Лед мигачът в задния стоп отказва

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Лед мигачът в задния стоп отказва

Мнение от toncho83 » 29 Яну 2019, 10:06

От едно извесно време пускането на десният мигач стана кошмар за мен.Започва да мига бързо и изписва грешка " turn indicator rear right failure".При повторно пускане грешката изчезва и си работи нормално.Обаче взе да го прави все по-често и стана доста неприятно карането на автомобилът ( не ми се прави десен завой направо-"тънн, тънн реве грешката" :mhihi: :mhihi: )...По-чуждите форуми пишат за този проблем, че нямало какво да се направи освен да се смени целия стоп.На доста хора проблема се е появил още докато са били в гаранция и са им го сменили от дилър безплатно.

Нов стоп не е евтин, а закупуването на стоп от морга не е решение, защото не се знае на какъв хал ще е.Въпросният (проблемен) стоп е взиман от морга, понеже ме блъснаха отзад.Беше отдавна още не и се бях нарадвал на колата.Та имах два спукани стопа в избата.За съжаление само лявата платка беше читава.Дясната имаше дребни липси.

Стопът се сваля елементарно.Три гайки (ключе 8ца) , една букса и е вън.По-трудното е да се стигне до платката с управлението на диодите.Трябва да се разлепи външната част.Със остро ножче си поиграх да изчистя фабричното залепване.Доста неприятна и пипкава работа, защото звуците бяха на счупване.След махане на капака, следва разглобяване на световодите.Тук вече е лесно, защото са няколко видии, докато стигнем до платката, която представлява това -
20190128_190501.jpg
За всеки случай я маркирах!Слаботоковата не ми е сила, но когато имаш мултицет и работеща платка е лесно.Замерваш едната и сравняваш с другата.Диодите светеха всички до един-веднага ги изключих като проблем и се насочих към другите елементи.Лесно се стигна до този елемент (полеви транзистор мисля)
20190128_190512.jpg
.Разпоих го от работещата и го запоих на неработещата.(Първо се пробвах да сложа директно цялата лява работеща платка, но не става, защото е свалена от ляв стоп и не пасва).Слезнах до колата за проба и то взе че стана 8) Лепнах си капака с лепило за пластмаса и отгоре със силикон за да не влиза вода вътре.

П.П.Не съм снимал подробно, щото незнаех какъв ще е крайния резултат..

Ако някои друг има такъв проблем не мога да кажа със сигурност, че въпросният елемент ще е виновен, защото това е само една платка и няма как да се направи статистика.Все пак ф-серията става все по-достъпна и темата може да е полезна за по-сръчните в ръцете :bang: :bang:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook