BMW F10 5 Series Coding DIY

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от Alexius » 16 Май 2019, 13:41

Аз също искам да си взема адаптер за BimmerCode, препоръчайте някой от посочените в сайта.
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от Ivo-G » 16 Май 2019, 14:39

Аз също съм с ВТ 4.0 адаптера на Vgate, защото може да се намери и в Бг и съм доволен от него. Кой точно е най-удачен няма как да кажа категорично, защото не съм пробвал по-скъпите (по очевидни причини... :D ), но предполагам, че всички вършат работа. Ако има някакви разлики, подозирам че ще са единствено в скоростта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от toncho83 » 17 Май 2019, 7:19

Официалните сервизи знаете ли с коя програма диагностицират и кодират?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 8:36

toncho83 написа:Официалните сервизи знаете ли с коя програма диагностицират и кодират?

ISTA+

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от toncho83 » 17 Май 2019, 8:45

Dextuar написа:
toncho83 написа:Официалните сервизи знаете ли с коя програма диагностицират и кодират?

ISTA+


Именно. Леко риторичен беше въпроса..към колегите с тестерите (бимър, карли и т.н.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от adovet » 17 Май 2019, 9:12

Истата си я имам ама като тръгна в чужбина няма да си нося компа специално за това. Много по удобно е с телефона

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от toncho83 » 17 Май 2019, 9:32

adovet написа:Истата си я имам ама като тръгна в чужбина няма да си нося компа специално за това. Много по удобно е с телефона


Аз в чужбина без резервна гума (нормален размер) не тръгвам.Какво остава за един лаптоп и кабел с програмки да взема...

Отделно, че с телефона голям ремонт ще и направиш ако стане нещо :mhihi:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от MadChicken » 17 Май 2019, 9:50

Е то пък с ISTA един ремонт ще направиш...
Колата да не е Windows като се скапе да го преинсталираш :ok:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от adovet » 17 Май 2019, 10:05

toncho83 написа:
adovet написа:Истата си я имам ама като тръгна в чужбина няма да си нося компа специално за това. Много по удобно е с телефона


Аз в чужбина без резервна гума (нормален размер) не тръгвам.Какво остава за един лаптоп и кабел с програмки да взема...

Отделно, че с телефона голям ремонт ще и направиш ако стане нещо :mhihi:

Ами ти може да си носиш цялата покъщина, но аз даже и резервна гума не нося. Пътувам доста по чужбина имал съм проблеми, но общо взето с телефона до сега съм се оправял. Един път съм пукал гума но с рънфлета стигнах до където трябваше. Оборудването ми в колата е стандартното си + кабел за диагностика. Мисля че ако ти се случи нещо по колата на път истата няма да ти помогне много повече от карлито или някоя друга програмка за телефон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от Ivo-G » 17 Май 2019, 10:46

toncho83 написа:Именно. Леко риторичен беше въпроса..към колегите с тестерите (бимър, карли и т.н.)

Идеята на темата е F10 Coding DIY. С какво диагностицират в официалните сервизи е безпредметно да обсъждаме, тъй като няма нищо общо с топика. БимърКода (за Fxx) и Карлито (за Ехх) си се справят повече от чудесно с това, за което са измислени - а именно DIY coding с минимални усилия и инвестиции.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от toncho83 » 17 Май 2019, 10:48

adovet написа:
toncho83 написа:
adovet написа:Истата си я имам ама като тръгна в чужбина няма да си нося компа специално за това. Много по удобно е с телефона


Аз в чужбина без резервна гума (нормален размер) не тръгвам.Какво остава за един лаптоп и кабел с програмки да взема...

Отделно, че с телефона голям ремонт ще и направиш ако стане нещо :mhihi:

Ами ти може да си носиш цялата покъщина, но аз даже и резервна гума не нося. Пътувам доста по чужбина имал съм проблеми, но общо взето с телефона до сега съм се оправял. Един път съм пукал гума но с рънфлета стигнах до където трябваше. Оборудването ми в колата е стандартното си + кабел за диагностика. Мисля че ако ти се случи нещо по колата на път истата няма да ти помогне много повече от карлито или някоя друга програмка за телефон.


И какви проблеми си оправял с телефона :paranoid:

MadChicken написа:Е то пък с ISTA един ремонт ще направиш...
Колата да не е Windows като се скапе да го преинсталираш :ok:

Така е...явно още от е 46 съм свикнал с тия букси, лаптопи инпа, инста и т.н. и малко ми е странно с тия гсм приложения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от adovet » 17 Май 2019, 11:54

toncho83 написа:
adovet написа:
toncho83 написа:
adovet написа:Истата си я имам ама като тръгна в чужбина няма да си нося компа специално за това. Много по удобно е с телефона


Аз в чужбина без резервна гума (нормален размер) не тръгвам.Какво остава за един лаптоп и кабел с програмки да взема...

Отделно, че с телефона голям ремонт ще и направиш ако стане нещо :mhihi:

Ами ти може да си носиш цялата покъщина, но аз даже и резервна гума не нося. Пътувам доста по чужбина имал съм проблеми, но общо взето с телефона до сега съм се оправял. Един път съм пукал гума но с рънфлета стигнах до където трябваше. Оборудването ми в колата е стандартното си + кабел за диагностика. Мисля че ако ти се случи нещо по колата на път истата няма да ти помогне много повече от карлито или някоя друга програмка за телефон.


И какви проблеми си оправял с телефона :paranoid:

MadChicken написа:Е то пък с ISTA един ремонт ще направиш...
Колата да не е Windows като се скапе да го преинсталираш :ok:

Така е...явно още от е 46 съм свикнал с тия букси, лаптопи инпа, инста и т.н. и малко ми е странно с тия гсм приложения.

При едно от пътуванията ми в Турция ми замина релето на динамото. Успях да се добера на акумулатор до сервиз, обаче от ниския ток светна всичко по таблото. След като се отремонтира релето, трябваше да си изчистя всички грешки ( в сервиза нямаха програми за диагностика).
ПС: вземи някой път пробвай някоя от програмите с телефона и съм сигурен, че ще почнеш доста по рядко да ползваш компа. Удобно е и винаги е под ръка :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 18.07.2014
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от dpetrov7 » 31 Май 2019, 9:20

Ivo-G написа:
toncho83 написа:Именно. Леко риторичен беше въпроса..към колегите с тестерите (бимър, карли и т.н.)

Идеята на темата е F10 Coding DIY. С какво диагностицират в официалните сервизи е безпредметно да обсъждаме, тъй като няма нищо общо с топика. БимърКода (за Fxx) и Карлито (за Ехх) си се справят повече от чудесно с това, за което са измислени - а именно DIY coding с минимални усилия и инвестиции.


Пичове прекалено много подценявате карлито и в него има експерт мод>от менюто настройки се пуска , аз съм с платената версия и оригинален адаптер чел съм и съм активирал екстри както на Е46 , Е9Х , ТАКА И НА F СЕРИЯ ДОРИ И НА G СЕРИЯ , най-големия плюс за мен е , че има бекъп файл както и дигитален гараж както , че и винаги можеш да пишеш на съпорта им с даден проблем и ще ти помогнат до няколко часа със съвет, а не да пишеш по форумите и да се луташ като муха без глава..... но пък информацията, която ти дава ISTA+ не може да се сравни с нищо друго. Като обобщение не можем да сравняваме нещо като ICOM , което струва към 1000 лв и адаптарче за 130 лв и диагностика за 110 лв на година...като цяло съм чул доста добри отзиви за ProTool знаете ли колко струва самото приложение и покупката еднократна ли е на приложението?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от Tsapo » 10 Фев 2022, 10:24

Здравейте,

Има ли опция при BMW F11 LCI NBT да се кодират следните опции (чрез BimmerCode)
- Автоматичен парктроник (Auto PDC) При F15 го има като опция.
- Постояннно активен Auto Hold.

Имам служебен passat B8 с наличните опции по-горе. Много са удобни въпросните екстри и лесно се свиква с тях :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10 5 Series Coding DIY

Мнение от mrwrong » 10 Фев 2022, 20:53

Tsapo написа:Здравейте,

Има ли опция при BMW F11 LCI NBT да се кодират следните опции (чрез BimmerCode)
- Автоматичен парктроник (Auto PDC) При F15 го има като опция.
- Постояннно активен Auto Hold.

Имам служебен passat B8 с наличните опции по-горе. Много са удобни въпросните екстри и лесно се свиква с тях :)


Няма начин да се кодират тези функции при F10/11. Нито през BimmerCode нито през ESYS.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook