Тропане отпред и по средата отпред F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от chris » 25 Окт 2018, 18:57

Здравейте, накратко да разкажа когато колата се движи бавно е бетон, по неравности като паваж и легнали полицаи тропа като ще се откърти моста с по висока скорост, като се “лашка” така да се каже и поскръцва, както и странично долу, тампоните на долните Hоcачи, които са в амортесьора са леко омачкани, мене ме съмняват шарнирите, които са три и един на накрайника, май всичко ще сменям

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Тропане отпред и по средата отпред f10

Мнение от Atsalov » 25 Окт 2018, 20:39

Хубаво е да се вдигне и погледне отдолу, вероятни виновници са напречните носачи, биалети или тампони на кривите носачи ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Тропане отпред и по средата отпред f10

Мнение от chris » 26 Окт 2018, 7:58

Мерсаж, като я карах в Германия нищо не усетих, гледах ги отдолу не ми изглеждат напукани освен на амортисьора, те тампоните набиват ли се на носачите или целият се сменя? И накрайника на рейката се като го натискам ми се струва че се движи много леко. Щото е с рън флет гуми и ми се струва , че те помагат за разбиване на окачването

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Тропане отпред и по средата отпред f10

Мнение от pinko_23 » 26 Окт 2018, 8:09

chris написа:Мерсаж, като я карах в Германия нищо не усетих, гледах ги отдолу не ми изглеждат напукани освен на амортисьора, те тампоните набиват ли се на носачите или целият се сменя? И накрайника на рейката се като го натискам ми се струва че се движи много леко. Щото е с рън флет гуми и ми се струва , че те помагат за разбиване на окачването


Колега и аз мойта като я карах по белите страни с RUN-FLAT гуми нищо не усетих тука по релсите и паветата за 1 година подмених цялата предница. RUN-FLAT гумите в кофата и си взимаш обикновени.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Тропане отпред и по средата отпред f10

Мнение от chris » 26 Окт 2018, 8:44

Така ще стане, тежка кола е и нашите български улици са тест за окачването

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от chris » 07 Ное 2018, 23:49

мисля, че е от накрайниците кормилните

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от chris » 12 Дек 2018, 15:48

Да споделя, разглобих всичко по предното окачване и се останови, разбити вътрешни накрайници на кормилната рейка, разбити биалетки, разбити шарнири на задните носачи и разбити тампони на предните и всичко сменям около 650 лв с отстъпката без работа. Поздрави. Сега е ок .+ външни накрайници 110 лв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от kraska » 03 Яну 2019, 8:51

Да използвам темата на колегата........
При мен се чува претракване (доста отчетливо) отдясно за около две секунди при тръгване при навит напълно ляв волан и с повечко газ. А другото което забелязвам е че при скорост над 80 от време на време има едно едва доловимо претропване което е много глухо (сякаш идва от средата отпред и по се чува откъм шофорската страна, а не като се возиш на мястото на пасажера отпред), но не се усеща никъде като вибрация, нито във волана нито в купето, само като шум, все едно някоя кора се е откачила и се вее. Някакви идеи? Колата е x-drive. С рънфлет съм и по неравности нямам никакви оплаквания като тропане или скърцане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от Cinder » 03 Яну 2019, 22:22

kraska написа:Да използвам темата на колегата........
При мен се чува претракване (доста отчетливо) отдясно за около две секунди при тръгване при навит напълно ляв волан и с повечко газ. А другото което забелязвам е че при скорост над 80 от време на време има едно едва доловимо претропване което е много глухо (сякаш идва от средата отпред и по се чува откъм шофорската страна, а не като се возиш на мястото на пасажера отпред), но не се усеща никъде като вибрация, нито във волана нито в купето, само като шум, все едно някоя кора се е откачила и се вее. Някакви идеи? Колата е x-drive. С рънфлет съм и по неравности нямам никакви оплаквания като тропане или скърцане.


Това с пълно навития волан и повечкото газ не е хубаво да го правиш на xdrive кола, че скоро ще започне да претраква повече, после ще почне и от другата страна :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от Taruno » 04 Яну 2019, 9:25

kraska написа:Да използвам темата на колегата........
При мен се чува претракване (доста отчетливо) отдясно за около две секунди при тръгване при навит напълно ляв волан и с повечко газ. А другото което забелязвам е че при скорост над 80 от време на време има едно едва доловимо претропване което е много глухо (сякаш идва от средата отпред и по се чува откъм шофорската страна, а не като се возиш на мястото на пасажера отпред), но не се усеща никъде като вибрация, нито във волана нито в купето, само като шум, все едно някоя кора се е откачила и се вее. Някакви идеи? Колата е x-drive. С рънфлет съм и по неравности нямам никакви оплаквания като тропане или скърцане.


Ами честито, започват да ти заминават полуоските и имай предвид, че на хДрайв им е детска болест,която се проявява много заради подаване на газ при навит волан от спряло положение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от kraska » 04 Яну 2019, 10:56

Да, това с навит волан и много газ го знам още откакто имах е36, че не е препоръчително и не го правя, но се налага в някой момент да се изнеса бързо при обратен завой. От четенето по форумите и аз стигнах до извода за полуоски. Но повечето хора се оплакваха от вибрации и във волана, а при мен няма. Някой сменял ли е и колко са му излезли, т.к. като гледам в бмв едната е 1800 лева близо ?!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от tihomair » 05 Яну 2019, 11:40

kraska написа:Да, това с навит волан и много газ го знам още откакто имах е36, че не е препоръчително и не го правя, но се налага в някой момент да се изнеса бързо при обратен завой. От четенето по форумите и аз стигнах до извода за полуоски. Но повечето хора се оплакваха от вибрации и във волана, а при мен няма. Някой сменял ли е и колко са му излезли, т.к. като гледам в бмв едната е 1800 лева близо ?!?

При кола със задно няма да е толкова проблем, но все пак аз също избягвам навиването докрай, камо ли с пълна газ. :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Тропане отпред и по средата отпред F10

Мнение от kraska » 21 Яну 2019, 9:31

Приемчика в офиц. сервиз е кара колата. При напълно ляв и десен волан от място с газ е въртяхме и не изтрака въобще. Само веднъж или два пъти се чу да щрака и то само отдясно. Според него са ок и било нормално на тези коли да изщракват ?!!? Това толкова не ме притеснява т.к. рядко се налага да тръгна рязко с напълно навит волан. Другото тропане по-скоро ме дразни. Когато позасиля автомобила над 80 км/ч с леко подаване на газ (под напрежение ) претропва/вибрира постоянно отдясно .Отнема ли газта и спира, дам ли леко газ пак отново се усеща. При пълна газ и без газ го няма. Възможно ли е да е полуоската. При преглед отдолу на друг сервиз нищо не намериха проблемно.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook