Проблем с Телефона

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Проблем с Телефона

Мнение от xclusive » 26 Мар 2019, 18:14

Здравейте колеги,
ето нов проблем с който се сблъсквам.
Преди 10-15 дни смених телефона от Samsung Galaxy S9 -> S10.
Премахнах старото устройство от колата, с него си заминаха контакти, съобщения, пропуснати повиквания и тнт.
След добавянето на новия телефон обаче имам следните 2 проблема:
- Последно набрани ми ги показва само като номера, макар да си ги има в Contacts и в последно приети.
- Когато някой от контактите ми звъни, отново виждам само номера.

Какво направих?
- Изтрих (от колата и от телефона) връзката и на ново свързах телефона с колата - без резултат.
- Проверих в bmw.com/update дали няма нов ъпдейт за мултимедията и телефона - не
- Махнах телефона от колата и вързах стария (S9) - всичко си работи коректно
- Проверих дали всички права са дадени в телефона (достъп до контакти и съобщения) - ок са.

Колата е ъпдейтвана в МКар преди по - малко от 2 месеца.
Четох из чуждите форуми за подобни проблеми с айфони, но не намирам конректно решение...

Ще съм много благодарен, ако някой удари едно рамо в решаването на трози проблем!

ПС. F10 2015 LCI
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Проблем с Телефона

Мнение от 100imenov » 27 Мар 2019, 12:24

Вероятно има значение къде са ти запаметени контактие SIM или телефон. Щом имаш нов апарат, вероятно си преместил старата сим карта на която са запаметени контактие и сега като кънектнеш тела ти излизат непознати в колата, поне тва е мойта логика. :roll: . Запамети ги и на тела и на сим картата и пробвай пак, знам ли.. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Проблем с Телефона

Мнение от xclusive » 27 Мар 2019, 17:39

100imenov написа:Вероятно има значение къде са ти запаметени контактие SIM или телефон. Щом имаш нов апарат, вероятно си преместил старата сим карта на която са запаметени контактие и сега като кънектнеш тела ти излизат непознати в колата, поне тва е мойта логика. :roll: . Запамети ги и на тела и на сим картата и пробвай пак, знам ли.. :dunno:


Ами и на двете са ми запаметени тел + сим.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Проблем с Телефона

Мнение от piNky » 27 Мар 2019, 19:05

При мен го имаше този проблем като минах от iPhone 6 на iPhone X. Не помня точно как се оправи, но мисля, че трябваше да махна стария телефон от свързаните устройства, да свържа новия и да му дам достъп до телефонната книга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Проблем с Телефона

Мнение от Speed_Am_All » 27 Мар 2019, 23:01

Има отделна опция с която се разрешава синхронизирането на контактите. Един приятел си взе S10 миналата седмица и на неговата f10 lci (NBT) излизат контактите. Моята е60 е с CIC и ме пита дали да ги синхронизира веднага след като ги pair-на.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Проблем с Телефона

Мнение от xclusive » 28 Мар 2019, 6:06

Speed_Am_All написа:Има отделна опция с която се разрешава синхронизирането на контактите. Един приятел си взе S10 миналата седмица и на неговата f10 lci (NBT) излизат контактите. Моята е60 е с CIC и ме пита дали да ги синхронизира веднага след като ги pair-на.


Контактите си ми излизат в "Контакти", както и в "Последно приети разговори", няма ги в "Последно набрани" и когато някой ми звъни.
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook