BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xclusive » 10 Фев 2019, 7:03

Хубава работа, на е60-то ми си работеше на топло и студено в зависимост какво е настроено, но явно при ф10ките са искали да накарат хората да плащат за 4 зонови климатици :confused:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tihomair » 10 Фев 2019, 11:33

adovet написа:Не е така, и при мен го забелязах това, но и забелязах че ако са закопчани коланите от зад и настроя климатика на 28 почва да духа като от пред. Също така и до като загрява колата и има голяма разлика от зададената температура и от зад духа топло.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Много интересно ще се пробва още днес...а трябва ли да има човек закопчан на задната седалка? :mhihi:

opavlov написа:1. Фаровете са ми Халоген- добре ли е да се сложи китайски LED и може ли да се сменят фаровете с други - има ли смисъл и има ли коли на части за да се вземе по- евтино

Препоръчвам с две ръце osram night breaker unlimited h7! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Вода при акумулатора

Мнение от tihomair » 10 Фев 2019, 11:40

Имам такъв проблем, но съм с Ф11. Отдавам го на факта, че са ме удряли два пъти отзад и може да не е напасната вратата на багажника перфектно и след автомивка или силен дъжд си имаш водица. Важно е да огледаш ако имаш някаква електроника/модул ниско, да ги преместиш на по-безопасно място.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 1.06.2006
Местоположение: sofiata

Панорамен покрив GT5

Мнение от pepy_81 » 10 Фев 2019, 20:28

Здравейте,колеги ,въпросното положението за проветряване(предната част се вдига на горе ),при други панорами примерно на Е91 се повдига и втората част нагоре.Към колегите с панорами отварят ли се при вас “въпросната част“ или при нашият модел не е предвидено ,или трябва кодировка?

Благодаря предварително !!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Панорамен покрив GT5

Мнение от nikolay.peshev » 10 Фев 2019, 22:20

Здравей,

При мен се вдига само предната част, втората не се вдига(или незнам как) 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tihomair » 11 Фев 2019, 15:45

adovet написа:Не е така, и при мен го забелязах това, но и забелязах че ако са закопчани коланите от зад и настроя климатика на 28 почва да духа като от пред. Също така и до като загрява колата и има голяма разлика от зададената температура и от зад духа топло.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Днес пробвах със закопчани колани - не работи при мен тази схема.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Giorceto » 11 Фев 2019, 15:46

На Е61 се вдигат и двете, на Ф11 само предната.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 13 Фев 2019, 23:11

Колеги сега разбрах че M sport package опцията, включва M sport suspensions. Това което успях да открия като информацията е че колата е снижена с 10мм и е втвърдено окачването. Ако някой е карал M sport suspensions на f10 моля да сподели колко по-лошо е от стандарното от гледна точка на комфорт. Аз задължително търся кола с VDC или Adaptive drive - това ще ме спаси ли от друсането на спортното окачване? В момента съм с M sport suspension + 18 джанти на е60 и е много неприятно.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xclusive » 14 Фев 2019, 7:10

Emooo написа:Колеги сега разбрах че M sport package опцията, включва M sport suspensions. Това което успях да открия като информацията е че колата е снижена с 10мм и е втвърдено окачването. Ако някой е карал M sport suspensions на f10 моля да сподели колко по-лошо е от стандарното от гледна точка на комфорт. Аз задължително търся кола с VDC или Adaptive drive - това ще ме спаси ли от друсането на спортното окачване? В момента съм с M sport suspension + 18 джанти на е60 и е много неприятно.


Здравей,
Мога да направя сравнение м/у e60 530 и сегашния ми автомобил ф10 530 с м-спорт пакет.
Колата е с Adaptive Drive, през повечето време я карам на Комфорт и разликата с е60 (без спортно окачване) е от земята до небето. Вози много комфортно, поне за моите разбирания.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от toncho83 » 14 Фев 2019, 8:49

Emooo написа:Колеги сега разбрах че M sport package опцията, включва M sport suspensions. Това което успях да открия като информацията е че колата е снижена с 10мм и е втвърдено окачването. Ако някой е карал M sport suspensions на f10 моля да сподели колко по-лошо е от стандарното от гледна точка на комфорт. Аз задължително търся кола с VDC или Adaptive drive - това ще ме спаси ли от друсането на спортното окачване? В момента съм с M sport suspension + 18 джанти на е60 и е много неприятно.


Друса от runflat-a, ама без него спортното окачване не е същото.
Аз съм със спортно, на комби и е поносимо ( не дразни, дори и на павета), но возията стана друга (подобри се, не друса толкова) след като махнах runflat.На предишната бях седан със EDC и "runflat" возеше "лодка".И двете на 18 цола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 14 Фев 2019, 8:57

Благодаря за мненията. Toncho83 неразбрах само на комбито има ли адаптив драйв или EDC?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от toncho83 » 14 Фев 2019, 9:01

Emooo написа:Благодаря за мненията. Toncho83 неразбрах само на комбито има ли адаптив драйв или EDC?


Комбито ми е със "sport suspension settings".Няма "adaptive" и "EDC", но все пак е комби (отзад е на въздух).
Седана беше със "EDC"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 14 Фев 2019, 12:42

Emooo написа:Колеги сега разбрах че M sport package опцията, включва M sport suspensions. Това което успях да открия като информацията е че колата е снижена с 10мм и е втвърдено окачването. Ако някой е карал M sport suspensions на f10 моля да сподели колко по-лошо е от стандарното от гледна точка на комфорт. Аз задължително търся кола с VDC или Adaptive drive - това ще ме спаси ли от друсането на спортното окачване? В момента съм с M sport suspension + 18 джанти на е60 и е много неприятно.


M Sport Package-a е -10мм само на задно, иначе си е +10мм независимо от пакетЯ. Е60 вози като каруца спрямо Ф10, така че ще има голямо подобрение даже и да си с нормални амортесьори, което е почти невъзможно за коли 2015-16 каквито гледаш...Имай на предвид, че с -10мм окачване М Спорт разликата ще е малка понеже амртесьорите правят возията, не пружините...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 14 Фев 2019, 14:47

След като взех 530д x drive eдно голямо впечаление ми прави, че като я пусна по надолнище колата няма никаква инерция , все едно си включил на първа и спира с мотора без спирачки (не знам ка да го обесня), но не е така т.к оборотите са си ниски. Все едно няма никаква инерция, ще кажеш че спирачките са леко натиснати. На другата кола това нещо го няма, не е толкова забележимо. При вас как е? Дали Х -са да има значение тук или нещо друго?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tihomair » 14 Фев 2019, 16:35

kraska написа:След като взех 530д x drive eдно голямо впечаление ми прави, че като я пусна по надолнище колата няма никаква инерция , все едно си включил на първа и спира с мотора без спирачки (не знам ка да го обесня), но не е така т.к оборотите са си ниски. Все едно няма никаква инерция, ще кажеш че спирачките са леко натиснати. На другата кола това нещо го няма, не е толкова забележимо. При вас как е? Дали Х -са да има значение тук или нещо друго?

Brake energy regeneration-а е това, не е от Х-а, защото аз съм със задно.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook