ако даде DIY ще е много полезно за много хора явно. При мен предна лява и задна дясна не работят, като от предна лява си се чуват звуци, може би жило е скъсано ? Не е умряла електрониката, а задната нищо не се чува значи е ясна диагностиката...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Проблем със soft close

Мнение от msch » 09 Ное 2021, 19:22

Здравейте. Отказа ми задна дясна врата. Колата не е със soft close...
На диагностика не излиза нищо...
Само брава ли ще ми трябва или целия комлект...
Това е бравата предполагам
Изображение

това е целия комплект
Изображение

Ако някой е сменял, може ли да сподели....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Проблем със soft close

Мнение от bai_ILIA » 10 Ное 2021, 17:05

Долната снимка е за софт клоуз.
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със soft close

Мнение от X5 E70 » 10 Ное 2021, 17:12

На G11, 2018 лето soft close сдаде багажа на една от вратите - чува се тихичко бръмчене на моторчето от вратата но не се прибира. Идеи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем със soft close

Мнение от awful » 11 Ное 2021, 19:55

Аз си мислех че ми залепва гуменото уплатнение и се задържи вратата при отваряне само когато не съм е карал 3 4 дена а то сигурно бравата задържа :mhihi: добре че са китайците :ok: :yes: но за сега нямам други проблеми аз. Иначе за мен екстрата си е супер мразя да ми блъскат вратите, даже шкафовете на кухнята са със софт клосе :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем със soft close

Мнение от ekalchev » 11 Ное 2021, 20:24

awful написа:Аз си мислех че ми залепва гуменото уплатнение и се задържи вратата при отваряне само когато не съм е карал 3 4 дена а то сигурно бравата задържа :mhihi: добре че са китайците :ok: :yes: но за сега нямам други проблеми аз. Иначе за мен екстрата си е супер мразя да ми блъскат вратите, даже шкафовете на кухнята са със софт клосе :mhihi:

А не ти ли омръзна да им обясняваш, че вратите са със софт клоуз и не трябва да ги блъскат :). При мен става следното, блъскат я и софт клоуза като я прибере и помръдне вратата си мислят, че не са я затворили и я отварят и пак я блъскат... Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем със soft close

Мнение от awful » 11 Ное 2021, 20:48

ekalchev написа:
awful написа:Аз си мислех че ми залепва гуменото уплатнение и се задържи вратата при отваряне само когато не съм е карал 3 4 дена а то сигурно бравата задържа :mhihi: добре че са китайците :ok: :yes: но за сега нямам други проблеми аз. Иначе за мен екстрата си е супер мразя да ми блъскат вратите, даже шкафовете на кухнята са със софт клосе :mhihi:


А не ти ли омръзна да им обясняваш, че вратите са със софт клоуз и не трябва да ги блъскат :). При мен става следното, блъскат я и софт клоуза като я прибере и помръдне вратата си мислят, че не са я затворили и я отварят и пак я блъскат... Изображение



:lol: :lol: :lol: :lol: Същата работа, само че аз ги предупреждавам и вече освен братими които и 10 пъти да му кажа пак същата манджа. Как им казвам еми влиза сяда и преди да затвори вратата викам внимаваи и те какво, вратата, и те ааааааа да бе :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Проблем със soft close

Мнение от krissso » 12 Ное 2021, 10:45

awful написа:
ekalchev написа:
awful написа:Аз си мислех че ми залепва гуменото уплатнение и се задържи вратата при отваряне само когато не съм е карал 3 4 дена а то сигурно бравата задържа :mhihi: добре че са китайците :ok: :yes: но за сега нямам други проблеми аз. Иначе за мен екстрата си е супер мразя да ми блъскат вратите, даже шкафовете на кухнята са със софт клосе :mhihi:


А не ти ли омръзна да им обясняваш, че вратите са със софт клоуз и не трябва да ги блъскат :). При мен става следното, блъскат я и софт клоуза като я прибере и помръдне вратата си мислят, че не са я затворили и я отварят и пак я блъскат... Изображение



:lol: :lol: :lol: :lol: Същата работа, само че аз ги предупреждавам и вече освен братими които и 10 пъти да му кажа пак същата манджа. Как им казвам еми влиза сяда и преди да затвори вратата викам внимаваи и те какво, вратата, и те ааааааа да бе :mhihi:

Хахахаха +1 :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Проблем със soft close

Мнение от A9A » 12 Ное 2021, 11:54

Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook