F10 раздатка (transfer box)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Кара: '05 525d

F10 раздатка (transfer box)

Мнение от Emooo » 09 Юни 2018, 8:32

Колеги, прочетох темите за покупка ф10 и навсякъде се споменава, че ако е х драив трябва да съм подготвен за смяна на раздатка и полуоски. Според мен тази информация е изключително важна за хората плануващи да купуват хдрайв (каквите са повечето коли на пазата). Виждам в съществуващите теми за х драйв които са от няколко години, че хората казват че раздатката не се ремонтира. Виждам обаче някакви обяви https://www.olx.bg/ad/razdatka-razdatki ... 6vuSR.html
които предлагат рециклиране. Чудя се сега дали вече е намерен начин да се ремонтира? Виждам също обяви за чисто нови раздатки с цена 3500лв в интернет, което е приемлива цена за мене обаче немога да си обясня защо такава разлика за едно и също нещо 8к vs 3.5k някаква уловка ли има, от къде идва тази разлика и рисково ли е да се купи такава част? Също така някаква информация колко струва смяната на полуоски ще е добре дошла и ако можете да ми кажете как да разбера дали колата има проблем с полуоски или раздатъчна като правя тест драйв на колата, за какво да се ослушвам?

Благодаря

Кой кашля?
Аватар
Кара: D779676

Re: F10 раздатка (transfer box)

Мнение от Nikolay1 » 09 Юни 2018, 12:41

Около 2 месеца си търсих Ф10 и проучвах въпроса с раздатките (не исках Х-драйв, но в крайна сметка взех такава). Това, което ми направи впечатление е, че имаше коли на по 120к на 3та раздатка, моята я взех на 158к от БМВ дилър в Германия, един собственик и оригиналната раздатка.. случайна проверявах и кола за приятел на 270к 530д с оригиналната раздатка.. та явно нещата около този елемент са доста относителни и има голямо значение как се кара. Относно цените им, в Английският ибей се продават рециклирани раздатки за под 2к лв, чувам, че ги рециклират и в България, но засега не съм проучвал по-конкретно. Поздрави!
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

ентусиаст
Аватар
Кара: мазна F10 530d xDrive M Sport чуек

Re: F10 раздатка (transfer box)

Мнение от bai_ILIA » 21 Юни 2018, 15:52

верно е, че има бая фактори за "проблемите" с раздатките и според мен основният е познатото мото на БМВ - МАСЛОТО НЕ СЕ СМЕНЯ, понеже продаваме раздатки или ще изкарат некви км, после Ганя да му мисли :mhihi: Първото нещо, което направих като купих колата беше именно смяна на въпросното масло. Преди смяната на моменти имаше едвам доловимо "хълцане" при даване на цялата газ, сякаш се наместваше колата. След смяната всякакви "колебания" изчезнаха моментално...

Смяната на полуоските е 3600лв за двете предни. Моите са сменяни и двете и 20 дни преди края на 2 години гаранция едната нещо хвърлила грес и се разщтракала ли какво там станало и Ауто Бавария пак сменили 2-те да има по гаранция :D На брат ми на Ф10 бяха прецакани двата външни маншона понеже му се налагаше 3 години поред да прави по 2-3 пъти на ден маневри с пълен волан в гаража. Така, че не прекалявайте с пълния волан, че 1000лв за смяна на всички маншони (ОЕМ) е кофти :mhihi: Раздатката до колкото знам под товар ако е зле вибрира или придърпва/лашка. В общи линиии може да я пробваш като даваш газ и сменяш предавките на 2-2500 оборота когато има много въртящ момент и всичко е натоварено или като мен - цялата газ и всичко да изглежда ок.

Изображение
Продавам M Sport волан с пера, ACC и lane assist за F01/02/07/10/11/12/13 viewtopic.php?f=134&t=430052

Назад към F07/F10/F11