Сензор светлини (фарове)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.10.2018

Сензор светлини (фарове)

Мнение от p1czyto » 18 Ное 2018, 14:32

Здравейте , надявам се да има компетентни към темата!
Колата е 520 F10, от около седмица светлините ми са на ауто и през дея са ми включени , така де светят, дори и като пече слънце, какъв може да е проблема? По-принцип имам дневни светлини , всички си беше ОК, но сега когато е на Ауто светват късите светлини?!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Сензор светлини (фарове)

Мнение от Breach » 19 Ное 2018, 1:29

Въпросът е дали късите светят постоянно или само понякога. На 'Авто' не се пускат само по тъмно, а и когато слънцето светело косо или нещо такова. Та ако светкат чат-пат е нормално, ако е постоянно е проблем. Мисля, че от както флашнах колата, 2014 г. някъде, почнаха по-често да се пускат.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.10.2018

Re: Сензор светлини (фарове)

Мнение от p1czyto » 19 Ное 2018, 23:51

Известно време светят често , понякога не сверят , не знам защо така се получава. Странно е , че светят и като пече слънце?! Аз съм постоянно на Ауто , така съм ги оставил. С две думи , последно време светят почти постоянно.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Сензор светлини (фарове)

Мнение от Breach » 28 Ное 2018, 1:14

p1czyto написа:Известно време светят често , понякога не сверят , не знам защо така се получава. Странно е , че светят и като пече слънце?! Аз съм постоянно на Ауто , така съм ги оставил. С две думи , последно време светят почти постоянно.


Както казах, нормално е понякога да се пускат дори по светло. Но можеш да пробваш добре да почистиш стъклото където са KAFAS сензорите (горе по средата). Ако е сменян сенzор/предно стъкло трябва да се инициализира сензора. Последният вариант е някой да ти кодира сензора на по-ниска чувствителност:

https://www.bimmerfest.com/forums/showp ... ostcount=3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Сензор светлини (фарове)

Мнение от adovet » 28 Ное 2018, 8:30

Общо взето и аз забелязвам че на Фката ми се пускат фаровете на доста по светло от колкото на Е60

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Сензор светлини (фарове)

Мнение от kraska » 28 Ное 2018, 9:53

Нормално е явно за този модел , т.к. и при мен наблюдавам същото от време на време.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook