Счупен блок

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Счупен блок

Мнение от niki nikolov » 09 Юни 2018, 18:12

Счупих блока на двигателя. Мога ли да сменя долната част на двигателя и да избегна смяна на цял двг? Колата е 535xd.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Счупен блок

Мнение от vld » 09 Юни 2018, 18:39

Ми то по основна част от блока на двигателя няма... На него е номера на мотора, всичко останало се слага в блока и около него.
Иначе можеш да си купиш само блок и да си наредиш твоята карантия или по скоро това което е останало здраво.
Би ли споделил как стана счупването ?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Счупен блок

Мнение от niki nikolov » 09 Юни 2018, 19:17

С 230 се чу някакъв шум. Спрях веднага маслото си изтече и това е. Казаха ми, че дори да сменя блока и ако има и нещо друго счупено, пак може да се случи същото. Възможно ли е?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Счупен блок

Мнение от vld » 09 Юни 2018, 21:46

Всичко е възможно, колега. Незнам какви са вариантите за ремонт с нов блок, не съм гледал как стоят нещата точно за този мотор. Но за да счупи блока обикновенно някоя биела се е предала о се е показала през него. Но това си е само гадаене. Закарай я в някой сервиз да извадят мотора и да се види точно какво са щетите. После ще вземеш решение на базата на това което излезне като части необходими за ремонт и варианта за друг мотор втора употреба.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Счупен блок

Мнение от b00st » 09 Юни 2018, 22:59

Ако няма сервизна история колата при дилър, направо търси друг двигател. Всичко друго е финансово безсмислено.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Счупен блок

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Юни 2018, 4:53

Едва ли ти е до това сега, ама ако може да споделиш коя година, на колко км. е колата примерно и дали има ремап, дори някакви подробности относно смяна на масло и марка такова...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Счупен блок

Мнение от awful » 10 Юни 2018, 12:26

Е61 530xd 2006 беше на 200к и със 110к км на магистралата направи същата мизерия угасна и изхвърли маслото, оказа се счупена биела и пробила ризата, братчеда смени само долната част и всичко си е ок, проблема е сигурно дефектна биела, за да се счупи и да пробие блока.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Счупен блок

Мнение от niki nikolov » 10 Юни 2018, 16:47

Не съм отварял двг, но ми казаха, че проблема е от биела. Колата я карах 40000к всичко което съм правил или сменявал е било само с оригинални части. Масло на скорости, двг, филтри, накладки. И аз мисля да сменя са мо долната част, но ми казаха, че ако не сменя целия двг пак ще стане така. Колегата с е61 къде е правил манипулацията, някакъв телефон на сервиза ако може и къде се намира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Счупен блок

Мнение от bai_ILIA » 26 Юни 2018, 19:41

35д/40д във Ф сериите редовно чупят двигатели. даже и 306 коня на Х5 и Х6 същата история...То няма обява на кола без сменян мотор в мобиле.де Някаква драма имало с мазането и маслената помпа и стават тоталки много често...В най-добрият случай се разтракват и ги отварят, преди да се взриви като при колегата под товар. Виждал съм 3-4 такива мотора точно с този проблем по сервизите. В случая може и да е друга причината, но имат сериозен проблем, който е известен отдавна...
"Чемодан, вокзал, Москва"

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Счупен блок

Мнение от Giorceto » 28 Юни 2018, 11:39

299 коня мотора го няма този проблем, както и мотрите след 2015 ако не се лъжа но в промеждутъка 2011-2013 общо взето си е драма голяма. АЗ смених така мотор с такъв след 2016, за да ми е спокойно. Ако някой търси цял, оборудван мотор с всичко по него, човека в Германия има още няколко. :)
Ако ти трябват биели, бутала, блок, глава с валове имам :) колянов вал и картер нямам.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Счупен блок

Мнение от niki nikolov » 28 Юни 2018, 19:26

Днес ще я отварят и ще видим какво е станало. До колкото разбрах пролемите са няколко: дефектни биели, дефектна маслена помпа или крив блок. За сега това знам когата разбера повече, ще пиша.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Счупен блок

Мнение от Giorceto » 29 Юни 2018, 11:11

Наскоро говорих с едно момче по проблема, маслената помпа е виновна за драмите в този мотор и е хубаво на всеки 40-50000 да се сменя. Не знам новата ок ли е или не. При мен беше превъртял лагер, но след като го отворихме се видя, че маслената помпа е с почти запушена цедка отпред, което намалява дебита на масло и при високи обороти мазането не е ок. от там и всички останали пробели с бутала, биели и лагери. Много четох по форумите и проблем с веригата този мотор няма.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Счупен блок

Мнение от niki nikolov » 29 Юни 2018, 12:20

Giorceto написа:Наскоро говорих с едно момче по проблема, маслената помпа е виновна за драмите в този мотор и е хубаво на всеки 40-50000 да се сменя. Не знам новата ок ли е или не. При мен беше превъртял лагер, но след като го отворихме се видя, че маслената помпа е с почти запушена цедка отпред, което намалява дебита на масло и при високи обороти мазането не е ок. от там и всички останали пробели с бутала, биели и лагери. Много четох по форумите и проблем с веригата този мотор няма.


Днес отвориха двг (веригата ми казаха, че е била на струна) и първите две биели бяха избили блока на 5 места. Това което ми казаха е, че най-вероятно проблема е в маслената помпа и това, че не съм я сменил навреме. Тогава ги питах защо лампата за масло не е светнала и те ми казаха, че налягането не е било толкова ниско за да светне. Имало е налягане но не толкова високо колкото трябва да е. Обаче ми казаха, че и лагерите на биелите и основния лагер на вала и те трябва да се сменят на 200000км. Аз мисля да я правя и да я продам. Счупена никой не я иска. Вие какво ще ме посъветва те, да я дам или не?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Счупен блок

Мнение от bai_ILIA » 29 Юни 2018, 12:42

Всички така умират, без никаква индикация, просто заминават лагерите...Бях за засили за 535д, но като разбрах за това върнах назад моментално. Колега, ако си я покарал 2-3 години може и да я дадеш, ако си я взел скоро прави и карай. Всъшност ти знаеш най-добре финансовото изражение на ситуацията и това е определящо в случая. На какви км. е колата, че веригите на струна?
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Счупен блок

Мнение от 100imenov » 29 Юни 2018, 12:56

До момента като информация която съм намерил е точно това което казваш, че помпата "работи" но не индикира проблем, а очевадно има. Мистерията за мен обаче остава, защото помпите на сингъл и бу-турбо са еднакви, но 535-те са много по-проблемни и не мога да си обясна защо. :dunno:Ако я правиш си я карай, колата е страхотна.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook