С какво масло карате вашите автомобили и откъде

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 21.04.2016
Пол: Мъж

С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от byanew » 07 Авг 2018, 9:48

Здравейте колеги ! Не видях друга такава тема затова я пускам тази.Кажете с какво масло карате Ф- ките ( марка , модел , откъде е купено да сме сигурни че не е менте ) Аз имам 530d xDrive 258 коня и съм с BMW TwinPower Turbo масло , но мисля на следващата смяна да сложа друго да пробвам и се чудя между Бардал и Мотул

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от madafaka_donkele » 07 Авг 2018, 14:28

За такава кола не бих рискувал да си взема масло от който и да е роден вносител и да се окаже менте после. Така или иначе поръчано от чужбина масло излиза точно колкото или една идея по-евтино от цените на родните вносители, но след 1000 вида отстъпки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от peshehodetz » 07 Авг 2018, 18:16

byanew написа:Аз имам 530d xDrive 258 коня и съм с BMW TwinPower Turbo масло , но мисля на следващата смяна да сложа друго да пробвам и се чудя между Бардал и Мотул


И аз съм със същото мисля че е 5W30 за бензинови двигатели, каквото налеят в сервиза с това съм. Колата е още в гаранция засега и нямам друг избор освен да го сменям във фирмения сервиз.
А иначе ако колата ти е ОК и особено ако не го "пипа" карай си я така и не се занимавай с експерименти.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от Kurtov » 07 Авг 2018, 21:57

:OT: На колко км ви сменят маслото в БМВ, когато колата е в гаранция ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от kodomir » 07 Авг 2018, 22:47

Доста хора от форума на е60 следят сайтове за тестове на масла и хвалят ravenol. Аз и един колега от форума си поръчахме заедно 4 туби по 5 литра и доставката от Германия ни беше безплатна. Нямам оплаквания от маслото и мисля следващия път пак да сложа от същото. Преди това карах с castrol също внос от Германия и пак нямах оплаквания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от tihomair » 08 Авг 2018, 7:20

И тук ли отворихте такава безмислена и безкрайна тема, в която се повтаря едно и също?! :no: :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от Cinder » 08 Авг 2018, 9:28

tihomair написа:И тук ли отворихте такава безмислена и безкрайна тема, в която се повтаря едно и също?! :no: :kuku:


+1

Като знам темата в Е60 форума колко капацитета има, като гледам и тук се завъждат :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: С какво масло карате вашите автомобили и откъде

Мнение от Chicho J » 20 Сеп 2018, 1:47

+1

Колеги - това е най-малкият разход по колата. Взимаш си от БМВ ( те са направили това умуване вместо нас) и си караш без да се затормозяваш с глупости.
Всичко друго е тестове, чудене, пък какъв е ефектът....а няма да спестиш повече от 100 лв...

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook