Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомобили

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от bai_ILIA » 30 Яну 2019, 19:17

niki nikolov написа:Проверих мойта в Ауто бавария, казаха ми, че е за смяна, но ще трябва да почакам докато дойде от Германия безплатен или да си го купя от тях за 1300лв и щяло да стане същия ден. Ако отида в Мкар или другаде да ли ще е същото?


Англичаните реват, че чакат по 1-2 месеца и им го смянт по 2 седмици, че видиш ли било без пари. Чакането е яко, но не пречи да питаш. Те имат по няколко бройки ама за продаване с лев, не за промо смяна после да си търсят парите от БМВ :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от kraska » 30 Яну 2019, 20:31

Вие за ЕГР или за охладителя на ЕГР говорите, т.к. са две различни неща с доста различна цена (1400 срещу 450 грубо). Чака се т.к. нямат изпратени налични за смяна по акция. А дали е за смяна се проверя с преглед на самия охладител. ..... или нещо не съм разбрал след като последно ходих до сервиза на БМВ..... или двете заедно ли се сменят ?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от niki nikolov » 31 Яну 2019, 12:05

kraska написа:Вие за ЕГР или за охладителя на ЕГР говорите, т.к. са две различни неща с доста различна цена (1400 срещу 450 грубо). Чака се т.к. нямат изпратени налични за смяна по акция. А дали е за смяна се проверя с преглед на самия охладител. ..... или нещо не съм разбрал след като последно ходих до сервиза на БМВ..... или двете заедно ли се сменят ?!?


ЕГР охладител ми казаха, че е за смяна. Човека ми каза ако искам сега да го сменя мога да си го купя от тях за 1300 или да изчакам докато дойде този от Германия безплатно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от adovet » 31 Яну 2019, 12:07

Нещо не мога да ги разбера тези оторизирани сервизи, ще чакаш част да ти сменят не знам си кога при положение, че я имат в наличност :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от toncho83 » 31 Яну 2019, 13:11

adovet написа:Нещо не мога да ги разбера тези оторизирани сервизи, ще чакаш част да ти сменят не знам си кога при положение, че я имат в наличност :kuku:


Имат я ама не е от "безплатните" :mhihi: :mhihi: .Аз вече втори месец чакам за безплатен ъпдейт по акция...Изтеглиха инфо от колата за да може да се отчетат при Германците ( да им се плати) и казаха, че след два дни ще се обадят да го направят....още чакам :dunno: :dunno: :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от XaMaB » 07 Фев 2019, 9:00

Мен ме викнаха за проверка, но казаха че съм ок. Мислех че съм вътрешно като не намазах безплатна смяна, но като гледам опашката за части, май съм на далавера :mhihi:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от acho.rs » 08 Фев 2019, 8:12

kraska написа:Вие за ЕГР или за охладителя на ЕГР говорите, т.к. са две различни неща с доста различна цена (1400 срещу 450 грубо). Чака се т.к. нямат изпратени налични за смяна по акция. А дали е за смяна се проверя с преглед на самия охладител. ..... или нещо не съм разбрал след като последно ходих до сервиза на БМВ..... или двете заедно ли се сменят ?!?

Това при кой дилър? - мен ми смениха охладител и егр, допалтиха се 350лв и всичко стана точно за 1 ден.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от kraska » 08 Фев 2019, 8:17

При М-кар Варна. Говорих пак с тях наскоро. Сменял се по акция само охладителя без егр. Егр ако имал нагари можел да се смени (не ги чистели) за сметка на клиента. Липсвали кулери не само в БГ. И не се знае изобщо кога ще влезе колата за проверка по акция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от Teogop » 08 Фев 2019, 11:40

acho.rs написа:
kraska написа:Вие за ЕГР или за охладителя на ЕГР говорите, т.к. са две различни неща с доста различна цена (1400 срещу 450 грубо). Чака се т.к. нямат изпратени налични за смяна по акция. А дали е за смяна се проверя с преглед на самия охладител. ..... или нещо не съм разбрал след като последно ходих до сервиза на БМВ..... или двете заедно ли се сменят ?!?

Това при кой дилър? - мен ми смениха охладител и егр, допалтиха се 350лв и всичко стана точно за 1 ден.


А това при кой дилър? Предупредиха ли те, че ще ти вземат още 350 лв.?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от bai_ILIA » 08 Фев 2019, 12:40

Най-вероятно дават предимство на коли закупени от конкретния дилър. Новите вносове ще чакат с месеци :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от 100imenov » 14 Фев 2019, 18:04

Здравейте колеги, след доста проверки за отворена акция по моя автомобил и отказ на такива, тази седмица ми се обадиха от АБ и ме привикаха за проверка. Оказа се, че охладителят е спукан, но както е описано по-горе не е в наличност и нямат срок за доставка, независимо дали го подменят по акция или го закупуваш. Посъветваха ме дори да не карам автомобила, особено на дълги разстояния и съответно колебаенето в мен започна. Моля за съвет дали да се опитам да изчакам или да премахна ЕГР-а, ако има значение колата е на близо 90 хиляди км с ремап? :paranoid:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от Atsalov » 14 Фев 2019, 19:53

Дори да премахнеш ЕГР-а, проблема в охладителя си остава и не се решава проблема ти ;)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от Atsalov » 14 Фев 2019, 19:54

От началото на годината разшериха кампанията и я отвориха за още повече автомобили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от niki nikolov » 14 Фев 2019, 20:27

100imenov написа:Здравейте колеги, след доста проверки за отворена акция по моя автомобил и отказ на такива, тази седмица ми се обадиха от АБ и ме привикаха за проверка. Оказа се, че охладителят е спукан, но както е описано по-горе не е в наличност и нямат срок за доставка, независимо дали го подменят по акция или го закупуваш. Посъветваха ме дори да не карам автомобила, особено на дълги разстояния и съответно колебаенето в мен започна. Моля за съвет дали да се опитам да изчакам или да премахна ЕГР-а, ако има значение колата е на близо 90 хиляди км с ремап? :paranoid:


Аз мойта си я карам и за сега нямам проблем. От време на време проверявам как е антифриза и това е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от 100imenov » 14 Фев 2019, 22:06

Atsalov написа:Дори да премахнеш ЕГР-а, проблема в охладителя си остава и не се решава проблема ти ;)
Имах предвид да се изолира цялата система или няма как? Не съм много на ясно с функциалността.. :dunno:
niki nikolov написа:
100imenov написа:Здравейте колеги, след доста проверки за отворена акция по моя автомобил и отказ на такива, тази седмица ми се обадиха от АБ и ме привикаха за проверка. Оказа се, че охладителят е спукан, но както е описано по-горе не е в наличност и нямат срок за доставка, независимо дали го подменят по акция или го закупуваш. Посъветваха ме дори да не карам автомобила, особено на дълги разстояния и съответно колебаенето в мен започна. Моля за съвет дали да се опитам да изчакам или да премахна ЕГР-а, ако има значение колата е на близо 90 хиляди км с ремап? :paranoid:


Аз мойта си я карам и за сега нямам проблем. От време на време проверявам как е антифриза и това е.

Еми по груби сметки около 150мл за около 8к км е дръпнала, май ще я раздвижвам така и ще чакам производстовото на новите боклучаци.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook