Проблем с имобилайзер от застраховател

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от GlavanizeR » 03 Апр 2018, 20:14

Колеги,
Преди няколко дни ми инсталираха имобилайзер от гадната фирмичка Булинс. Както си карах колата навръщане от инсталацията, ми светна лампата за ESP и лампата за налягането на гумите. Колата не е 4х4. Възможно ли е да са взели ток за имобилайзера отнякъде, откъдето не трябва и затова да светят ? По някое време загасват и пак светкат после.... Ф10-ките имаха проблеми с такива неща, доколкото помня.
П.С Като видях как разглабят всичко почти получих удар. Това е последният път в който си инсталирам такова нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от Dextuar » 03 Апр 2018, 20:23

Я първо една диагностика й направи да видиш какво записва.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от Atsalov » 04 Апр 2018, 7:31

Не е изключено проблема да е от там, но както каза колегата, по-добре е да се прочете на диагностика и разгледа проблема ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.10.2013
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 2012 525d F11
Мечтае да кара: G30 540xi

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от VladkoPenev » 04 Апр 2018, 12:58

При мен имах същия проблем, сложиха имобилайзера и на следващия ден започна да прави проблеми. Давам на контакт и даваше проблеми на “steering wheel” и камерата за обартно виждане + drivetrain. Изключвам от контакт и после паля и нямаше проблеми. Няколко пъти така направи и отидох на диагностика, излязоха грешки, които като се изчистят и нямаше проблеми, за известно време. На следващото ходене в сервиза направо откачихме имобилайзера и всичко се оправи както беше по старо му. Само не съм сигурен къде беше вързан за имобилайзера на колата или за стартера. Сега си карам с откачен имобилайзер. Не ми остана време да се разправям с застрахователната компания и сервиза, който ми го сложи. Надявам се съм бил полезен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от Vlado_L » 08 Апр 2018, 10:55

Имобилайзерите които са поставени от застрахователите не вършат никаква работа и създават много проблеми .
Поради тази причина повечето застрахователи не слагат такива.
Моя имобилайзер уж е върха на сладоледа, заедно с алармата струва 1500 лв. (слаган си е от мен) и въпреки това след като запаля и потегля веднага колата изгасва и дава проблем с 4X4, ако изчакам 3-4 сек. няма проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от The Stig » 20 Апр 2018, 8:39

Ако не вършеха никаква работа, нямаше да ги слагат за тяхна сметка :lol:
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от ivo1bg » 20 Апр 2018, 10:24

След като ти сложат имобилайзер за тяхна сметка и той започне да ти прави проблеми (това е неминуемо), трябва да си купиш "един по-добър", който "няма никакви грижи". След, което грижите продължават и т.н. докато не изскубнеш всичкото имобилайзер и не си решиш проблемите ;) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от Chicho J » 28 Апр 2018, 9:57

С имобилсйзерите е така... т.к. Блокират нвкакви действия на колата ( не е просто взимане на ток), а колата е доста "умна", като не им сработи последователността и колата се "ошашква" цялата. Другото е, че колата и с читав имобилайзер, понякога след време дефектира и почва да прави проблеми... Мен ми е гаснала в движение и като се заключи автомата и 4х4 на някой булевард - оле....
Ама какво да правиш - нали живеем на такова място....трябва и с такива глупости да се занимаваме

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016
Пол: Мъж
Детайли за колата: f11 523i

Re: Проблем с имобилайзер от застраховател

Мнение от opavlov » 22 Дек 2018, 21:20

къде е най-добре за каското? кой имобилайзер да се избере

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook