30к с колата -ревю на нея и детайлинг, чистене на колектор!

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

30к с колата -ревю на нея и детайлинг, чистене на колектор!

Мнение от Taruno » 10 Апр 2019, 16:52

Здравейте,

Доста от вас си ме знаят какъв съм (не много в час) и преди 6 месеца след близо 9 м. чакане и търсене попаднах на моята кола 530d чисто задно, високо изпълнение, хед ъп, комфортен салон, адаптивно окачване, адаптивен волан със завиване на задните гуми, асистенти за къси дълги и т.н.
Аз съм първи собственик и колата е купувана нова от Бова Кар като аз я взех с остатъчна гаранция, които изтекоха сега март. взех я на 14к вече наближава 170.

След Е90ката, с която изкарах 120к км за 3.5 години мога да кажа, че тая петица е светлинни години напред откъм комфорт, мощност и т.н., но 3ката е много по-лесна за каране из центровете на градовете :lol:

Откъм динамика е повече отколкото ми трябва, сравнително спокоен шофьор съм. Карам доста и колата виси на автопилот по магистралите. Въпреки това отнесох една снимка 400 лв. подарък от държавата тая явно настъпвам малко повече от тройката. Направих няколко пътувания по 1000 км. и грам не се усещат особено с тоя комфортен салон. Като редовно я карам на Normal, на Комфорт+ по магистралите и супер рядко на Sport (предимно из планините).

Откъм драми за последните 30к км, смених уплътнението на панорамния покрив, което беше някакви комични пари и едното амартисьорче на багажника 60 лв., други драми не е имало като масла и филтри сменям на 15к заради начина ми на каране, ако въртях повече градско щях на макс 12к.

Има едно дразнещо нещо, което е "чар" на колата - интегралното завиване има един отключващ пин, който немците наричат кълвача, при много ама много леко завъртане на волана (по-малко от градус) почва да кълве във волана. Живях с този кълвач 4 месеца, но след обновяване на софтуера на рейката, наливане на лубризойл и смяна на тампоните на кривите носачи + реглаж, изчезна. За съжаление е масов проблем при завиване на задните гуми и не при всички помагат тези методи. Има хора със 4-5 сменени гаранционно рейки и пак си седи та имайте го предвид.

Относно детайлинга:
1во колата е titansilver металик - след 5 години черни коли, направо се родих с тази :D :D :D тя е вечно чиста.
- полирах си я сам с орбитална машина на Rupes - холограми НЯМА ;) отне ми мноооооооооого време, за да няма
- поддържам си я със шампоан на FX protect
- Quick detailer с керамични частици на Angel Wax Enigma QED - това е манна небесна, не мога да опиша колко е яко - 1во супер силен water beading, второ моята СИВА кола изглежда мокра и лъскава и има отражения, и трето 2 седмици не бях я мил цялата беше в прах и заваля, колата стана на точки, пръснах я с ВОДА и всичко падна. До сега съм ползвал на CarPro Reload, Sonax Netshield и нито едното не се и доближава до уау ефекта от тая енигма.
- за черното на гумите ползвам Meguiar's Ultimate Black Tire Coating - тоя гел е уникален, седят черни 1 месец, без да са лепкави на пипане. Остават черни и при дъжд и т.н.
- за интериора Meguiar's Gold Class Leather & Vinyl Cleaner за почистване и след това Meguiar's Gold Class Leather Conditioner. Кожата седи без блясък и като нова.

Най-после има неща на Meguiar's в BG и не трябва да се чудя от къде да поръчвам онлайн :D :D

Какво следва - като остане време тези дни ще сваля колектора да го почистим при Atsalov, тъй като си страдат от това нещо, дискове и накладки ми ги смениха в Бова Кар гаранционно там няма какво да се пипа, НО предните ми се разсвириха и ще ходя за ракламация. Много се чудех дали да мина към NBT ама май не ми се занимава тъй като разликата е малка. Утре отивам за летни гуми - Hankook Ventus S3 по препоръка от моя гумаджия. Иска ми се да си нарпавя детайлинг и на двигателния отсек ама винаги ме е било страх да мия там :D

Aaaaaaa и като сменях масла и филтри не бях затегнал кората на горивния - отвори се в движение и едната част се отчупи / изтърга на магистралата. Новата седи в гаража от 1 месец и все не стигам до там ама това следва най-скоро.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Taruno на 06 Юни 2022, 21:04, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от adovet » 10 Апр 2019, 18:28

Явно съм късметлия, защото и аз съм със завиващи задни колела и кълвача не съм го усетил

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Taruno » 10 Апр 2019, 18:47

Да мн е досаден, аз смених рейката гаранционно и се появи след 1000 км пак. Зачетох се по други форуми и видях, че те дори вече отказват манипулаци, защото било feature. Ама все пак с нещата, които са писали в немския форум при мен се оправи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от iceblast » 10 Апр 2019, 20:25

adovet написа:Явно съм късметлия, защото и аз съм със завиващи задни колела и кълвача не съм го усетил

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk


Късметлия си защото знаеш от кой да пазаруваш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от adovet » 10 Апр 2019, 20:26

Хахаха абсолютно

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Emooo » 10 Апр 2019, 20:43

Тъп въпрос ама как разбираш, че си със завиващи задни колела? Аз си мислех че всички Ф10 са със завиващи.

Иначе за колата, много ми харесва цвета. Масово Ф10ките са в тъмно синьо или черно което много ме разтройва :)
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от iceblast » 10 Апр 2019, 20:54

Активната рейка (S2VHA Integral Active Steering) върви с завиващи задни колела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Taruno » 10 Апр 2019, 20:58

Emooo написа:Тъп въпрос ама как разбираш, че си със завиващи задни колела? Аз си мислех че всички Ф10 са със завиващи.

Иначе за колата, много ми харесва цвета. Масово Ф10ките са в тъмно синьо или черно което много ме разтройва :)


Трябва да не е Х драйв и да имаш активна рейка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Taruno » 19 Апр 2019, 20:02

Ето снимка след нанасянето на Enigma QED, дори на моята сива кола ефекта е доста видим.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от bmwman » 26 Апр 2019, 21:27

Къде ги предлагат в България колега тези препарати?

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Giorceto » 02 Май 2019, 21:23

iceblast написа:Активната рейка (S2VHA Integral Active Steering) върви с завиващи задни колела.


Само при коли без Х драйв.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Taruno » 03 Май 2019, 10:41

Точно така, или завиващи или Х, двете заедно ги няма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от kraska » 03 Май 2019, 11:04

Taruno написа:Здравейте,
....................
Какво следва - като остане време тези дни ще сваля колектора да го почистим при Atsalov, тъй като си страдат от това нещо..................
.
Би ли споделил след като направиш това почистване в какво състояние е всмукателния колектор на тези километри?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от Emooo » 03 Май 2019, 11:10

kraska написа:
Taruno написа:Здравейте,
....................
Какво следва - като остане време тези дни ще сваля колектора да го почистим при Atsalov, тъй като си страдат от това нещо..................
.
Би ли споделил след като направиш това почистване в какво състояние е всмукателния колектор на тези километри?

Направо снимки ако е възможно - че аз се чудя дали на 115 хил, да се занимавам с чистене на колектор.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: 30к с колата -ревю на нея и малко детайлинг продукти

Мнение от kodomir » 03 Май 2019, 11:48

Моя на толкова го почистиха и имаше нужда. Доста сажди имаше.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook