Масло m550d

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Масло m550d

Мнение от Emooo » 05 Мар 2019, 9:42

Колеги,

имам няколко въпроса относно f10 ще ги събера в 1 тема.

1. Какво масло се препоръчва на двигателя na 550d след 100хил. км? Същото ли е като при другите 3 литрови (В realoem ми излиза двигател N57X докато за 535d илиза N57N)
2. Колата ми няма щека за проверка за маслото как да разбера дали сервиза е сменил наистина маслото, а не е ресетнал само интервала. (преди гледах цвета на маслото на щеката)
3. Интересно ми е как като няма щека за маслото ще разбереш, че са ти налели НАД максимума масло. В момента виждам на борд компютъра показва, че маслото е НА максимума, но неможе да видиш дали е НАД максимума.
4. Не съм правил до сега облужване с Дару кар - смятам там да сменя масло и настройка на преден и заден мост - дайте мнения колко е зле/добре там. Моля препоръчайте ми друг не-официален сервиз в София където имат техника за F10.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Масло m550d

Мнение от Bexim » 05 Мар 2019, 11:31

Ако толкова се притесняваш, вземи си един ден отпуска и с кафенцето отстрани ще наблюдаваш какво и как правят. Заставаш си зад стъклото и си гледаш и й се радваш :bchug:
Аз от Дару съм доволен и като цени, и като отношение, и като качество.
Не съм ходил другаде, защото те са ми на пеша от работата и ми е удобно.

ПП Понеже и аз съм Тома неверни си имам ключ за масления филтър и съм проверявал веднъж, понеже колата от чужбина дойде от БМВ с току що сменено масло.. Но исках да проверя.. Беше си ново.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Масло m550d

Мнение от 100imenov » 05 Мар 2019, 12:25

Маслото си е 5w30, щека на маслото трябва да имаш,поне според realoem, огледай внимателно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Масло m550d

Мнение от andy » 05 Мар 2019, 12:53

Emooo написа:Колеги,

имам няколко въпроса относно f10 ще ги събера в 1 тема.

1. Какво масло се препоръчва на двигателя na 550d след 100хил. км? Същото ли е като при другите 3 литрови (В realoem ми излиза двигател N57X докато за 535d илиза N57N)
2. Колата ми няма щека за проверка за маслото как да разбера дали сервиза е сменил наистина маслото, а не е ресетнал само интервала. (преди гледах цвета на маслото на щеката)
3. Интересно ми е как като няма щека за маслото ще разбереш, че са ти налели НАД максимума масло. В момента виждам на борд компютъра показва, че маслото е НА максимума, но неможе да видиш дали е НАД максимума.
4. Не съм правил до сега облужване с Дару кар - смятам там да сменя масло и настройка на преден и заден мост - дайте мнения колко е зле/добре там. Моля препоръчайте ми друг не-официален сервиз в София където имат техника за F10.


1. 5W30
2. трябва да има, но е черна
3. вижда се и ако е над максимума - споко (още от Е серията се вижда )
4. места бол за стенд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Масло m550d

Мнение от Teogop » 05 Мар 2019, 14:18

3.
highoillevel.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Масло m550d

Мнение от zvetiko » 06 Мар 2019, 8:44

За мен електронния нивомер е нещо, което не работи особено коректно- пробвал съм с един литър по-малко и пак показва максимум, за това е най-добре да се гледат стойности с интерфейс за диагностика.
Не съм убеден, че 5W30 e най-подходящия в случая вискозитетен клас- наистина е горивоспестяващо, допринася за по-малко вредни емисии, но дали изпълнява при двигател на 100хил. км и останалите си функции добре...
На дизелов двигател, ако след около 1000 км може да разбереш дали маслото е ново или старо означава, че с новото масло нещо не е наред- ако потъмнее почти веднага, това означава, че задържа в себе си веществата от работата на двигателя, вместо да се отлагат по стените му.
За гледането- ако не е коректен е без значение дали гледаш или не. Да кажем има сервизи, които обявяват, че масло на BMW се сменя през 30 000км и всички са доволни- отначало, собственика на колата, че е попаднал на толкова добър сервиз, който му спестява чести смени с уникално масло. След около 5 смени е доволен и сервиза, който прави основен ремонт на двигателя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Масло m550d

Мнение от theraven_nz » 06 Мар 2019, 10:47

zvetiko написа:за това е най-добре да се гледат стойности с интерфейс за диагностика.


Тези стойности дали пак няма да се четат от същия датчик, който дава показания и към цифровия нивомер? С други думи да видиш същата цифрова стойност, отговаряща на височината на нарисуваната скала? :confused:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Масло m550d

Мнение от Emooo » 06 Мар 2019, 19:26

Намерих щеката - благодаря за информацията.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Масло m550d

Мнение от motor » 06 Мар 2019, 23:12

zvetiko написа:За мен електронния нивомер е нещо, което не работи особено коректно- пробвал съм с един литър по-малко и пак показва максимум, за това е най-добре да се гледат стойности с интерфейс за диагностика.
Не съм убеден, че 5W30 e най-подходящия в случая вискозитетен клас- наистина е горивоспестяващо, допринася за по-малко вредни емисии, но дали изпълнява при двигател на 100хил. км и останалите си функции добре...
На дизелов двигател, ако след около 1000 км може да разбереш дали маслото е ново или старо означава, че с новото масло нещо не е наред- ако потъмнее почти веднага, това означава, че задържа в себе си веществата от работата на двигателя, вместо да се отлагат по стените му.
За гледането- ако не е коректен е без значение дали гледаш или не. Да кажем има сервизи, които обявяват, че масло на BMW се сменя през 30 000км и всички са доволни- отначало, собственика на колата, че е попаднал на толкова добър сервиз, който му спестява чести смени с уникално масло. След около 5 смени е доволен и сервиза, който прави основен ремонт на двигателя.


аз от чисто любопитство да питам колегата какво масло препоръчва и на каква техническа обосновка?
Защото BMW казват за този мотор BMW Longlife-04.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Масло m550d

Мнение от Teogop » 06 Мар 2019, 23:16

Emooo написа:Намерих щеката - благодаря за информацията.

Съответства ли на измереното от сензора?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Масло m550d

Мнение от Emooo » 07 Мар 2019, 20:18

Teogop написа:
Emooo написа:Намерих щеката - благодаря за информацията.

Съответства ли на измереното от сензора?

да
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Масло m550d

Мнение от expl0de » 09 Мар 2019, 20:51

zvetiko написа:За мен електронния нивомер е нещо, което не работи особено коректно- пробвал съм с един литър по-малко и пак показва максимум, за това е най-добре да се гледат стойности с интерфейс за диагностика.
Не съм убеден, че 5W30 e най-подходящия в случая вискозитетен клас- наистина е горивоспестяващо, допринася за по-малко вредни емисии, но дали изпълнява при двигател на 100хил. км и останалите си функции добре...
На дизелов двигател, ако след около 1000 км може да разбереш дали маслото е ново или старо означава, че с новото масло нещо не е наред- ако потъмнее почти веднага, това означава, че задържа в себе си веществата от работата на двигателя, вместо да се отлагат по стените му.
За гледането- ако не е коректен е без значение дали гледаш или не. Да кажем има сервизи, които обявяват, че масло на BMW се сменя през 30 000км и всички са доволни- отначало, собственика на колата, че е попаднал на толкова добър сервиз, който му спестява чести смени с уникално масло. След около 5 смени е доволен и сервиза, който прави основен ремонт на двигателя.

Без да отхвърлям или подкрепям твоето твърдение, ще кажа, че на предната кола - мерцедес дизел, комън рейл, купена на 160к км и карана 10 години до 340к км е сипвано само 5в30 масло титан фукс, което отговаря на бмв ll04 и e сменяно на 15к км. Карана е - палиш и тръгваш, без да се чака зимата да загрее. До последно нямаше нито един теч по двигателя и никакво масло не се долива между смените, двигателят не е ремонтиран. Карана е в България. Според мен е ок маслото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Масло m550d

Мнение от Ненко Вранков » 22 Мар 2019, 9:24

Аз имам наблюдения над няколко коли, на мои приятели, които аз поддържам.. N47, N57, M57... дори моят личен автомобил, закупен на 250К от мен, сега е на 600 000, без никакви ремонти, работещ и звучащ страхотно и се кара само и единствено с 5/30, сменя се на 10К ...винаги с промивка. Двигателите на БМВ са много по-капрзни на масло, отколкото тия на Бенц и ВаГ... заради изключително тесните си маслени магистрали. Промивките са задължителни и спазването на вискозитета също. Ако двигателя започне да работи шумно с маслото, предписано му от производителя или започне да го изгаря, то той е за ремонт, а не за слагане на по-гъсто масло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Масло m550d

Мнение от kraska » 22 Мар 2019, 9:28

А на коя марка масло слагаш 5w30 и забелязал ли си разлика примерно в шума на двигателя при различните марки?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Масло m550d

Мнение от sstancho89 » 23 Мар 2019, 23:28

Ненко Вранков написа:Аз имам наблюдения над няколко коли, на мои приятели, които аз поддържам.. N47, N57, M57... дори моят личен автомобил, закупен на 250К от мен, сега е на 600 000, без никакви ремонти, работещ и звучащ страхотно и се кара само и единствено с 5/30, сменя се на 10К ...винаги с промивка. Двигателите на БМВ са много по-капрзни на масло, отколкото тия на Бенц и ВаГ... заради изключително тесните си маслени магистрали. Промивките са задължителни и спазването на вискозитета също. Ако двигателя започне да работи шумно с маслото, предписано му от производителя или започне да го изгаря, то той е за ремонт, а не за слагане на по-гъсто масло.


Колега, маслата с вискозитети 5W30 и 5W40 трябва да имат еднаква течливост при ниски температури. Добре, съгласен съм, че при някои тестове маслото 5W30 е малко по-течливо пrи -25гр.Ц от 5W40. Сега имам въпрос към теб. Ако приемем, че 5W30 има същата течливост при -25гр.Ц като 5W40 при -20гр.Ц това означава ли, с тея средни зимни температури в БГ на моя двигател ще му е по-добре (карам с 5W40) от двигателите на БМВ в Русия (които карат с 5W30)? Казват, че 5W40 било гъсто и прецаквало двигателите....по тази логика в Русия въпреки, че карат с 5W30 трябва да сменят двигатели след всяка зима ли (понеже там средно зимните температури са много по-ниски от тея в БГ и маслото дори и 5W30 при студен старт е с много по-малка течливост от моето)?

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook