Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомобили

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от maikooo » 15 Фев 2019, 10:35

100imenov написа:Здравейте колеги, след доста проверки за отворена акция по моя автомобил и отказ на такива, тази седмица ми се обадиха от АБ и ме привикаха за проверка. Оказа се, че охладителят е спукан, но както е описано по-горе не е в наличност и нямат срок за доставка, независимо дали го подменят по акция или го закупуваш. Посъветваха ме дори да не карам автомобила, особено на дълги разстояния и съответно колебаенето в мен започна. Моля за съвет дали да се опитам да изчакам или да премахна ЕГР-а, ако има значение колата е на близо 90 хиляди км с ремап? :paranoid:

Здравей колега,
Попитай и в другите представителства, на мен в МКар София ми казаха, че ще се вместят до 10 дни, като в този период влиза и гаранционна подмяна на раздатка, малкото турбо и ревизия на скоростната кутия, т.е. и други части ще чакат. Оставих джипката този понеделник, та другата седмица ще споделя дали са си спазили срока.
Имай предвид, че като караш така колата, може да стопиш целия егр, че дори има случай и на запалване.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от iceblast » 16 Фев 2019, 22:01

На мен ми се обадиха за тази акция и колата влезе веднага. Било проверка, гледали са ЕГРа, бил идеален и само сменили един въздуховод с някаква ъпгрейдната версия и ъпдейт на цялата кола.

Обяснението им беше, че сега наблюдават на колко коли имало проблеми и се очаквашо Март месец евентуално да пуснат кампания за подменяне на частта с ревизирана версия.

По-горното е инфо от ауто бавария.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от bai_ILIA » 17 Фев 2019, 14:41

Моя ЕГР охладител беше проблемен (загуба на антифриз) и подходих прагматично - има ЕГР има проблем, няма ЕГР няма проблем :mhihi: Разбира се, най-добре нов ЕГР, но засега пада голямо чакане освен ако колата не е купувана от БГ дилър на БМВ...
Изображение
Изображение
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от kraska » 17 Фев 2019, 15:02

В мкар варна явно им е все тая дали от тях е купувана.... щото си чакам..... :dunno:

bai_ilia ,сподели мнение как е чувстваш без егр?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от bai_ILIA » 17 Фев 2019, 15:17

kraska написа:В мкар варна явно им е все тая дали от тях е купувана.... щото си чакам..... :dunno:

bai_ilia ,сподели мнение как е чувстваш без егр?


Перфектно! Колегата Atsalov ми направи колектора като нов и ще си остане такъв без ЕГР-а. ДПФ си регенерира с лекота. Колата загрява много бързо зимата. Не виждам минуси от цялата работа. За капак демпферната шайба се вижда перфектно погледната отгоре и ще мога да я наглеждам переодично :mhihi: Същата физическа/софтуерна липса на ЕГР и охладител направих и на предната ми кола Е92 335д...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от Emooo » 17 Фев 2019, 18:40

Колеги утре съм на оглед на една f10. Моля някой ако може ли да ми каже дали тази кола има отворена акция за смяна на ЕГР VIN:D970288
До какво може да доведе този проблем с ЕГР? Прегряване на двигателя? Няма ли като дигне висока температура компютъра да го спре? Питам защото ако утре я взема тази кола ще тярбва да я карам 400км до вкъщи.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от The Stig » 14 Мар 2019, 11:51

toncho83 написа:
adovet написа:Нещо не мога да ги разбера тези оторизирани сервизи, ще чакаш част да ти сменят не знам си кога при положение, че я имат в наличност :kuku:


Имат я ама не е от "безплатните" :mhihi: :mhihi: .Аз вече втори месец чакам за безплатен ъпдейт по акция...Изтеглиха инфо от колата за да може да се отчетат при Германците ( да им се плати) и казаха, че след два дни ще се обадят да го направят....още чакам :dunno: :dunno: :dunno:

Аз чакам от както обявиха кампанията, някъде есента. Даже бях първия във форума, който публикува информацията от пресцентъра на БМВ и колегата направи тази тема. Ще станат 6 месеца вече. Много туткава работа, но все пак става въпрос и за много автомобили. Донякъде ги разбирам, но все пак е прекалено. Звънях и ходих и при двата основни представителя по няколко пъти. След това обещават, че ще се обадят като имат части и не се обаждат. Несериозна работа. Сигурно трябва да ида в Германия да ми го сменят.
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от sasho1bs » 14 Мар 2019, 14:11

Моята я оставих преди 2 седмици и казаха че ще поръчат егр. Кората на мотора беше тръгнала да се пали и ми казаха че не трябва да се кара колата.Надявам се до другата седмица да е я взема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от sasho1bs » 28 Мар 2019, 17:19

И така колата ми вече един месец е в Бова Кар и не се знае кога изобщо ще има егр ри.Докато дойде сигурно акумулатора ще и падне там :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от 100imenov » 29 Мар 2019, 10:56

С коя 525д си 6 или 4 цил, защото по мое инфо за 4 цилиндровите нямат проблем с наличността на ЕГР-и?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от sasho1bs » 29 Мар 2019, 17:47

3.0d 258 коня

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d
Детайли за колата: BMW 525d Xdrive 2013

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от RMarov » 01 Апр 2019, 20:06

От края на м.януари чакам за смяна на охладител ЕГР по кампанията. Възможно ли е заради този дефект в оладителя, да се спука смукателния колектор? Колата е 525d XD 2013 г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от sasho1bs » 02 Апр 2019, 9:34

Какви са вредите за автомобила ако изолирам този егр?Прецаква се дпф или?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от sasho1bs » 30 Апр 2019, 9:20

Вече над 2 месеца съм без кола и егр не се знае кога ще пристигне.Моля някой запознат да ми каже ако изолирам егр какви ще са последствията за автомобила.Като гледам колата може да стой там и още 6 месеца :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Техническа кампания-гаранционни/извън гаранционни автомо

Мнение от toncho83 » 30 Апр 2019, 9:35

Днес имам записан час по кампанията за ЕГР в Мкар-Пловдив. Ще пиша отзиви после!

Оказа се, че няма проблеми моя ЕГР. В мн. добро състояние бил с оглед км.
Иначе казаха, че ако е за смяна-поръчват и сменят.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook